Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

29 Sij 2015

Tri milijuna eura iz programa TEN-T za razvoj sjevernojadranskih luka

Izvor: www.banka.hr · Autor: banka.hr  

Tri milijuna eura iz programa TEN-T za razvoj sjevernojadranskih luka

Cilj je ojačati veze morskih pristaništa u Sjevernom Jadranu - morskih luka u Trstu, Veneciji, Kopru i Rijeci te riječnih pristaništa u Chioggi, Porto Levantu i Mantovi - prema glavnim europskim željezničkim i riječnim plovnim pravcima

Europska unija će iz programa TEN-T (Trans-European Transport Networks ) izdvojiti tri milijuna eura za studiju o boljem povezivanju sjevernojadranskih luka s glavnom željezničkom mrežom i mrežom unutarnjih plovnih putova u regiji, izvijestilo je predstavništvo Europske unije u Ljubljani.

Cilj programa je poduprijeti razvoj sjevernojadranskih luka kako bi postale poveznice između pomorskog i drugih vrsti prometa.

Istraživanje će se usredotočiti na poboljšanje pristupa iz zaleđa morskih luka u Trstu, Veneciji, Kopru i Rijeci te riječnih pristaništa u Chioggi, Porto Levantu i Mantovi u Italiji prema glavnim europskim željezničkim i riječnim brodarskim pravcima.

U okviru projekta bit će napravljena analiza budućih ulaganja u navedene luke, poticat će se suradnja i dogovori između luka, prijevoznika i terminala na unutarnjim vodnim putovima kako bi se poboljšala kvaliteta usluge, poticat će se učinkovita rješenja za intermodalni prijevoz između brodara i željeznice kako bi se luke uključilo u prometne koridore koji prolaze sjevernim Jadranom, povezivanje luka u Veneciji i Chioggi s plovnim sustavom rijeke Po te ulaganja u informacijske i komunikacijske tehnologije kako bi se poboljšala učinkovitost priobalne plovidbe i povezanost s drugih vrstama prijevoza.


Komentari članka

Vezani članci

Rijeka sve popularnija među mladim turistima: Predsezona donosi snažan rast

27.04.2026.

Predsezona u Hrvatskoj u punom je jeku. Među deset najuspješnijih destinacija je Rijeka, u koju svake godine dolazi sve više mladih turista. Raste i broj noćenja i dolazaka, što je dobar pokazatelj za ovogodišnju turističku sezonu.

Stabla stara 200 godina rađaju bez orezivanja i navodnjavanja: Ergedžije od njih prave poseban liker

14.04.2026.

Drenjulu ne napadaju štetnici, nema "podstanara", ne traži navodnjavanje, a zasadi se sama gdje joj odgovara - toliko je ”pametna”. Zašto ju je važno očuvati, ali i druge autohtone sorte, doznali smo na OPG-u E-Kos.

Cijene goriva pogurale prodaju bicikla i romobila

23.03.2026.

Međunarodna energetska agencija prije nekoliko je dana pozvala sve da rade od kuće, sporije voze i kuhaju manje. Rezultat je to nove krize na Bliskom istoku s posljedicama koje osjeća cijeli svijet, a najviše na cijenama goriva koje će se i u Hrvatskoj p

"Domaći proizvod" postao luksuz. Za kilogram babure izdvojit ćete - 6 eura

13.02.2026.

Jutarnji đir po glavnoj riječkoj tržnici otkriva sliku koja najbolje prikazuje trenutnu gospodarsku situaciju u državi i poljoprivredi. Na štandovima između dalmatinske raštike, ogulinskog krumpira i svježeg morskog ulova – srdela je po 4 eura, kupci sve

Marin Glavota je do poslovnog uspjeha prevalio više od milijun kilometara. Mama ga i kod kuće naziva - direktorom

03.02.2026.

Igrao je nogomet i studirao, a onda mu je korona oduzela oca. Morao je odrasti i raditi za sebe i obitelj. Sada zapošljava i druge, pa i svoju mamu

Tag cloud

  1. 2867 članka imaju tag turizam
  2. 1503 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2714 članka imaju tag hrvatska
  4. 1814 članka imaju tag svijet
  5. 1399 članka imaju tag ict
  6. 1575 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2006 članka imaju tag financije
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1347 članka imaju tag industrija
  12. 1253 članka imaju tag investicije
  13. 1081 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1084 članka imaju tag menadžment
  15. 697 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 872 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 692 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 362 članka imaju tag kompanije
  21. 793 članka imaju tag maloprodaja
  22. 556 članka imaju tag poticaji
  23. 710 članka imaju tag marketing
  24. 408 članka imaju tag potpore
  25. 521 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 453 članka imaju tag start up
  28. 539 članka imaju tag porezi
  29. 516 članka imaju tag eu fondovi
  30. 965 članka imaju tag kriza
  31. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 366 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  33. 531 članka imaju tag obrazovanje
  34. 437 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 513 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 346 članka imaju tag hgk