Poduzetnički portal · Članak
14 Srp 2014
Cavtat domaćin poslovnim liderima jugoistočne Europe
Izvor: www.poslovni.hr · Autor: Poslovni.hr/Hina
Vodeći poduzetnici i gospodarstvenici jugoistočne Europe okupit će se 14. i 15. srpnja u Cavtatu na trećem poslovnom skupu "Samit100 biznis lidera jugoistočne Europe - Dogovor za novo doba", koji će se baviti mogućnostima suradnje u svrhu jačanja konkurentnosti nacionalnih ekonomija, ali i potencijala cijelog jugoistoka Europe.
Organizatori Samita100 su Hrvatska udruga poslodavca (HUP), Srpska asocijacija menadžera (SAM), Atlas Fondacija iz Crne Gore i Združenje Manager Slovenije (ZMS), a glavna tema skupa bit će poboljšanje gospodarskih politika te regionalna suradnja kroz prepoznavanje potencijala na područjima turizma, transporta i logistike, hrane i pića, ICT-a i usluga, zdravlja te farmaceutike i energetike.
Prijedlozi kako unaprijediti suradnju u regiji u pojedinim sektorima bit će predstavljeni na plenarnom panelu lidera tzv. Brdo-Brijuni procesa iz Albanije, BiH, Hrvatske, Kosova, Makedonije, Crne Gore, Slovenije i Srbije.
Prema najavama organizatora, o globalnim kretanjima i pozicioniranju regije na početku skupa će govoriti predsjednik IBM-a za Europu Harry van Dorenmalen, a uslijedit će radionice pod nazivom "Kreativna partnerstva kao potencijal regije – konzorciji za kreativni izvoz i zajednički nastup na lokalnim i trećim tržištima".
Svaki od sedam radnih stolova u okviru radionica imat će 'domaćine', koji će o potencijalnim projektima regionalne suradnje izvijestiti ostale sudionike, pa će tako, najavljuju organizatori, panel o hrani i piću voditi Miodrag Kostić iz MK Grupe i Ljerka Puljić iz Agrokora, a domaćin okruglom stolu o energetici bit će Tomaž Berločnik iz Petrola te Tomislav Thür iz Ine.
Svoja iskustva i ideje na stolu o turizmu će iznijeti Jako Andabak iz Sunce koncerna i Žarko Radulović iz Montenegro Stars Grupe, dok će stol o transportu i logistici voditi Ivan Pavlović iz Luke Ploče i Eldin Hadžiselimović iz ASA Holdinga, a o građevini govoriti Filip Filipec iz Tehnike te Blagota Radović iz Zeta Gradnje.
Stol o zdravstvu i farmaceutici vodit će Živko Mukaetov iz Alkaloida i Ivo Usmiani iz Jadran Galenskog laboratorija, a onaj posvećen ICT uslugama Ivica Mudrinić iz HUP-a i Boris Vujičić iz Trizma.
Drugog dana skupa bit će pak riječi o iskustvima suradnje nordijskih zemalja, a održat će se i dva plenarna panela, o tome kako svijet kapitala vidi regiju i zemlje regije, kao i o dostupnosti kapitala za investicijske projekte.
"Samit100" poslovni je skup zamišljen kao trajna platforma i mjesto susreta istaknutih poduzetnika i gospodarstvenika te političkih lidera zemalja regije kako bi zajedno otvorili perspektive jačanja konkurentnosti nacionalnih ekonomija, ali i konkurentnost potencijala cijele jugoistočne Europe, a prva dva skupa održana su u Srbiji i Crnoj Gori.
Komentari članka
Vezani članci
Trgovci za inflaciju krive rast plaća. Problem? Hrvatski radnik upola je jeftiniji od europskog prosjeka
21.01.2026.S obzirom na to da inflacijski pritisci u Hrvatskoj postupno slabe, bilo bi ekonomski racionalno ukinuti ograničenja cijena, poručili su iz Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) u publikaciji Fokus tjedna i dodali da mjere poput širenja liste proizvoda sa zam
Weber: Hrvatska bi do 2035. mogla dostići europski standard
22.12.2025.Tranzicija u Hrvatsku 2035. znači društvo u kojem poduzetnici otvaraju prilike, radnici su dobro plaćeni, umirovljenici sigurni
"Weber: dio rasta ostvaren je na ‘steroidima’ javne potrošnje
15.12.2025.Poslodavci traže rasterećenje rada, a ministar financija najavljuje reformu doprinosa i osobnih odbitaka za sljedeću godinu
Zašto Hrvatska bilježi rast broja novih tvrtki – i što je iza brojki?
14.10.2025.Schengen i eurozona stvorili su uvjete, ali nužnost samozapošljavanja i dalje prevladava kao motiv za otvaranje tvrtke
Strane tvrtke sve češće pobjeđuju na velikim natječajima u Hrvatskoj
22.09.2025.HUP u najnovijem Fokusu tjedna upozorava da domaći građevinari gube poslove zbog dampinških cijena i državnih potpora konkurencije
Tag cloud
- 2814 članka imaju tag turizam
- 2667 članka imaju tag hrvatska
- 1785 članka imaju tag svijet
- 1465 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1985 članka imaju tag financije
- 1546 članka imaju tag poljoprivreda
- 1641 članka imaju tag izvoz
- 1315 članka imaju tag trgovina
- 1376 članka imaju tag ict
- 1231 članka imaju tag investicije
- 1311 članka imaju tag industrija
- 1071 članka imaju tag zapošljavanje
- 1067 članka imaju tag menadžment
- 1173 članka imaju tag EU
- 866 članka imaju tag poduzetništvo
- 669 članka imaju tag opg
- 790 članka imaju tag maloprodaja
- 549 članka imaju tag poticaji
- 677 članka imaju tag tehnologija
- 708 članka imaju tag marketing
- 399 članka imaju tag potpore
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 511 članka imaju tag hotelijerstvo
- 965 članka imaju tag kriza
- 515 članka imaju tag eu fondovi
- 532 članka imaju tag porezi
- 487 članka imaju tag gospodarstvo
- 495 članka imaju tag prehrambena industrija
- 434 članka imaju tag osijek
- 525 članka imaju tag obrazovanje
- 540 članka imaju tag krediti
- 439 članka imaju tag start up
- 507 članka imaju tag dzs
- 450 članka imaju tag energetika
- 460 članka imaju tag BDP
- 418 članka imaju tag hnb
- 424 članka imaju tag vlada
- 341 članka imaju tag hgk
- 440 članka imaju tag banke
- 338 članka imaju tag agrokor
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
