Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

21 Ruj 2010

Ulaganje u Lječilište Veli Lošinj vrijedno 15 mil. €

Izvor: www.vjesnik.hr · Autor: Ljiljana Mamić Pandža  

Ulaganje u Lječilište Veli Lošinj vrijedno 15 mil. €

Do kraja ovoga tjedna Primorsko-goranska županija objavit će javni poziv za iskazivanje interesa za investicijski projekt »Lječilišni centar Veli Lošinj« čija se vrijednost procjenjuje na petnaestak milijuna eura. Osim u tiskovinama, javni poziv, uz popratni dopis i prijevod na engleskom jeziku, dostavit će se i hrvatskim veleposlanstvima u Njemačkoj, Austriji, Italiji, Švedskoj, Velikoj Britaniji, Rusiji, Sloveniji te Uredu hrvatskih regija u Bruxellesu.

Pročelnik županijskog upravnog odjela za zdravstvenu zaštitu i socijalnu skrb Ivo Afrić istaknuo je kako je riječ o kompleksu u vlasništvu Županije koji se prostire na 12.500 četvornih metara, a zahvaća i dio Park-šume Čikat. Lječilište trenutačno ima 180 kreveta, a modernizacijom i revitalizacijom trebalo bi ih imati 300. Rok za predaju ponuda je 60 dana, nakon čega bi se trebao sklopiti ugovor za javno-privatno partnerstvo. Završetak investicije planiran je u okviru tri godine od sklapanje ugovora. Na Vjesnikov upit kako je Županija odlučila kontaktirati i veleposlanstva, primorsko- goranski župan Zlatko Komadina odgovorio je da su veleposlanici koji posjećuju Rijeku uvijek iskazivali interes za jačanje gospodarske suradnje pa je ovo izvrsna prilika da se teorija i provede u praksi. U ovom projektu Županija ne bi sudjelovala s financijskim sredstvima. Naime, kao vlasnik zemljište bi dala u koncesiju na 30 do 35 godina, a novi bi partner vodio lječilište. Komadina je kazao kako trenutačno lječilište u Lošinju s HZZO-om ima ugovore za svega 12 kreveta pa je i to jedan od razloga zašto se postojećim sredstvima razina usluge ne može podići na razinu koju zahtijeva današnji turist i pacijent.

»Županiju želimo pozicionirati kao centar hrvatskog lječilišnog turizma usmjeren na preventivnu zdravstvenu zaštitu, specijalističko-konzilijarnu i medicinsku rehabilitaciju«, poručio je Komadina. Naglasak je na liječenju bolesnika s kroničnim bolestima dišnog sustava, alergijama i medicinskoj rehabilitaciji djece i odraslih.


Komentari članka

Vezani članci

Goranski farmer Željko Mihelić: ‘Poljoprivreda u PGŽ-u – statistička pogreška’

03.07.2025.

Hrvatska je ozbiljnije počela razvijati poljoprivredu od 2000. godine na ovamo. To je, dakle, nekih 25 godina i u to doba prolazimo tranziciju iz socijalističke poljoprivredne proizvodnje koja se zasnivala na PIK-ovima, u poljoprivredu zasnovanu na tržišn

Toyota ulaže u hrvatsku tvrtku Gideon

10.09.2024.

Japanska kompanija Toyota Industries Corporation (TICO), najveći svjetski proizvođač viličara, potpisala je s domaćom tvrtkom Gideon strateški investicijski sporazum za razvoj i proizvodnju novih automatiziranih rješenja, a sporazum se odnosi i na grupe p

Euro i Schengen nisu doveli do rasta investicija, lani smo zabilježili pad stranih ulaganja

15.02.2024.

Koliko su vrijedila strana ulaganja u 2023., bit će poznato u travnju. Zadnji dostupni podatak Hrvatske narodne banke (HNB) za tri tromjesečja prošle godine pokazuje da su izravna strana ulaganja dosegla 2,6 milijardi eura. Najviše iz Austrije, 705 miliju

U novi luksuzni resort u blizini Zadra poznati investitor ulaže 50 milijuna eura, saznali smo cijenu kvadrata

20.11.2023.

Sedam vila s bazenima prodavat će se po istom modelu kao i apartmani. Svaka vila gradi se na zemljištu veličine od 900 do 1000 kvadrata, što osigurava privatnost, a smještene su u prva dva reda do mora. Svaka vila imat će podrum, prizemlje i prvi kat.

Za najuspješnije poduzeće PGŽ proglašena tvrtka Imperial Riviera

06.09.2023.

Svečano je bilo večeras u Kristalnoj dvorani opatijskog hotela Kvarner gdje je održana prva svečana dodjela nagrada najboljim poduzetnicima Primorsko-goranske županije – ‘Bilanca uspjeha’, pod pokroviteljstvom Lürssen Design Center Kvarner.

Tag cloud

  1. 2860 članka imaju tag turizam
  2. 2712 članka imaju tag hrvatska
  3. 1497 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1812 članka imaju tag svijet
  5. 1395 članka imaju tag ict
  6. 2004 članka imaju tag financije
  7. 1570 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1343 članka imaju tag industrija
  12. 1250 članka imaju tag investicije
  13. 1080 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1079 članka imaju tag menadžment
  15. 694 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 871 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 462 članka imaju tag BDP
  19. 687 članka imaju tag opg
  20. 793 članka imaju tag maloprodaja
  21. 556 članka imaju tag poticaji
  22. 710 članka imaju tag marketing
  23. 408 članka imaju tag potpore
  24. 519 članka imaju tag hotelijerstvo
  25. 458 članka imaju tag koronavirus
  26. 516 članka imaju tag eu fondovi
  27. 965 članka imaju tag kriza
  28. 536 članka imaju tag porezi
  29. 360 članka imaju tag kompanije
  30. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  31. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  32. 438 članka imaju tag osijek
  33. 529 članka imaju tag obrazovanje
  34. 451 članka imaju tag start up
  35. 513 članka imaju tag dzs
  36. 453 članka imaju tag energetika
  37. 418 članka imaju tag hnb
  38. 428 članka imaju tag vlada
  39. 346 članka imaju tag hgk
  40. 363 članka imaju tag žensko poduzetništvo