Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

03 Pro 2008

Unatoč krizi, Jupiter Adria nastavlja investicije

Izvor: www.vjesnik.hr · Autor: Ivan Smirčić  

Unatoč krizi, Jupiter Adria nastavlja investicije

Investicijska tvrtka Jupiter Adria u posljednje dvije godine pokrenula je niz investicijskih turističkih projekata u Istri, Dubrovniku i Zadru, u što su uložili oko 180 milijuna eura dioničkoga kapitala od institucionalnih ulagača iz Europe i SAD-a. Čelnici te tvrtke izvijestili su da zbog globalne financijske krize neće odustati od započetih projekata, već će se uz njihov nastavak pokušati pokrenuti i nove projekte u hrvatskom turizmu.
Od projekata koji su započeli u Hrvatskoj i čije se dovršenje planira u roku tri godine, u Jupiter Adriji navode dovršetak djelomično već otvorene Marine Preko na otoku Ugljanu u Zadarskoj županiji, zatim »Dubrovačke vrtove sunca« u Dubrovačko-neretvanskoj županiji, te barem dva golfska resorta u Istri na području Buja i Umaga te u Novigradu.
U Jupiter Adriji su napomenuli da su spremni i za treći golfski resort u Motovunu, ali dinamika tog projekta ovisit će o nalazima studije o utjecaju na okoliš. Planiraju tri golfska resorta u sjevernoj Istri (Motovun, Novigrad i Umag) koja su međusobno udaljena dvadesetak minuta vožnje i zajedno će nuditi igrališta s osamdesetak rupa za golf.
Ističu da njihov projekt golfskih terena u Istri s pratećim sadržajima uvažava sve zahtjeve okoliša i lokalne administracije, a za projekt u Umagu i Bujama već imaju i lokacijsku dozvolu.
Projekt »Dubrovački vrtovi sunca« nalazi se u visokoj fazi realizacije te početkom sljedećeg ljeta planiraju otvoriti hotel »Radisson« kojim će upravljati hotelska grupacija Rezidor. Projekt se gradi u partnerstvu s tvrtkom Hidrocommerc. Riječ je o projektu koji će dodatno obogatiti ponudu dubrovačkog područja. U prvoj fazi otvorit će se Radisson SAS hotel s 210 soba, te 207 rezidencijalnih apartmana, kongresni centar s deset dvorana koji će moći primiti 1000 ljudi, welness centar, sportski centar koji će se prostirati na 7000 četvornih metara te tri vanjska bazena. Unutarnji dizajn i uređenje hotela, barova i rezidencija izradila je Hirsch Bedner Associatwes, tvrtka specijalizirana za uređenje hotelskih kompleksa. U drugoj fazi gradnje do 2010. godine planira se sagraditi i otvoriti hotel »Regent« sa 130 soba. U sklopu već otvorene Marine Preko u lipnju ove godine u planu je još gradnja hotela, kojim kao i onima budućim u sklopu istarskih golfskih resorta, Jupiter Adria planira upravljati pod vlastitim 'brandom'. Marina nautičarima nudi više od 80 vezova za brodove dužine do 20 metara i nekoliko vezova za mega jahte dužine veće od 60 metara. Marina među prvim u Hrvatskoj nudi usluge ekološkog zbrinjavanja otpadnih voda s brodova.
Nakon rekonstrukcije hotel »Preko« bit će potpuno spreman za prihvat gostiju u sezoni 2010. Hotel će imati 58 soba, tri dvorane za sastanke, restoran s vanjskom terasom, bazen i vrt za relaksaciju, koktel bar, te veliku terasu uz samu obalu Marine Preko. Na otoku Ugljanu lokacija Nauta Lamjana, koja već godinama djeluje kao remontno brodogradilište, postat će važna destinacija nautičkog turizma, gdje će se obavljati servis brodova, a potpuno opremljena nova marina pružat će usluge suhog veza, servis i prodajne usluge, rezidencije te hotel visoke kategorije.
Veliko zemljište na otoku Šipanu u blizini Dubrovnika postat će prestižna destinacija. U novom turističkom naselju Čemprijesi nastojat će se postići potpuni sklad s prirodom po čemu bi ta destinacija trebala biti prepoznata među gostima.

