Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

05 Ruj 2024

Baterijski sustav Rimac Energy spreman je za isporuku

Izvor: www.index.hr · Autor: index.hr  

Baterijski sustav Rimac Energy spreman je za isporuku

RIMAC Energy, pionir u visoko integriranim sustavima za pohranu energije, najavio je isporuku svog prvog SineStack sustava na lokaciju u Colchesteru, u Ujedinjenom Kraljevstvu, izvijestili su iz tvrtke.

"SineStack koristi naprednu tehnologiju pretvorbe energije koja je usko integrirana s baterijskim ćelijama, kako fizički tako i funkcionalno. Ova inovativna arhitektura, u kombinaciji s adaptivnim softverom, omogućuje sofisticiranim modelima različite složenosti da izračunaju jedinstvene unutarnje parametre svake ćelije i dinamički prilagode operacije pretvorbe energije. Time se maksimizira ekstrakcija energije, optimalno uravnotežuju temperature i produžava vijek trajanja.

Od 2025. godine SineStack će pružati dvije godine rada bez smanjenja kapaciteta, zadržavajući veći energetski kapacitet tijekom cijelog vijeka trajanja baterije, čime omogućuje veće prihode, uz vodeći vijek trajanja na tržištu od 12.000 ciklusa. SineStack maksimizira ekstrakciju energije iz svakog modula, bilo da se koristi pojedinačno ili u kombinaciji s drugim modulima. Dinamičkim prilagođavanjem jedinstvenim karakteristikama svake ćelije sustav omogućuje besprijekorna ažuriranja i stalna poboljšanja, postavljajući nove standarde u tehnologiji pohrane energije", kažu iz tvrtke.

"Izuzetno sam ponosan što smo nakon temeljitog razvoja i testiranja uspješno doveli naš SineStack sustav na tržište. U duhu Rimac DNA naš proizvod predstavlja značajan tehnološki napredak, nudeći vrhunsku razinu integracije, funkcionalnosti i performansi. Veselim se širenju proizvodnje i primjeni našeg SineStack sustava diljem Europe", naglasio je Wasim Sarwar Dilov, direktor Rimac Energyja.


Komentari članka

Vezani članci

Ukrajinci žele graditi baterijska skladišta energije u Hrvatskoj: Već smo investirali 300 milijuna eura, ali to je samo početak

23.06.2025.

Dok Hrvatska ambiciozno nastoji povećati udio obnovljivih izvora u proizvodnji struje, jedna ukrajinska energetska tvrtka u našoj zemlji ne vidi samo priliku za investicije, već i za stvaranje strateškog čvorišta zelene energije u regiji.

Tesla gradi stanicu za skladištenje energije u Kini, uložit će 556 milijuna dolara

23.06.2025.

Ugovor uključuje četiri milijarde juana (oko 556 milijuna dolara) ulaganja i označava Teslino širenje na rastuće kinesko tržište skladištenja energije, utirući put povezivanju budućeg postrojenja s kineskom elektroenergetskom mrežom, najvećom na svijetu,

Rimac Technology proizvodi baterijska i pogonska rješenja za Bugatti Tourbillon

20.06.2025.

Rimac Technology, jedna od kompanija unutar Rimac Grupe, dobavljač tehnoloških rješenja za automobilsku industriju, razvija i integrira vrhunski baterijski sustav i pogonski sustav za sportski hiperautomobil Bugatti Tourbillon, izvijestili su iz Rimca.

Kako influenceri preživljavaju chatbotove? Hoće li ih zamijeniti AI?

16.06.2025.

Digitalni marketing se mijenja. AI chatbotovi postaju savjetnici korisnicima, a društvene mreže imaju sve fragmentiraniju publiku. Postavlja se pitanje: što će biti s influencerima i njihovim marketingom?

"Infobip među TOP 75 najinovativnijih europskih tvrtki

15.06.2025.

Globalna cloud komunikacijska platforma Infobip uvrštena je među TOP 75 najinovativnijih tvrtki na Fortuneovoj listi najinovativnijih europskih tvrtki za 2025. godinu. Nalazi se na 68. mjestu, čime se svrstava među 25 posto najbolje rangiranih tvrtki. Ovo

Tag cloud

  1. 2742 članka imaju tag turizam
  2. 2613 članka imaju tag hrvatska
  3. 1730 članka imaju tag svijet
  4. 1418 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1945 članka imaju tag financije
  6. 1623 članka imaju tag izvoz
  7. 1512 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 1365 članka imaju tag ict
  9. 1299 članka imaju tag trgovina
  10. 1209 članka imaju tag investicije
  11. 1277 članka imaju tag industrija
  12. 1064 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1039 članka imaju tag menadžment
  14. 858 članka imaju tag poduzetništvo
  15. 1164 članka imaju tag EU
  16. 648 članka imaju tag opg
  17. 780 članka imaju tag maloprodaja
  18. 534 članka imaju tag poticaji
  19. 661 članka imaju tag tehnologija
  20. 697 članka imaju tag marketing
  21. 458 članka imaju tag koronavirus
  22. 390 članka imaju tag potpore
  23. 964 članka imaju tag kriza
  24. 512 članka imaju tag eu fondovi
  25. 494 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 518 članka imaju tag porezi
  27. 479 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 489 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 428 članka imaju tag osijek
  30. 517 članka imaju tag obrazovanje
  31. 539 članka imaju tag krediti
  32. 430 članka imaju tag start up
  33. 501 članka imaju tag dzs
  34. 443 članka imaju tag energetika
  35. 460 članka imaju tag BDP
  36. 412 članka imaju tag hnb
  37. 421 članka imaju tag vlada
  38. 338 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 338 članka imaju tag agrokor