Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

13 Lip 2013

Deset hrvatskih tvrtki dobilo AAA certifikat poslovne izvrsnosti

Izvor: liderpress.hr · Autor: Lider/Hina  

Deset hrvatskih tvrtki dobilo AAA certifikat poslovne izvrsnosti

Deset hrvatskih tvrtki dobilo je danas prvi put AAA certifikat poslovne izvrsnosti koje dodjeljuje tvrtka Bisnode Hrvatska, izvijestili su iz te tvrtke.

Certifikat su dobile tvrtke Globaldizajn, Koios savjetovanje, Texel, Press Clipping, Servier Pharma, MKD-Biro, Asseco SEE, Autokuća Pavlinić-Sopić, Armatura-Servis i Otkupna satnica-Metali. Certifikat bonitetne izvrsnosti jedan je od najvažnijih europskih standarda kojima se definira kvaliteta poslovanja te je međunarodno priznata oznaka poslovne izvrsnosti poslovnog subjekta, navodi se u priopćenju. Certifikat bonitetne izvrsnosti temelji se na analizi financijskih izvještaja za prošlu godinu te prognoze uspješnosti u poslovanju za sljedećih 12 mjeseci. Uvođenje certificiranja najboljih poduzeća u Hrvatskoj od posebnog je značaja i iz perspektive skorašnjeg ulaska u EU jer se tvrtkama nositeljima dodatno 'otvaraju vrata' poslovanja na EU tržištu, napominje se u priopćenju. Direktor Bisnode Hrvatska Benjamin Cerovac kazao je kako se projekt provodi već treću godinu, a neposredno pred ulazak Hrvatske u EU, dodijeljeni su i prvi certifikati. Naglasio je kako je želja Bisnode da se funkcionalnost, modeli i informacije koje sadrže analitičko podatkovni sustavi tvrtke iskoriste za promicanje izvrsnosti u gospodarstvu. U svjetlu predstojećeg ulaska Hrvatske u EU, dobivanje AAA certifikata poslovne izvrsnosti omogućit će prepoznavanje ovih tvrtki kao kvalitetnih i uspješnih, čime se značajno skraćuju svi eventualni postupci provjera te se olakšava i ubrzava mogućnost sklapanja poslovnih aranžmana sa stranim partnerima.

Tvrtka Bisnode Hrvatska dio je međunarodne grupe Bisnode AB, najvećeg europskog ponuđača poslovnih i bonitetnih informacija sa sjedištem u Stockholmu. Bisnode AB je na europskom tržištu informacija prisutan od 1989. godine i okuplja više od 3100 stručnjaka iz 19 europskih država.


Komentari članka

Vezani članci

Kako samozatajni poduzetnici mogu izgraditi snažan osobni brend?

29.04.2026.

Postoji jedna skupina poduzetnika koju rijetko viđamo na konferencijskim pozornicama i medijskim naslovnicama. To su ljudi koji tiho grade održive tvrtke, preuzimaju odgovornost kad je najteže i čiji klijenti ostaju godinama uz njih jer su sinonim za pouz

"Hrvatska poslovna kvaliteta koncentrirana u Zagrebu i na sjeverozapadu

29.09.2025.

Jadranske županije imaju BDP iznad prosjeka zbog sezone i turizma, ali kvalitetne tvrtke koncentrirane su u sjeverozapadnoj Hrvatskoj.

‘Prvo opomena, pa onda kazna’. Poduzetnici traže izmjene u inspekcijskom sustavu

03.06.2025.

Udruga Glas poduzetnika (UGP) u srijedu je pozvala na zakonske promjene koje bi nenamjerne administrativne pogreške poduzetnika tretirale edukativno, a ne isključivo represivno – uz jasne upute, digitalne podsjetnike i fer pristup prema onima koji pokreću

Nešto novo, nešto staro

09.04.2025.

Podsjećamo se s kojim novim propisima se mali poduzetnici nose od početka 2025. godine, bez ambicije da spomenemo baš sve promjene.

HLIPO: Poslovni optimizam još je visok, ali je u silaznoj putanji

03.04.2025.

Podindeks poslovnog optimizma u proizvodnji u prvom je kvartalu ove godine iznosio 135,7 bodova, što je 8,6 bodova više nego na kraju prošle godine. Rast tog podindeksa, međutim, prvenstveno proizlazi iz visoko skoka zadovoljstva trenutnom poslovnom situa

Tag cloud

  1. 2865 članka imaju tag turizam
  2. 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2714 članka imaju tag hrvatska
  4. 1813 članka imaju tag svijet
  5. 1399 članka imaju tag ict
  6. 2006 članka imaju tag financije
  7. 1573 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1346 članka imaju tag industrija
  12. 1252 članka imaju tag investicije
  13. 1081 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1081 članka imaju tag menadžment
  15. 696 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 871 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 691 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 362 članka imaju tag kompanije
  21. 793 članka imaju tag maloprodaja
  22. 556 članka imaju tag poticaji
  23. 710 članka imaju tag marketing
  24. 408 članka imaju tag potpore
  25. 520 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 453 članka imaju tag start up
  28. 516 članka imaju tag eu fondovi
  29. 539 članka imaju tag porezi
  30. 965 članka imaju tag kriza
  31. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 365 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  33. 437 članka imaju tag osijek
  34. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  35. 529 članka imaju tag obrazovanje
  36. 513 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 346 članka imaju tag hgk