Pineta u sklopu Brijunske rivijere
Među brojnim drugim projektima za koje su zainteresirani ulagači, a koji će ipak zbog krize, malo pričekati, u Jupiter Adriji ističu i Pinetu u sklopu Brijunske rivijere, za što su se javili na natječaj te ušli u drugi krug.

Za prodaju i iznajmljivanje
U sklopu golfskih resorta u Istri, Jupiter Adria planira i prodaju dijela kapaciteta individualnim vlasnicima, tako da se oni mogu iznajmljivati kad vlasnika nema.


Komentari članka

Vezani članci

Strani turisti vole Istru, a jedna nas zemlja posebno obožava unatoč uzdrmanom gospodarstvu

19.05.2025.

Unatoč uzdrmanom gospodarstvu svoje zemlje, Nijemci i dalje putuju, a Hrvatsku smatraju jednim od omiljenih turističkih odredišta. U ovoj godini Nijemaca je u nas malo manje nego lani, za jedan posto, ali su ostvarili 9 posto više noćenja, prenosi HRT.

U Zadru otvoren prvi Hyatt hotel u Hrvatskoj

18.05.2025.

Zadar je bogatiji za jedan hotel visoke kategorije. Otvoren je Hyatt Regency Zadar, prvi hotel tog vrlo poznatog svjetskog turističkog brenda u Hrvatskoj. Dijelom je smješten u obnovljenoj zgradi povijesne tvornice Maraske.

Taco Bell dolazi u Hrvatsku, EBRD osigurao gotovo 10 milijuna eura

15.05.2025.

Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) objavila je kako dodjeljuje zajam do 9,9 milijuna eura bosanskim tvrtkama Aptha Global i Tastra i to za financiranje širenja KFC restorana u Bosni i Hercegovini te otvaranje restorana Taco Bell u regiji Zapadnog Ba

TECE ulaže u Hrvatsku: Nova proizvodna lokacija gradi se u Novskoj

15.05.2025.

TECE Grupa, jedan od vodećih proizvođača sanitarnih sustava i instalacijskih rješenja diljem svijeta, poznata je po inovativnosti, tehničkoj izvrsnosti i usmjerenosti na kupca. Osnovana 1987., ta obiteljska tvrtka sa sjedištem u Emsdettenu (Njemačka) razv

Naši vjerni gosti sve manje ljetuju na Jadranu, okrenuli su se drugoj zemlji

15.05.2025.

Češki turisti više ne dolaze u Hrvatsku samo zbog mora, sve ih više privlače planinarenje i biciklizam izvan sezone. Ljeto i dalje ostaje najprometnije razdoblje, no neke češke agencije ove godine bilježe manji interes za Hrvatsku nego prošle godine.

Tag cloud

  1. 2724 članka imaju tag turizam
  2. 2593 članka imaju tag hrvatska
  3. 1714 članka imaju tag svijet
  4. 1403 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1941 članka imaju tag financije
  6. 1617 članka imaju tag izvoz
  7. 1502 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 1296 članka imaju tag trgovina
  9. 1358 članka imaju tag ict
  10. 1200 članka imaju tag investicije
  11. 1269 članka imaju tag industrija
  12. 1060 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1033 članka imaju tag menadžment
  14. 857 članka imaju tag poduzetništvo
  15. 1159 članka imaju tag EU
  16. 636 članka imaju tag opg
  17. 776 članka imaju tag maloprodaja
  18. 532 članka imaju tag poticaji
  19. 654 članka imaju tag tehnologija
  20. 692 članka imaju tag marketing
  21. 458 članka imaju tag koronavirus
  22. 386 članka imaju tag potpore
  23. 963 članka imaju tag kriza
  24. 511 članka imaju tag eu fondovi
  25. 490 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 517 članka imaju tag porezi
  27. 476 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 488 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 427 članka imaju tag osijek
  30. 515 članka imaju tag obrazovanje
  31. 536 članka imaju tag krediti
  32. 425 članka imaju tag start up
  33. 498 članka imaju tag dzs
  34. 440 članka imaju tag energetika
  35. 459 članka imaju tag BDP
  36. 411 članka imaju tag hnb
  37. 421 članka imaju tag vlada
  38. 338 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 338 članka imaju tag agrokor