Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

04 Velj 2015

Hrvatski volan motat će vozači diljem svijeta

Izvor: www.tportal.hr · Autor: Ivica Kruhoberac  

Hrvatski volan motat će vozači diljem svijeta

Wollsdorf Leder, jedan od vodećih dobavljača kože i kožnih artikala, započeo je proizvodnju u svojoj novoj tvornici u poduzetničkoj zoni Jalžabet gdje trenutačno radi stotinjak od ukupno 250 zaposlenika koliko se planira zaposliti do lipnja ove godine

Obiteljska tvrtka, čije je sjedište u blizini Graza, svoje ispostave ima u SAD-u, Hong Kongu, Kini i Australiji. Ukupno zapošljava oko tisuću djelatnika čiji se proizvodi ostvare promet od 145 milijuna eura zahvaljujući izvozu u više od trideset zemalja. Osim površinske kože, koja se u reže i šiva vlastitim tvornicama među kojima je jedna i u Kini, sve se više proizvode i dijelovi od kože za različite klijente, prvenstveno autoindustriju.

'Od 1990. godine, više od 30 milijuna vozača vozi automobile s našim kožnim volanom', naglašavaju u Wollsdorf Lederu koji je vodeći u svijetu u sektoru kožnih volana.

Paleta proizvoda tvrtke Wollsdorf Leder šarolika je, a mogu se svrstati u skupinu vrhunskih kožnih proizvoda za automobilsku industriju, zatim kožu za namještaj te kožu za zrakoplovnu industriju. Među kupcima iz automobilske industrije su Audi, BMW, DAF, Daimler AG, Ferrari, Ford, GM, Iveco, Jaguar, Lamborghini, Landrover, Maserati, MAN, McLaren, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, PSA, Rolls Royce, Renault, Seat, Skoda,Tesla, Volvo i VW. Njegovu kožu za namještaj kupuju, uz ostalo, tvrtke Herman Miller, Kapo / Neue Wiener Werkstätte, Joka, Schwaben Leder i Scandinavian Business Seating, dok su među kupcima iz zrakoplovne industrije Aeroflot, Austrian Airlines, Germanwings, Japan Airlines, Lufthansa, Qantas i Virgin Australia te Emirates Fly.

'Zbog aktualnih prilika, odlučili smo se potražiti dodatno sjedište s jedne strane da zadovoljavamo sadašnje potrebe, a s druge strane one u budućnosti, što je iznimno važno za tvrtku koja ima velik potencijal rasta', pojašnjavaju u Wollsdorf Lederu.

Potreba za prilagodbe potrebama tržišta i svojim međunarodnim kupcima, tvrtku je dovela lani do Jalžabeta.

'Tu, u neposrednoj blizini Varaždina, pronađeno je gradilište koje je na pravcu između sjedišta u Austriji, od kojeg je udaljena smo dva sata vožnje te glavnog kupca u Rumunjskoj. Osim toga, Jalžabet nudi dobru infrastrukturu te ima izravan pristup autocesti', kažu u austrijskoj tvrtki.

Nova tvornica u Jalžabetu ima ugrađenu suvremenu tehnologiju kao što su solarne cijevi za osvjetljavanje ureda, koje prosljeđuju sunčevu svjetlost. Tvornica će u potpunosti biti u pogonu sredinom godine, a u prvoj fazi ima 9.500 četvornih metara proizvodnog prostora koji se kasnije mogu udvostručiti.

'Proizvodnju kožnih korica upravljača podignut ćemo sa sadašnjih 130.000 komada tjedno na 150.000 komada, a povećat će se i proizvodnja za zrakoplovne površine kože, odnosno navlaka za sjedala', naglašavaju u Wollsdorf Lederu.

Zaštita okoliša zaista nam je bitna

Za nas zaštita okoliša nije samo fraza, već jedna stvarna stavka, naglašavaju u Wollsdorf Lederu koji je kao prva štavionica u svijetu primila još 1997. certifikat okoliša ISO 14001 koji se svake godine izdaje iznova. Tu je i niz drugih nagrada i priznanja koje je tvrtka dobila u posljednjih nekoliko godina kao znak odgovornog odnosa prema okolišu. Tako je tvrtci dodijeljen i Oscar za okoliš, austrijska nagrada za sprečavanje nastanka otpada, certifikat zemlje i vode Štajerske 2012. – zaštita voda, Plavi anđeo i ECO2L Energy Conrolled Leather.


Komentari članka

Vezani članci

Končar ugovorio dosad najvrijedniji posao na području izgradnje transformatora

17.04.2026.

Končar je sa švedskim operatorom prijenosnog sustava Svenska Kraftnät potpisao ugovor za izgradnju nove transformatorske stanice CT186 Munga, vrijedan 257,8 milijuna švedskih kruna (bez PDV‑a), odnosno približno 24 milijuna eura, izvijestili su u četvrtak

Rimac i BMW razvili baterije za novi i7, proizvodnja u Zagrebu

13.04.2026.

U Rimčevom kampusu razvija se i proizvodi baterijski sustav za novi BMW i7, uz širenje kapaciteta i zapošljavanje više od 100 ljudi

Direktor BYD-a: 'Ne idemo odmah na struju u Hrvatskoj

03.04.2026.

David Kušanić otkriva strateški smjer na plug-in hibride zbog infrastrukture i cijene; već 1100 narudžbi i plan za snažan rast

"Državni 'fast-track' za Končar i Siemens: Širenje proizvodnje je prioritet

01.04.2026.

Investicija od 260 milijuna eura postala je strateški investicijski projekte RH zbog globalne potražnje i 350 novih radnih mjesta

Končarov transformator za prvu drvenu trafostanicu u Švedskoj!

30.03.2026.

Končar Distributivni i specijalni transformatori (D&ST) su u siječnju uspješno završili tvorničko primopredajno ispitivanje (FAT) za energetski transformator od 10 MVA namijenjen inovativnom projektu mreže u južnoj Švedskoj.

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2703 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2003 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1650 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1330 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1072 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 491 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 511 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke