Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

14 Ruj 2023

‘Posao iz snova’ u Hrvatskoj: Prestižni svjetski lanac traži veći broj zaposlenika, objavljeni su i uvjeti

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: poslovni.hr  

‘Posao iz snova’ u Hrvatskoj: Prestižni svjetski lanac traži veći broj zaposlenika, objavljeni su i uvjeti

Investitor hotela je tvrtka Valdarke d.o.o., a njezin prvi čovjek je Nikola Avram, Cresanin s više od dvadeset godina međunarodnog iskustva u hotelijerstvu i menadžmentu najuglednijih turističkih kompanija.

Hrvatska će početkom ljeta 2024. godine i službeno dobiti prvi hotel na nekom od jadranskih otoka iz najprestižnijeg svjetskog hotelskog lanca Marriott International. Riječ je o investiciji vrijednoj 15 milijuna eura i brendu Autograph Collection koji će otvoriti na otoku Cresu. Inače, Autograph Collection u portfelju ima 280 hotela u 50 zemalja svijeta na najatraktivnijim lokacijama.

Brend Autograph Collection kategoriziran je s pet zvjezdica te spada u premium distinctive skupinu Marriottovih hotela, što je po razini luksuza pozicija između luxury i select hotela, a po sadržajima i stilu radi se o jedinstvenim objektima koji ističu lokalnu kulturu i priču.

U tom smislu Autograph Collection by Marriott okuplja budući tim od minimalno 75 ljudi i ima otvorene sve pozicije za rad u hotelu čija tajna leži u individualnosti, impresivnom dizajnu i snažnoj gostoljubivosti.

Otvorene pozicije su:

Generalni/a menadžer/ica

Direktor/ica prodaje

Voditelj/ica odjela hrane i pića

Voditelj/ica recepcije

Voditelj/ica wellnessa i SPA

Glavni/a domaćin/ica

Ostalo osoblje

Investitor hotela je tvrtka Valdarke d.o.o., a njezin prvi čovjek je Nikola Avram, Cresanin s više od dvadeset godina međunarodnog iskustva u hotelijerstvu i menadžmentu najuglednijih turističkih kompanija. Također, Avram je osnivač i uspješne regionalne tvrtke Alpha Hotel Management koja je licencirana od strane Marriott Internationala za razvoj brenda na jugoistoku Europe.

On je otkrio detalje o budućim poslovima u Autograph Collectionu na Cresu te naglasio kako su pozicije otvorene za sve zainteresirane bez obzira na spol, porijeklo ili mjesto prebivališta.

“Trenutno imamo otvorena radna mjesta doslovno za sve pozicije. Tim gradimo iz temelja i transparentno. Cilj je odabrati iskusne ali i motivirane mlade radnike koji su spremni učiti, razvijati vještine i stjecati iskustvo bez obzira jesu li se susretali s hotelijerstvom ranije. Time ćemo nesumnjivo oplemeniti turističku sliku jednog od najljepših hrvatskih otoka, potaknuti razvoj ekonomije pa i demografije. Što se uvjeta tiče možemo kazati da ćemo najveći broj radnika zaposliti na cjelogodišnje razdoblje, a zapošljavat ćemo i sezonce. Primanja će biti konkurentna, stimulativna i shodna imidžu najvećeg svjetskog hotelskog lanca. Smještaj i obroci bit će osigurani u sklopu hotela koji će raditi deset mjeseci u godini. Naša je prednost kao investitora što dubinski razumijemo hotelijerstvo, turizam i menadžment te nam je to veliki vjetar u leđa u budućem ostvarivanju poslovnih rezultata, održavanju kvalitete te sinergiji sa našim zaposlenicima”, izjavio je Nikola Avram dodavši kako se svi zainteresirani mogu prijaviti na e-mail: info@alpha-hm.com.

Autograph Collection resort smješten je na slikovitoj obali pitoresknog Cresa. Imat će 49 soba, dva vanjska bazena, plažno područje s barom, više gastro lokacija te wellness i SPA centar.

Hotel je eksterijerom osmišljen kao spoj modernog i decentnog dizajna dok je interijer inspiriran opuštenim ambijentom starih kamenih sela i šarenih kuća na creskoj rivi koje su kroz stoljeća zadržala utjecaj venecijanske arhitekture. Energetski učinkovit dizajn, značajna upotreba kamena, drva i drugih prirodnih materijala u hotelu će stvoriti prirodno ozračje, umirujuću atmosferu te autentičan štih koji će prenositi lokalnu poruku Cresa, jednog od najautentičnijih hrvatskih otoka.

