Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

19 Stu 2025

MBA Croatia: Nagrađeni lideri koji kreiraju dodanu vrijednost u društvu

Izvor: poduzetnik.biz · Autor: poduzetnik.biz  

MBA Croatia: Nagrađeni lideri koji kreiraju dodanu vrijednost u društvu

Osma MBA Croatia Gala večer, kojom se slave izvrsnost i etičnost u poslovanju te prepoznaju i nagrađuju lideri koji kreiraju dodanu vrijednost u raznim područjima društvenog djelovanja, održana je nedavno u kristalnoj dvorani Hotela Esplanade. Okupilo se više od 120 sudionika, uključujući članove udruge MBA Croatia, poslovne partnere, suradnike, predavače i posebne goste.

Gala je godišnja prigoda članova udruge MBA Croatia da zastanu, pogledaju unatrag i dodijele nagrade u tekućoj godini za najuspješnije pojedince koji su svojim radom pokazali iznimnu predanost, inovativnost i društvenu odgovornost.

Dodijeljeno je pet nagrada: nagrada za menadžera/-icu godine, poslovnu ženu godine, povezivanje znanosti i poslovanja, društveni doprinos te najbolje predavanje održano članovima MBA Croatia u ovoj godini.

“Liderstvo se danas svodi na integritet, empatiju i viziju, ne samo na postignuća. Kroz MBA Croatia oblikujemo generacije lidera koji razumiju da je izvrsnost podjednako stvar karaktera, koliko i uspjeha. Svečana ceremonija i dodjela nagrada naš su način da odamo priznanje onima koji su uspjeli integrirati sve ključne aspekte vodstva”, poručila je Predsjednica MBA Croatia, dr. Stephanie E. Trpkov.

Nagrađeni za 2025. godinu
Nagrada za menadžera godine: Srđan Kovačević, Orqa, suosnivač i direktor

Suosnivač i izvršni direktor tvrtke Orqa, jedne od vodećih svjetskih tvrtki u područjima besposadnih tehnologija i tehnologija daljinskog vida. Ranije je radio kao financijski stručnjak s više od 10 godina iskustva u financijskoj industriji u PBZ Investu i kao Predsjednik Uprave Hrvatskog mirovinskog investicijskog društva (HMID), gdje je vodio Kapitalni fond, dionički fond vrijedan 150 milijuna eura. Magistrirao je na Sveučilištu u Oxfordu (MSc iz Matematičkih Financija), a diplomirao na Fakultetu strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu, ovlašteni je upravitelj mirovinskog fonda i investicijski savjetnik.

Nagrada za poslovnu ženu godine: Nataša Kapov Kostovski, Lemax d.o.o., članica Uprave i direktorica geodetskog ureda Terren

Poduzetnica s 20 godina iskustva, Nataša je svoj put započela u geodetskom sektoru, gdje je izgradila uspješan stručni biznis. Kao suosnivačica i dugogodišnja liderica Lemaxa, pridonijela je globalnom rastu tvrtke koja danas zapošljava više od 100 stručnjaka i ima više od 120 klijenata u 25+ zemalja. Pokretačica je društvenih inicijativa poput programa Mentoring Byte, kroz koji je mentorirano više od 400 IT stručnjaka te konferencije STEM Supergirls, koju je posjetilo više od 2000 sudionica. Ističe se snažnim zagovaranjem ravnopravnosti i stvaranjem kulture u kojoj 52% zaposlenika i voditelja čine žene.

Nagrada za povezivanje znanosti i poslovanja: prof. dr. sc. Gordan Gledec, redoviti profesor na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, UNIZG, predsjednik Gospodarskog savjeta Sveučilišta u Rijeci

Kroz vodstvo u Gospodarskom savjetu Sveučilišta u Rijeci ima zadaću unaprijediti suradnju znanosti i gospodarstva, povezuje akademska saznanja s potrebama industrije te pridonosi da sveučilište bude relevantan partner poslovnom sektoru.

