Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

24 Lip 2015

Na najvećoj američkoj izložbi inovacija hrvatski inovatori osvojili 8 nagrada

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: Poslovni.hr/Hina  

Na najvećoj američkoj izložbi inovacija hrvatski inovatori osvojili 8 nagrada

Na najvećoj američkoj izložbi inovacija i novih proizvoda INPEX, koja se održava u Pittsburghu, hrvatski su inovatori ove godine dobili osam nagrada, među kojima, pet zlatnih medalja, nagradu za najbolji europski izložak i dvije posebne nagrade, izvijestio je u utorak Hrvatski savez inovatora.

Zagrebački inovator i poduzetnik Tomislav Bronzin nagrađen je za inovaciju 'C@N eMotion', prepoznavanje izraza lica i emocija, zlatnom medaljom i nagradom za najbolju europsku inovaciju. Uz to, osvojio je i zlatnu medalju za inovaciju 'BodyRecog', kao koautor uz Anitu Bušić.

Robert Sigurnjak, učenik 2. razreda tehničke škole Ruđer Bošković, osvojio je, pak, zlatnu medalju za inovaciju kojom se omogućuje brzo bežično punjenje električnih automobila.

Mirjana Brlečić osvojila je zlatnu medalju za svoj 'Nikel' inovativni putni set kozmetike, dok su Ivan, Tomislav i Roman Krunić osvojili zlatnu medalju za 'Tračnu rašpu'.

Posebnu nagradu INST-a, najveće svjetske izložbe inovacija, koja se održava na Tajvanu, dobio je Marko Kravar za inovaciju pod nazivnom 'Prolips', dok je Rosa Ferinčavić za svoju kolekciju preparata 'Acidosalus Baby' dobila posebnu nagradu poljske fundacije Eurobusiness Haller.

U priopćenju Hrvatskog saveza inovatora ističe se kako su na INPEX-u hrvatski inovatori ostvarili i niz poslovnih kontakata i privukli interes nekoliko američkih i azijskih kompanija.


Komentari članka

Vezani članci

Vinistra okupila proizvođače vina i vinarske opreme

11.05.2026.

Vinistra, jedna je od naših najvažnijih vinskih manifestacija koja okuplja brojne proizvođače vina i vinarske opreme. Ove godine ocijenjeno je čak 700 uzoraka vina, od čega 350 malvazija iz čak šest zemalja. To je dosad najveći broj prijavljenih uzoraka i

Gudovac: Više od 400 izlagača iz Hrvatske i inozemstva

20.03.2026.

Na 27. Proljetnom međunarodnom bjelovarskom sajmu otvorenom u četvrtak u Gudovcu pokraj Bjelovara sudjeluje više od 400 izlagača iz Hrvatske i deset stranih zemalja, a popunjeno je svih 100 tisuća četvornih metara izložbene površine.

TZ Kvarnera predstavila regiju na 20. izdanju sajma Liberamente u Bologni

25.02.2026.

Turistička zajednica (TZ) Kvarnera regiju je uspješno predstavila na 20. izdanju sajma Liberamente u Bologni. Sajam je posvećen slobodnom vremenu, zabavi, sportu i životu na otvorenom, a ove godine okupio je više od 400 izlagača.

Bavarci Opatijsku rivijeru doživljavaju kao »svoju«; ovo je ozračje na velikom turističkom sajmu u Njemačkoj

25.02.2026.

Mi smo jako dobro poznati bavarskim gostima pa su posjetitelji štanda najviše tražili naš program događanja, a usto su se raspitivali i o smještaju, povijesti, gastronomiji, kao i mogućnostima aktivnog odmora - rekao je Andrej Matacin iz TZG-a Opatije

Šest zlata za istarske maslinare na natjecanju u New Yorku

20.02.2026.

Velik uspjeh ostvarili su Beatrix i Rudolf Nemetschke koji vode maslinik u Svetom Lovreču u Istri, na najprestižnijem svjetskom natjecanju maslinovog ulja održanog u New Yorku tijekom veljače, gdje je svih šest prijavljenih ulja osvojilo zlato, izvijestil

Tag cloud

  1. 2865 članka imaju tag turizam
  2. 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2714 članka imaju tag hrvatska
  4. 1813 članka imaju tag svijet
  5. 1399 članka imaju tag ict
  6. 2006 članka imaju tag financije
  7. 1573 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1346 članka imaju tag industrija
  12. 1252 članka imaju tag investicije
  13. 1081 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1081 članka imaju tag menadžment
  15. 696 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 871 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 691 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 362 članka imaju tag kompanije
  21. 793 članka imaju tag maloprodaja
  22. 556 članka imaju tag poticaji
  23. 710 članka imaju tag marketing
  24. 408 članka imaju tag potpore
  25. 520 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 453 članka imaju tag start up
  28. 516 članka imaju tag eu fondovi
  29. 539 članka imaju tag porezi
  30. 965 članka imaju tag kriza
  31. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 365 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  33. 437 članka imaju tag osijek
  34. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  35. 529 članka imaju tag obrazovanje
  36. 513 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 346 članka imaju tag hgk