Poduzetnički portal · Članak
21 Lip 2012
Istraturist stipendira studente turizma u Umagu
Izvor: www.istraturist.hr · Autor: Istraturist
Istraturist je u suradnji s Gradom Umagom i Sveučilištem „Juraj Dobrila“ iz Pule pokrenuo novi program stipendiranja studenata iz lokalne zajednice u dislociranom studiju za turizam u Umagu. Sporazum o tome potpisali su u Umagu predsjednik Uprave Istraturista Željko Kukurin, gradonačelnik Umaga Vili Bassanese i Robert Matijašić, rektor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.
Istraturist i Grad Umag Sporazumom su se obvezali stipendirati studente u akademskoj godini 2012/2013.. Istraturist će za iduću akademsku godinu osigurati stipendije za 10 studenata u ukupnom iznosu od 50 000 kuna. Prednost pri dodjeli stipendija imat će, radnici Istraturista i članovi njihovih obitelji, osobe s prebivalištem u Umagu i na Bujštini, te osobe s prebivalištem u ostalim dijelovima Istre. Stipendije će za studente s područja Umaga podržati i Grad Umag s dodatnim sredstvima od 4 000 kuna po studentu godišnje. Tako će studentima s područja Grada Umaga, koji udovolje kriterijima ovog programa stipendiranja, u potpunosti biti pokriven iznos godišnje školarine.
''Suradnja s lokalnom zajednicom strateška je odluka Istraturista, kao kompanije koja je duboko povezana s okruženjem u kojem poslujemo. Obrazovanje je ključ daljnjeg napretka, stoga ovaj sporazum smatramo iznimno važnim korakom u održanju i jačanju konkurentnosti Istraturista i turizma u Umagu općenito. Današnji sporazum o stipendijama prvi je korak u nizu aktivnosti koje planiramo u području podrške naše kompanije obrazovanju mladih u turizmu'', istaknuo je predsjednik Uprave Istraturista, Željko Kukurin.
Obrazovanje u turizmu ključno je za razvoj gospodarstva Umaga i Bujštine, istaknuo je gradonačelnik Umaga, Vili Bassanese. ''Zajednički projekti lokalne uprave, obrazovnih institucija i gospodarstva, poput ovoga, otvaraju nove perspektive mladim ljudima koji žele ostati u svom zavičaju i pridonositi njegovu razvoju“, poručio je Bassanese.
Cjelokupni postupak realizacije programa stipendiranja provest će Sveučilište „Juraj Dobrila“, poštujući zajednički utvrđene kriterije i pravila. „Sveučilište će sa svoje strane učiniti sve što može kako bi stipendistima Istraturista omogućilo najbolje uvjete školovanja i stjecanja znanja koja će im omogućiti napredak u karijeri'', rekao je Robert Matijašić, rektor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.
Sve informacije o natječaju za stipendije i prijavama bit će dostupne u Pučkom otvorenom učilištu u Umagu i na web stranicama Istraturista.
Komentari članka
Vezani članci
Znakovit početak lipnja: Brojni Nijemci, Talijani i Poljaci za kraći odmor biraju Hrvatsku
03.06.2026.Ova turistička godina definitivno nije bez izazova, a osim geopolitičke situacije i inflacije, na ruku ne ide ni raspored blagdana koji su nešto ranije u odnosu na lani, kažu turistički djelatnici
Tomislav od kiteboardinga želi napraviti pravu turističku senzaciju u Hrvatskoj. Objasnio nam je kako - Uplift
02.06.2026.Kada Tomislav Krčelić govori o kiteboardingu, iz svake rečenice jasno je da ne govori samo o sportu. Za njega je to način života, prostor slobode i izlaska iz zone komfora, ali i vrlo konkretan turistički potencijal koji Hrvatskoj može donijeti novi tip g
Bavarci preplavili Istru - na poluotoku ih se odmara 90 tisuća
01.06.2026.U dijelu njemačkih pokrajina traju dvotjedni školski praznici pa su Nijemci, osobito Bavarci, preplavili Istru. Od oko 130 tisuća turista, na poluotoku ih je gotovo 90 tisuća. Napunili su hotele, dio privatnog smještaja i kampove
Hotel Keight podiže ljeto u Opatiji na novu razinu: Rooftop koncept s pogledom na Kvarner među 1% najboljih hotela globalne Hilton mreže
29.05.2026.Iznad opatijskih krovova, uz pogled na Kvarner, Hotel Keight ovog ljeta otvara novo poglavlje svoje lifestyle priče. Rooftop hotel, jedini takve vrste u Opatiji i široj okolici, postao je posljednjih godinu dana jedno od najtraženijih mjesta za večernja d
Šolta spojila tradiciju, gastronomiju i održivi razvoj kroz Festival meda i ulja
25.05.2026.Središnja događanja održana su u Grohotama, gdje su Dom kulture i park bili ispunjeni posjetiteljima željnima autentičnih otočnih okusa i edukativnih sadržaja
Tag cloud
- 2865 članka imaju tag turizam
- 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 2714 članka imaju tag hrvatska
- 1813 članka imaju tag svijet
- 1399 članka imaju tag ict
- 2006 članka imaju tag financije
- 1573 članka imaju tag poljoprivreda
- 541 članka imaju tag krediti
- 1658 članka imaju tag izvoz
- 1320 članka imaju tag trgovina
- 1346 članka imaju tag industrija
- 1252 članka imaju tag investicije
- 1081 članka imaju tag zapošljavanje
- 1081 članka imaju tag menadžment
- 696 članka imaju tag tehnologija
- 1184 članka imaju tag EU
- 871 članka imaju tag poduzetništvo
- 691 članka imaju tag opg
- 462 članka imaju tag BDP
- 362 članka imaju tag kompanije
- 793 članka imaju tag maloprodaja
- 556 članka imaju tag poticaji
- 710 članka imaju tag marketing
- 408 članka imaju tag potpore
- 520 članka imaju tag hotelijerstvo
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 453 članka imaju tag start up
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 539 članka imaju tag porezi
- 965 članka imaju tag kriza
- 492 članka imaju tag gospodarstvo
- 365 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 437 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 529 članka imaju tag obrazovanje
- 513 članka imaju tag dzs
- 453 članka imaju tag energetika
- 429 članka imaju tag vlada
- 418 članka imaju tag hnb
- 346 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
