Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

09 Ruj 2010

Sigma će nagraditi najbolje poslovno-turističke inovacije

Izvor: www.liderpress.hr · Autor: J.T.  

Sigma će nagraditi najbolje poslovno-turističke inovacije

Dok se svijet priprema dovršiti proslavu 2010. kao međunarodne godine bioraznolikosti i UNWTO proslavu povodom Svjetskog dana turizma 27. rujna u Kini, u Hrvatskoj će Društvo inovatora Sigma obilježiti Svjetski dan turizma posvećen ‘Turizmu i bioraznolikosti’, stoji u priopćenju za medije. Sigma će po prvi puta dodijeliti prestižne godišnje nagrade ‘CBTour - Inovacije u poslovnom turizmu’ u šest kategorija. Poseban će se naglasak dati na najbolji ukupni program hrvatskog poslovnog turizma, najbolji program odgovornog hrvatskog poslovnog turizma i najboljeg menadžera hrvatskog poslovnog turizma. Osim toga, nagradit će se i najbolja usluga, proizvod i tehnologija hrvatskog poslovnog turizma. Pobjednike višemjesečnog javnog natječaja odabrati će 20. rujna stručnjaci iz Ministarstva turizma RH, Hrvatske turističke zajednice, Hrvatske gospodarske komore, Europske poduzetničke mreže Hrvatske, Poslovno-inovacijskog centra Hrvatske BICRO, Hrvatskog instituta za tehnologiju HIT, Banco Popolare Croatia i Društva inovatora Sigma. - Društvo inovatora Sigma, zajedno sa mnogobrojnim partnerima, realizirat će značajan gospodarski skup kako bi poslovno-turistički sektor potaknuo na daljnji razvoj i plasman inovacija u turizmu temeljenih na primjeni načela zaštite okoliša, biološke raznolikosti te održivog i ruralnog razvoja - izjavio je predsjednika Društva inovatora Sigma Tomislav Marjanović, te sve poslovne subjekte pozvao da svoje poslovno-turističke aktivnosti i djelatnosti provode na odgovoran način što primarno uključuje odgovornost prema prirodnim, kulturnim i socijalnim resursima, zaštitu prirodnog i kulturnog krajolika ili iskorištavanje urbanih i ruralnih područja.


Komentari članka

Vezani članci

Ekofolija iz Baranje: Snažna kao plastika, a ne uništava okoliš

03.02.2026.

Boris Mikšić, vlasnik hrvatske tvornice EcoCortec koja je dio globalne Cortec grupacije, predstavio je novu, izrazito poboljšanu generaciju Eco Wrap folije.

Kako je i zašto hrvatski pametni ručnik zaludio Amere na CES-u 2026 nakon pobjede na Idea Knockoutu?

28.01.2026.

Dvanaestu godinu za redom Hrvatska je, zahvaljujući Idea Knockoutu, nacionalnom natjecanju tehnoloških startupa, imala svoje predstavnike na CES, najvećem svjetskom sajmu novih tehnologija koji se početkom siječnja održao u Las Vegasu.

Axialis iz Otoka razvio je aksijalni elektromotor i prijavio europski patent

19.09.2025.

Hrvatski deep tech start-up stvorio inovativni elektromotor, sada traži industrijskog partnera i planira izlazak na svjetsko tržište

Suzana Buić Piton izrađuje sapune u obliku kažuna i kamenih istarskih kuća

17.09.2025.

Bazu njenih proizvoda čini maslinovo ulje, ali dodaje također palmino i kokosovo. Prošle su joj godine ovi jedinstveni sapuni donijeli dva zlata za inovacije, na sajmu inovatora Agro-arca održanom u Zagrebu i u Iloku.

eKonobar: Sustav splitske tvrtke koji na jednom mjestu objedinjuje sve što je potrebno ugostiteljima

18.08.2025.

Istoimeni sustav koji je razvila splitska tvrtka eKonobar pozornost medija je prvenstveno privukao mogućnošću da dozovete konobara samo podizanjem ruke, pri čemu vas on ne mora niti vidjeti. Sustav, naime, automatski detektira pokret ruke gostiju uz pomoć

Tag cloud

  1. 2847 članka imaju tag turizam
  2. 2698 članka imaju tag hrvatska
  3. 1805 članka imaju tag svijet
  4. 1484 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2002 članka imaju tag financije
  6. 1560 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1649 članka imaju tag izvoz
  8. 1320 članka imaju tag trgovina
  9. 1387 članka imaju tag ict
  10. 1329 članka imaju tag industrija
  11. 1243 članka imaju tag investicije
  12. 1079 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1071 članka imaju tag menadžment
  14. 1181 članka imaju tag EU
  15. 868 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 684 članka imaju tag opg
  17. 793 članka imaju tag maloprodaja
  18. 556 članka imaju tag poticaji
  19. 690 članka imaju tag tehnologija
  20. 709 članka imaju tag marketing
  21. 406 članka imaju tag potpore
  22. 517 članka imaju tag hotelijerstvo
  23. 458 članka imaju tag koronavirus
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 515 članka imaju tag eu fondovi
  26. 536 članka imaju tag porezi
  27. 490 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 529 članka imaju tag obrazovanje
  29. 497 članka imaju tag prehrambena industrija
  30. 437 članka imaju tag osijek
  31. 448 članka imaju tag start up
  32. 541 članka imaju tag krediti
  33. 510 članka imaju tag dzs
  34. 452 članka imaju tag energetika
  35. 461 članka imaju tag BDP
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 356 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke