Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

09 Svi 2018

Mesna industrija iz Osijeka stipendira učenike i nudi im stalno zaposlenje

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: poslovni.hr/hina  

Mesna industrija iz Osijeka stipendira učenike i nudi im stalno zaposlenje

Zbog problema s pronalaženjem kvalificiranih mesara na tržištu rada, osječka Mesna industrija "Ravlić" pokrenula je projekt stipendiranja učenika osječke Obrtničke škole za ovo zanimanje te im, uz odrađivanje prakse te trogodišnju stipendiju u ukupnom iznosu od 30 tisuća kuna, nudi i mogućnost stalnog zaposlenja u toj tvrtki po završetku školovanja.

Izvršna direktorica tvrtke Ivana Ravlić-Devald kazala je u utorak na konferenciji za novinare kako se, zbog iseljavanja stanovništva i drugih negativnih kretanja na tržištu rada, u zadnje vrijeme pojavio problem pronalaska kvalificiranih mesara, pa se tvrtka zbog toga odlučila za projekt stipendiranja učenika koji se školuju za mesare.

Učenici koji prihvate ponudu za stipendiranje najprije će, temeljem ugovora o naukovanju, u proizvodnim pogonima tvrtke odraditi praktični dio nastave, a uz stipendiju od 30 tisuća kuna tijekom trogodišnjeg školovanja, po završetku srednje škole, nudi im se mogućnost stalnog zaposlenja uz uvjet da u radnom odnosu moraju ostati minimalno tri godine.

Ravlić-Devald dodala je kako ova tvrtka u proizvodnji mesa i mesnih prerađevina zapošljava više od 350 djelatnika, ali u posljednje vrijeme ponekad ima problem na tržištu rada pronaći i pomoćne radnike, a ne samo kvalificirane poput mesara ili trgovaca.

Uz podjelu promotivnih plakata i letaka po školama projekt će se, zbog usmjerenosti ka mlađoj populaciji, dodatno promovirati i preko društvenih mreža, najavila je.

Ravnateljica osječke Obrtničke škole Maja Zorić kazala je kako se posljednjih godina vrlo malo učenika odlučuje školovati za mesare, pa škola ima poteškoća upisati dovoljan broj učenika kako bi se školovanje za to zanimanje održalo u Osijeku.

"Nadam se da će poticaj Mesne industrije 'Ravlić' pridonijeti upisivanju dovoljnog broja učenika za ovaj smjer, a ako odaziv bude veći od očekivanoga, onda za iduće razdoblje možemo planirati i povećanje upisne kvote", istaknula je Zorić. Dodala je kako se učenici za ovo zanimanje s ovog područja školuju samo u Osijeku i Đakovu, dok ostale obrtničke škole zbog malog odaziva više ne školuju mesare.


Komentari članka

Vezani članci

Žito i službeno postalo većinski vlasnik s 51 posto udjela u Mesnoj industriji Ravlić

15.01.2026.

Žito je u utorak izvijestilo da je zaključena transakcija za stjecanje 51 posto udjela u Mesnoj industriji (MI) Ravlić, nakon što je u lipnju lani ta prehrambena kompanija sa sjedištem u Osijeku najavila da će postati većinski vlasnik Mesne industrije Rav

Rekordne potpore osječkim poduzetnicima: 755 tisuća eura za 203 korisnika

19.12.2025.

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku u četvrtak je održana svečana dodjela potpora iz Općeg programa poticanja razvoja poduzetništva Grada Osijeka za 2025. godinu. Ukupno 203 osječka poduzetnika ostvarila su potpore u iznosu od rekordnih 755.000 eura,

Marina Krvavica: Često me pitaju kakav je to Dalmatinski pršut, a proizvodi se od mađarskih butova

11.12.2025.

Ne smatram da je hrana iz uvoza nesigurna i nekvalitetna, ali treba znati da samo vlastitu proizvodnju možemo pratiti i kontrolirati "od polja do stola“, a i kratki lanci opskrbe jamče očuvanje kvalitete namirnica koje kupujemo, kaže za foodfacts, dr. sc.

Jedemo puno, proizvodimo premalo: Uvozimo više od 200.000 tona mesa

28.11.2025.

Poremećaji na europskom tržištu, razne bolesti poput afričke svinjske kuge, plavog jezika, bedrenice - sve to utjecalo je na samodostatnost Hrvatske u proizvodnji mesa

Bušotina Osijek GT-1 ima potencijal od 5 MW: Dostatno za potrebe toplinarstva

20.11.2025.

Kod Osijeka je testiranjem i mjerenjima utvrđena ležišna temperatura viša od 100 Celzijevih stupnjeva

Tag cloud

  1. 2818 članka imaju tag turizam
  2. 2670 članka imaju tag hrvatska
  3. 1786 članka imaju tag svijet
  4. 1473 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1986 članka imaju tag financije
  6. 1550 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1641 članka imaju tag izvoz
  8. 1316 članka imaju tag trgovina
  9. 1376 članka imaju tag ict
  10. 1231 članka imaju tag investicije
  11. 1312 članka imaju tag industrija
  12. 1072 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1068 članka imaju tag menadžment
  14. 1176 članka imaju tag EU
  15. 866 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 671 članka imaju tag opg
  17. 791 članka imaju tag maloprodaja
  18. 551 članka imaju tag poticaji
  19. 679 članka imaju tag tehnologija
  20. 708 članka imaju tag marketing
  21. 399 članka imaju tag potpore
  22. 458 članka imaju tag koronavirus
  23. 512 članka imaju tag hotelijerstvo
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 533 članka imaju tag porezi
  27. 488 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 495 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 526 članka imaju tag obrazovanje
  30. 434 članka imaju tag osijek
  31. 540 članka imaju tag krediti
  32. 439 članka imaju tag start up
  33. 507 članka imaju tag dzs
  34. 450 članka imaju tag energetika
  35. 460 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 341 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 338 članka imaju tag agrokor