Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

24 Svi 2024

Roglić otkriva kada se otvara Orbicov najveći logističko-distrubutivni centar

Izvor: hr.bloombergadria.com · Autor: Danijela Goreta  

Roglić otkriva kada se otvara Orbicov najveći logističko-distrubutivni centar

Orbico Grupa, najveća europska kompanija za distribuciju robe široke potrošnje i kozmetike, zabilježila je prošle godine impresivan promet od 3,751 milijarde eura. Za 2024. godinu, Grupa postavlja ambiciozne ciljeve s očekivanjima da će prihodi porasti na 4,2 milijarde eura. Značajan doprinos ostvarenju tih ciljeva očekuje se od novog logističkog i distributivnog centra u Zdenčini, kao i od lansiranja novog koncepta parfumerija.

Branko Roglić, vlasnik i predsjednik nadzornog odbora Orbico Grupe, za Bloomberg Adriju otkriva da su radovi na najvećem Orbicovom logističko-distributivnom centru (LDC) pri kraju te da će svoja vrata otvoriti krajem drugog kvartala, odnosno za nešto manje od dva mjeseca.

"Radovi na izgradnji logističko-distributivnog centra Zdenčina napreduju prema planu, uz manja odstupanja koja smo očekivali. Nalazimo se u završnoj fazi s naglaskom na opremanje samog objekta uz pripremu i testiranje svih sustava za start operacije. Samo otvorenje logističko distributivnog centra može se očekivati krajem drugog kvartala", rekao je Roglić o centru u koji je uloženo otprilike 40 milijuna eura.

Logističko distributivni centar Zdenčina ima ukupnu površinu od 64 tisuće metara kvadratnih, uz dvije faze realizacije.

"U ovom trenu preuzimamo 43,5 tisuća metara kvadratnih, dok će ostalih 20,5 tisuća kvadrata biti realizirano u drugoj fazi. Sama izgradnja je realizirana u BTS konceptu (engl. build to suit), odnosno developer, u našem slučaju tvrtka LOG Expert, gradi distributivni centar prema našim zahtjevima, a mi (ga) uzimamo u dugogodišnji najam uz mogućnost otkupa. Dakle, sama investicija u gradnju je realizirana u suradnji vanjskim investitorima, dok je opremanje realizirano vlastitim sredstvima", objašnjava Roglić.

Kako kaže jedan od najuspješnijih hrvatskih poduzetnika, novi logističko-distributivni centar Zdenčina značajan je korak za razvoj Orbico Grupe u ovoj regiji.

To "će nam primarno omogućiti konsolidaciju tržišta Hrvatske i Slovenije, ali i regionalnih aktivnosti, uz značajno povećanje kapaciteta skladištenja, ali i veći nivo fleksibilnosti uz napredna rješenja u segmentu automatizacije i digitalnih sustava. Osim što će biti najveći unutar Grupe, LDC Zdenčina će biti opremljen i autonomnim sustavima automatizacija te će kao takav biti značajni iskorak za daljnji razvoj poslovanja Orbico Grupe", govori Roglić te dodaje da su dosad zaposlili stotinjak novih djelatnika za trenutne aktivnosti LDC-a, dok u punom kapacitetu prve faze očekuju da će LDC Zdenčina zapošljavati oko 300 djelatnika.


Komentari članka

Vezani članci

Mlinar ulaže 12 milijuna eura u tvornicu bureka i udvostručuje kapacitet

31.07.2026.

Investicija u Osijeku omogućit će veći izvoz i prati snažan rast potražnje, nakon nedavne dokapitalizacije od 80 milijuna eura.

Zagorje čuva svoje najveće vinsko blago - i pretvara ga u turističku atrakciju

27.07.2026.

U Zagorju je otvoren vinski hotel s 11 soba, modernom kušaonicom, podrumom i prostorom za sastanke, a cijela je priča utemeljena na autohtonim vinskim sortama ove regije kojima je donedavno prijetilo izumiranje. Iza ovog važnog poduzetničkog pothvata, ali

Podravska tvrtka gradi novi pogon i planira nova zapošljavanja

23.07.2026.

Riječ je o tvrtki Dergez iz Podravskih Sesveta kod Đurđevca koja se bavi maloprodajom i pekarstvom. Imaju lanac od 26 trgovina u Podravini te pogon s pekarskim proizvodima.

Končar otvorio novi laboratorij vrijedan više od 20 milijuna eura

16.07.2026.

Riječ je o najsuvremenijem tehnološkom objektu za velike električne strojeve i pogone u Bedekovčini kakvih ima svega nekoliko u Europi

Franck planira gradnju novog proizvodno-skladišnog pogona

16.07.2026.

Nakon akvizicije tvornice u BiH kompanija najavljuje novu investiciju, ubrzava digitalizaciju, uvodi AI i nastavlja ulaganja iz vlastitih sredstava

Tag cloud

  1. 2891 članka imaju tag turizam
  2. 2729 članka imaju tag hrvatska
  3. 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 703 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 697 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 544 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 460 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk