Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

17 Stu 2009

Microsoftov predstavio program savjetovanja o financijskim potporama EU za tvrtke

Izvor: rep.hr · Autor: rep.hr  

Microsoftov predstavio program savjetovanja o financijskim potporama EU za tvrtke

Drugi „Dani poduzetništva“, koji se danas i sutra održavaju u Tehnološkom parku u Varaždinu, dio su Globalnog tjedna poduzetništva (Global Enterpreneurship Week) koji će se obilježiti u više od 75 zemalja u svijetu. Tijekom ovih događanja, brojne globalne tvrtke, organizacije, institucije, udruge i pojedinci iskazuju podršku budućim i novim poduzetnicima te postojećim i novootvorenim malim i srednje velikim tvrtkama.

Microsoft je upravo na „Danima poduzetništva“ i u Hrvatskoj predstavio uspješan program „EU Grants Advisor“ (EUGA), koji je dostupan u svim zemljama članicama Europske unije, a čiji je cilj informirati o financijskim potporama koje Europska unija pruža novim tvrtkama te olakšati zainteresiranima da podnesu zahtjev za potporu. EUGA je Microsoftov program koji predstavlja svojevrsno partnerstvo kojim Microsoft želi pomoći malim i srednje velikim tvrtkama, te lokalnim i regionalnim institucijama vlasti, da se bolje pripreme za dobivanje potpore od Europske unije te da tu potporu u konačnici i dobiju.

„Inovacija je budućnost. Ona predstavlja ključ za osiguranje konkurentnosti, posebice u današnjim gospodarskim uvjetima. Segment malih i srednje velkih tvrtki upravo je najplodnije tlo za razvoj inovativnosti i osiguranje budućeg rasta i razvoja, a time i najbolja pozicija za otvaranje novih radnih mjesta. Potencijal malog i srednjeg poduzetništva u Europi, pa tako i Hrvatskoj je neostvaren. Bolji pristup financijskim sredstvima putem programa kao što je Microsoftova EUGA, malim i srednje velikim tvrtkama, koji čine glavninu gospodarstva, ponajviše treba praktična i brza pomoć kada razvijaju svoje proizvode ili inovacije“, izjavila je Andreana Baeva, direktorica Europske poslovne udruge.

U sklopu dana poduzetništva predstavljeni su i konkretni primjeri lokalnih poduzetnika, te praktični programi i resursi koji mladim poduzetnicima stoje na raspolaganju, kako bi čim bolje razvili svoje poduzetničke vještine i buduće poslovanje, te dobili potporu Europske unije.

Više od 100,000 Microsoftovih partnerskih tvrtki dosad je sudjelovalo u programu EUGA te je kroz njega ostvarilo pomoć u vidu potpore. Microsoft posredno ulaže u nove tvrtke na taj način što im omogućava pronaći investicijske fondove koji bi mogli financirati njihov rast, te tako što nudi povoljno licenciranje Microsoftovog softvera kroz niz programa koji su namijenjeni novim start-up tvrtkama.

„Program EU Grants Advisor (EUGA) dokazuje Microsoftovu spremnost na ulaganje i poticanje ekonomskog razvoja i pomoći malim i srednje velikim tvrtkama da ostvare svoje potencijale pomoću tehnologije. Pomoć razvoju malih i srednje velikih tvrtki vrlo je važna jer su upravo one te koje potiču razvoj i inovativnost u europskim i svjetskim gospodarstvima“, izjavio je Ratko Mutavdžić, glavni tehnološki savjetnik u Microsoftu Hrvatska, prilikom predstavljanja programa EUGA na Danima poduzetništva u Varaždinu.

Više informacija o EUGA programu u Hrvatskoj može se pronaći na stranicama www.microsoft.com/croatia/euga.


Komentari članka

Vezani članci

Kako je hrvatska tvrtka razvila multimilijunski sustav za američkog željezničkog diva

23.02.2026.

Što dobijete kada spojite visoka očekivanja Fortune 500 klijenta, softverski projekt koji utječe na milijarde dolara tereta i tim iz Hrvatske koji inzistira na svom načinu rada? Odgovor donosi Mario Žderić, tehnološki direktor DECODE-a.

Obitelj Šanjek u Varaždinu je otvorila prvi fast food u Hrvatskoj! Danas vode jedinstveni restoran specijaliziran za jela od konjetine i ždrebetine

03.02.2026.

U ponudi imamo gulaš od konjskog mesa, bifteke, ramsteke, šnicle, pizze sa salamama od konjskog i ždrebećeg mesa, kaže nam Nikica Šanjek, koji restoran vodi s bratom Ronaldom

Kako je općina Ljubešćica poljoprivredno zemljište pretvorila u priliku?

12.09.2025.

Općina Ljubešćica, u Varaždinskoj županiji, dobar je primjer kako zapušteno poljoprivredno zemljište iskoristiti u najboljoj mogućoj mjeri.

Počelo rušenje tvornice, sindikat se i dalje nada: Varteks može opstati

22.08.2025.

UVaraždinu je počelo rušenje dijela tvornice nekadašnjeg tekstilnog diva Varteksa. Ta je tvrtka proizvodnju obustavila još 31. siječnja, a Trgovački sud u Varaždinu prošle je godine u srpnju otvorio postupak stečaja.

Varaždinskim poduzetnicima jako porasla dobit

12.12.2024.

Varaždinski poduzetnici prošle godine su ostvarili ukupne prihode u iznosu od 2.7 milijardi eura, što je pet posto više u odnosu na 2022. godinu, dok su im ukupni rashodi iznosili 2.5 milijardi eura, uz rast od 3.7 posto.

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2703 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2003 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1650 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1330 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1072 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 491 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 511 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke