Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

17 Lip 2014

Vlada odustala od 'outsourcinga', umjesto toga uvodi 'spin-off' model

Izvor: www.business.hr · Autor: B.hr/HRT  

Vlada odustala od 'outsourcinga', umjesto toga uvodi 'spin-off' model

Potpredsjednica Vlade Milanka Opačić izjavila je da je uži kabinet Vlade donio odluku o odabiru spin-off modela izdvajanje pratećih djelatnosti u javnom sektoru, koji uključuje osnivanje javnog poduzeća u koje će preći svi zaposlenici, javlja HRT.

'Razmatrajući tri modela procijenili smo da je spin-off model, po kojem će se osnovati trgovačko društvo, isplativ za državne uštede i najmanje stresan za zaposlenike koji rade u neosnovnim djelatnostima u javnom sektoru,' rekla je Opačić.

Država ima iskustva s tim modelom, ističe Opačić koja očekuje da će to omogućiti ujednačavanje standarda i kvalitete poslova.

Vlada će prihvatiti taj model do kraja lipnja, nakon toga kreće se u realizaciju, da bi početkom iduće godine bilo osnovano trgovačko društvo u koje bi prešli svi zaposlenici, pri čemu se neće smanjivati njihova prava, najavila je potpredsjednica Vlade.

Tri modela koja je Vlada razmatrala bila su spin-off, samostalno poboljšanje efikasnosti u kući i outsourcing - da privatna poduzeća preuzmu obavljanje neosnovnih djelatnosti i sve zaposlenike.


Komentari članka

Vezani članci

Hrvatska trpi visoku inflaciju zbog neusklađenih mjera vlasti

07.11.2025.

Analitičari poručuju da je ključ u zajedničkom djelovanju Vlade i HNB-a, jer bez toga nema kontrole nad inflacijom

Od iduće godine minimalac 800 eura neto

26.10.2025.

Najavio je to u četvrtak premijer Andrej Plenković i otkrio kako će Vlada takvu odluku donijeti do kraja listopada. I to unatoč protivljenju hrvatskih poslodavaca. Premijer je naglasio i kako Vlada do kraja mandata minimalac planira dići na 1250 eura.

Povećanje plaća u javnom sektoru velika prepreka usporavanju inflacije. Potrebne su čak 24 milijarde eura

23.07.2025.

Rashodi državnog proračuna za plaće tako su iznosili 13 posto nacionalnog BDP-a, a u zadnje dvije godine su se povećali za dva postotna boda, što Hrvatsku svrstava u sam vrh zemalja Europske unije po izdvajanjima za plaće u javnom sektoru, a veći udio ras

Veće plaće u privatnom sektoru? Može, ali ima jedan preduvjet

02.06.2025.

Plaće će i ove godine izraženije rasti, ponajprije zahvaljujući pritisku iz javnog na privatni sektor, ali unatoč tome dobar dio radnika i dalje nije zadovoljan svojim standardom. Početak tjedna obilježio je štrajk u tri kompanije iz sastava Fortenove, Ja

Primorac: Naravno da nas inflacija itekako zabrinjava. Razumijemo kako postoje građani koji još uvijek teško žive

17.01.2025.

Potpredsjednik Vlade i ministar financija Marko Primorac kazao je u srijedu u Saboru da Vladu itekako zabrinjava inflacija naglasivši da istovremeno treba biti svjestan činjenice da su povećani inflatorni pritisci rezultat, između ostalog, i snažnog gospo

Tag cloud

  1. 2798 članka imaju tag turizam
  2. 2647 članka imaju tag hrvatska
  3. 1763 članka imaju tag svijet
  4. 1442 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1971 članka imaju tag financije
  6. 1540 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1635 članka imaju tag izvoz
  8. 1306 članka imaju tag trgovina
  9. 1374 članka imaju tag ict
  10. 1225 članka imaju tag investicije
  11. 1302 članka imaju tag industrija
  12. 1069 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1056 članka imaju tag menadžment
  14. 1168 članka imaju tag EU
  15. 859 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 663 članka imaju tag opg
  17. 786 članka imaju tag maloprodaja
  18. 538 članka imaju tag poticaji
  19. 669 članka imaju tag tehnologija
  20. 703 članka imaju tag marketing
  21. 458 članka imaju tag koronavirus
  22. 393 članka imaju tag potpore
  23. 505 članka imaju tag hotelijerstvo
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 514 članka imaju tag eu fondovi
  26. 528 članka imaju tag porezi
  27. 483 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 494 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 523 članka imaju tag obrazovanje
  30. 432 članka imaju tag osijek
  31. 539 članka imaju tag krediti
  32. 433 članka imaju tag start up
  33. 505 članka imaju tag dzs
  34. 450 članka imaju tag energetika
  35. 460 članka imaju tag BDP
  36. 415 članka imaju tag hnb
  37. 423 članka imaju tag vlada
  38. 341 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 338 članka imaju tag agrokor