Cres je zbog svoje blizine otoku Krku, poluotoku Istri i gradu Rijeci izvrsno prometno povezan. Do novog Autograph Collection by Marriott hotela stizat će se trajektnim linijama iz Istre ili s Krka koji je mostom povezan s obalom. Vožnja trajektom s Krka traje samo 25 minuta. Također, za Cres se može kazati i da je avio destinacija budući da je otok od aerodroma u Rijeci udaljen svega 63 kilometra, a od onoga u Puli tek 90 kilometara.

Portfelj Marriott Internationala u Hrvatskoj trenutno obuhvaća pet objekata u ključnim turističkim i poslovnim odredištima, a to su: Sheraton Dubrovnik Riviera, Le Méridien Lav Split, AC Hotel by Marriott Split, Westin Hotel Zagreb te Sheraton Hotel Zagreb.

Također, tijekom 2025. godine očekuje se otvaranje Opatija Marriott Hotela, dok je za 2026. godinu planirano otvaranje još jednog hotela iz brenda Autograph Collection i to u Komiži na otoku Visu.


Komentari članka

Vezani članci

Dani poslova u Osijeku donose prilike za rad i razvoj karijere u turizmu

07.02.2025.

Gospodarski centar Osječko-baranjske županije u ponedjeljak, 10. veljače, ugostit će više od 15 hotelskih kuća i lanaca koji će na manifestaciji „Dani poslova“ predstaviti ponude poslova i mogućnosti edukacije za sve zainteresirane

Luka stvara turistička iskustva koja brišu granicu između gosta i lokalca – kreira i produkcijski razvija tematske staze i rute

06.02.2025.

Luka Jakopčić je osnivač i direktor storytelling & experience studija Recider, tvrtke koja je specijalizirana za kreativni i produkcijski razvoj tematskih staza i ruta koje su uglavnom bazirane na principima igrifikacije i/ili samovođenja. Uz to se bave i

Dubrovački poduzetnici ostvarili 107.8 milijuna eura neto dobiti

04.02.2025.

Prema broju obrađenih godišnjih financijskih izvještaja, u Dubrovniku je u 2023. godini poslovalo 2.447 poduzetnika sa 11.807 zaposlenih, što je u odnosu na 2022. godinu povećanje broja zaposlenih za 828 ili 7.5 posto.

Najavljena četvrta AgroTerra Istra: Stiže 150 izlagača iz Slovačke, Mađarske, Italije, Slovenije i Hrvatske

31.01.2025.

U svom četvrtom izdanju, međunarodni poljoprivredni sajam AgroTerra Istra održat će se od 11. do 13. travnja u Pazinu, u prostoru polivalentne dvorane Školsko-gradske sportske dvorane, najavljeno je na današnjoj konferenciji za novinare održanoj u Gradsko

Rast ponude smještaja u Istri: Jesu li kuće i vile s bazenima dosegnule svoj vrhunac?

31.01.2025.

Uz apartmanske zgrade, godinama svjedočimo i gradnji popularnih kuća i vila s bazenima, donosi HRT. Je li potražnja turista za takvom vrstom smještaja dostigla svoj maksimum i je li ju ponuda sada već prerasla?

Tag cloud

  1. 2692 članka imaju tag turizam
  2. 2560 članka imaju tag hrvatska
  3. 1673 članka imaju tag svijet
  4. 1358 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1917 članka imaju tag financije
  6. 1605 članka imaju tag izvoz
  7. 1479 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 1342 članka imaju tag ict
  9. 1285 članka imaju tag trgovina
  10. 1179 članka imaju tag investicije
  11. 1243 članka imaju tag industrija
  12. 1050 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1020 članka imaju tag menadžment
  14. 852 članka imaju tag poduzetništvo
  15. 1148 članka imaju tag EU
  16. 616 članka imaju tag opg
  17. 766 članka imaju tag maloprodaja
  18. 523 članka imaju tag poticaji
  19. 458 članka imaju tag koronavirus
  20. 641 članka imaju tag tehnologija
  21. 686 članka imaju tag marketing
  22. 382 članka imaju tag potpore
  23. 962 članka imaju tag kriza
  24. 505 članka imaju tag eu fondovi
  25. 482 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 509 članka imaju tag porezi
  27. 473 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 485 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 422 članka imaju tag osijek
  30. 511 članka imaju tag obrazovanje
  31. 536 članka imaju tag krediti
  32. 421 članka imaju tag start up
  33. 490 članka imaju tag dzs
  34. 435 članka imaju tag energetika
  35. 456 članka imaju tag BDP
  36. 410 članka imaju tag hnb
  37. 421 članka imaju tag vlada
  38. 336 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 338 članka imaju tag agrokor