Nagrada za društveni doprinos – Antonija Horvatek, učiteljica matematike iz Ivanić-Grada

Svojim besplatnim i široko dostupnim online instrukcijama iz matematike podiže obrazovnu razinu učenika i potiče inkluzivno i učinkovito učenje diljem Hrvatske i šire zajednice.

Nagrada za najbolje predavanje – Boris Blažević, Keks Pay, član Uprave

MBA Croatia je u tekućoj godini održala 8 predavanja, a njezini članovi odabrali su Borisa Blaževića kao onog s najboljim predavanjem. Stručnjak s više od 15 godina iskustva u poslovnom razvoju, IT proizvodima, prodaji i marketingu. Vodio je domaće i međunarodne timove te upravljao višemilijunskim portfeljima osiguranja.

Svi nagrađeni primili su unikatne plakete koje je izradila umjetnica Ana Salluzzo, magistrica s Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu. Unikatne plakete izrađene su u pet komada, a simboliziraju ono što MBA Croatia predstavlja: zajedništvo različitih elemenata koji zajedno stvaraju nešto snažno, trajno i lijepo, povezujući ljude, znanje i ideje.

Sudionici su imali priliku čuti inspirativni govor Angele Buconjić – Šutija na temu koji sve elementi čine lidera, a podijelila je i svoje iskustvo i savjete u građenju uspješne poslovne priče kroz brigu o ljudima.


Komentari članka

Vezani članci

Dizajn repa Croatia Airlinesa prepoznat kao primjer vrhunskog industrijskog dizajna

21.11.2025.

Riječ je o dizajnu Aircraft tail pattern (DM/220 719), koji je 2004. godine osmislila dizajnerica Ivana Ivanković

Održana 29. Zlatna kuna, najbolja mala tvrtka je riječki "Think First"

09.10.2025.

Dobitnica Zlatne kune za životno djelo je Gordana Kovačević, dugogodišnja liderica Ericsson Nikola Tesle

Proglašeni najbolji izvoznici: Pogledajte koje su tvrtke nagrađene

12.09.2025.

Tvrtka Končar - Distributivni i specijalni transformatori proglašena je najboljim velikim izvoznikom u 2024. godini, Eurocable Group za najboljeg izvoznika u kategoriji srednjih poduzeća, a Orqa u kategoriji malih i mikro poduzeća, istaknuto je u ponedjel

Dodijeljene nagrade najboljim održivim tvrtkama u Hrvatskoj: Evo tko su dobitnici

10.09.2025.

Potreban je RE:START, gospodarstvo mora preispitati dosadašnje obrasce ponašanja i sagledati koji su stvarni kapaciteti za implementaciju održivosti, istaknuto je u utorak na 6. konferenciji Hrvatske gospodarske komore (HGK) 'Podržimo održivo', na kojoj s

Kakve lijepe vijesti: Ugledni svjetski časopis za putovanja izdvojio naš otok kao jedan od najatraktivnijih na svijetu

07.08.2025.

Ovaj kvarnerski dragulj polako prerasta u sinonim za spoj autentične mediteranske svakodnevice, tišine što postaje luksuz i tradicije koja se živi.

Tag cloud

  1. 2837 članka imaju tag turizam
  2. 2690 članka imaju tag hrvatska
  3. 1801 članka imaju tag svijet
  4. 1480 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1997 članka imaju tag financije
  6. 1554 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1647 članka imaju tag izvoz
  8. 1319 članka imaju tag trgovina
  9. 1384 članka imaju tag ict
  10. 1324 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1077 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1071 članka imaju tag menadžment
  14. 1180 članka imaju tag EU
  15. 867 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 678 članka imaju tag opg
  17. 792 članka imaju tag maloprodaja
  18. 554 članka imaju tag poticaji
  19. 689 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 402 članka imaju tag potpore
  22. 516 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 535 članka imaju tag porezi
  27. 489 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 496 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 435 članka imaju tag osijek
  31. 447 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 510 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 353 članka imaju tag žensko poduzetništvo