Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

12 Svi 2023

JGL isplaćuje dividendu od tri eura po dionici, značajno povećanje u odnosu na lani

Izvor: lidermedia.hr · Autor: Matilda Bačelić  

JGL isplaćuje dividendu od tri eura po dionici, značajno povećanje u odnosu na lani

Riječka farmaceutska kompanija JGL sazvala je Glavnu skupštinu 19. lipnja, a među prijedlozima odluka su one o uporabi dobiti i isplati dividende.

JGL je u prošloj godini ostvario dobit u iznosu 15,6 milijuna eura (118 milijuna kuna) od čega se 4,7 milijuna eura (35,5 milijuna kuna) raspoređuje u se u zakonske rezerve društva za neotpisane troškova razvoja. Dobit u iznosu od 10,9 milijuna eura (82,4 milijuna kuna) raspoređuje se u zadržanu dobit društva.

Također, prihvaća se prijedlog Upravnog odbora o isplati dividende dioničarima iz kumulirane zadržane dobiti JGL-a ostvarene u 2009. i 2010. godine.

Dioničarima JGL-a imateljima redovnih dionica koje glase na ime, oznake vrijednosnice JDGL-R-A isplatiti će se dividenda u iznosu od tri eura po dionici i to na slijedeći način: u novcu će se isplatiti iznos od 1,50 eura po svakoj dionici, a ostatak dividende isplatiti će se u pravima, odnosno dionicama društva.

Dividenda koja dioničaru pripada u pravima – dionicama društva utvrditi će se na način da će se broj njegovih dionica pomnožiti sa svotom dividende od 1,50 eura i nakon toga podijeliti sa prosječnom cijenom dionice društva po kojoj su dioničari trgovali dionicama u razdoblju od tri mjeseca prije 24.travnja 2023. godine i tako utvrditi pravo na broj dionica zaokruženo na prvi niži cijeli broj. Ostatak će biti isplaćen u novcu. Za isplatu dividende u pravima – dionicama Društva koristiti će se vlastite dionice društva, stoji u pozivu na Glavnu skupštinu.

Za usporedbu, JGL je lani isplatio dividendu od 1,8 eura po dionici (14 kuna) na isti način. U novcu je bilo isplaćeno sedam kuna po dionici, a ostatak dividende je bio isplaćen u pravima – dionicama društva.

Najveći dioničar JGL-a je Ivo Usmiani, ujedno i predsjednik Upravnog odbora, koji drži 31,67 posto dionica, a slijede Sanja Katalinić sa 10, 08, Gordana Saršon s 9,92 posto, sam JGL d.d.. s 5, 28 posto, Eva Usmiani Capobianco s 2,7 posto dionica i Gordana Božić s 2,4 posto dionica.


Komentari članka

Vezani članci

Rast hrvatskog BDP-a među najvećima u Europskoj uniji

30.05.2023.

Hrvatsko gospodarstvo poraslo je u prvom ovogodišnjem tromjesečju, i to za 2,8 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Iako je rast BDP-a sporiji nego u četvrtom lanjskom tromjesečju, to je već deveti kvartal zaredom da gospodarstvo raste, i to za

HOK pozdravlja porezno rasterećenje i povećanje plaća

30.05.2023.

Hrvatska obrtnička komora (HOK) u četvrtak je pozdravila najavljeno porezno rasterećenje što će utjecati i na povećanje neto plaće većine zaposlenih, kao i novi porezni tretman napojnica, a i nadalje predlaže da se prag za ulazak u sustav PDV-a povisi bar

Vladimir Nol o poreznom rasterećenju: Jedna dodatna plaća na godišnjoj razini nije zanemariva

29.05.2023.

Napokon će se, smatra, izjednačiti i porezni tretman dodjela radnicima udjela u društvima s ograničenom odgovornošću s dodjelom dionica u dioničkim društvima jer trenutno postoji ‘nerazumno različit porezni tretman‘ što je značajno kompliciralo uvođenje t

Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-tu plaću?

24.05.2023.

Prema hrvatskom Zakonu o radu, isplata plaće se obavlja jednom mjesečno, s redovitim platnim razdobljem ne dužim od mjesec dana. Kako svaki mjesec ima različit broj radnih dana, ako nam je fiksna plaća na mjesečnoj razini onda i naša "satnica" varira iz m

Prilikom osnivanja nove tvrtke sud će znati postoji li porezni dug

20.05.2023.

Reorganizacija u prekograničnim okvirima poslovanja kod nas za sad nema puno, pa tek jedan od primjera je pripajanje Ini njihovog društva kćeri Ina Adria iz Nizozemske, s ciljem reorganizacije unutar grupacije. Međutim, u predstojećem razdoblju, posebice

Tag cloud

  1. 2466 članka imaju tag turizam
  2. 2316 članka imaju tag hrvatska
  3. 1441 članka imaju tag svijet
  4. 1516 članka imaju tag izvoz
  5. 1783 članka imaju tag financije
  6. 1119 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  7. 1224 članka imaju tag ict
  8. 1182 članka imaju tag trgovina
  9. 1330 članka imaju tag poljoprivreda
  10. 1058 članka imaju tag investicije
  11. 988 članka imaju tag zapošljavanje
  12. 1091 članka imaju tag industrija
  13. 803 članka imaju tag poduzetništvo
  14. 1102 članka imaju tag EU
  15. 907 članka imaju tag menadžment
  16. 458 članka imaju tag koronavirus
  17. 502 članka imaju tag poticaji
  18. 704 članka imaju tag maloprodaja
  19. 519 članka imaju tag opg
  20. 958 članka imaju tag kriza
  21. 653 članka imaju tag marketing
  22. 356 članka imaju tag potpore
  23. 480 članka imaju tag eu fondovi
  24. 580 članka imaju tag tehnologija
  25. 443 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 527 članka imaju tag krediti
  27. 492 članka imaju tag obrazovanje
  28. 459 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 460 članka imaju tag porezi
  30. 394 članka imaju tag osijek
  31. 436 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 384 članka imaju tag start up
  33. 465 članka imaju tag dzs
  34. 411 članka imaju tag energetika
  35. 401 članka imaju tag hnb
  36. 438 članka imaju tag BDP
  37. 332 članka imaju tag hgk
  38. 409 članka imaju tag vlada
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 337 članka imaju tag agrokor