Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

01 Ruj 2023

Jadrolinija: U osam mjeseci 3,5 posto veći promet nego lani

Izvor: vijesti.hrt.hr · Autor: B.B.B./HRT/Hina  

Jadrolinija: U osam mjeseci 3,5 posto veći promet nego lani

Brodovi najvećeg domaćeg putničkog brodara Jadrolinije prevezli su u prvih osam mjeseci ove godine više od 9 milijuna putnika i 2,5 milijuna vozila te je ostvaren 3,5 posto veći ukupni promet nego u istom razdoblju lani.

U Jadroliniji su, kažu, zadovoljni rezultatima dosadašnjeg dijela godine, ostvaruje se rast nakon pandemijskih godina u kojima je zabilježen drastičan pad prometa od 40 posto, pa ove godine očekuju konačni oporavak tržišta.

Uz to, Jadrolinija nastavlja investirati u svoju flotu. Na ponovljeni natječaj za izgradnju tri električna klasična broda, koji će zamijeniti najstarije klasične brodove u floti Tijat, Premudu i Postiru, zaprimljene su dvije ponude, a pregled prispjelih ponuda je u tijeku.

Pokrenuta je i nabava tri katamarana, koji će zamijeniti najstarije katamarane u floti, a, prema uvjetima natječaja, ne smiju biti starija od dvije godine.Njima će se Jadrolinija natjecati na predstojećim koncesijskim natječajima krajem ove ili početkom sljedeće godine, za plovidbu na splitskom i zadarskom okružju.

Na natječaj za trajekt za lokalne linije, kapaciteta 650 putnika i 90 vozila, namijenjen plovidbi prema otocima Korčuli (Vela Luka) i Lastovu (Ubli) pristigla je jedna ponuda, koja se još razmatra.

U tijeku je ugovaranje nabavke trajekta za lokalne linije u splitskom okružju, kapaciteta 700 putnika i 120 vozila, a sljedećeg mjeseca u floti bi trebao biti i klasični brod za liniju Mali Lošinj Unije Susak.


Komentari članka

Vezani članci

Nautički turizam bilježi dobre rezultate u posezoni

02.10.2023.

Za naš turizam posebno su važni gosti nautičari, koji otvaraju i zatvaraju turističku sezonu. Nautički turizam u županiji s najrazvedenijim i, po mnogima, najatraktivnijim akvatorijem, Šibensko-kninskoj, ove je godine u blagom 'minusu' u odnosu na lani. N

Turizam u 2023. bilježi snažan uspon, izgledni i novi rekordi

02.10.2023.

Vrhunac turističke sezone koji je iza nas, prema svim prognozama, bit će bolji nego lani, a to uključuje i turističke prihode. Koliko su oni važni za Hrvatsku, govori i podatak o njihovu udjelu u ukupnom BDP-u koji iznosi visokih 18 posto, što je ujedno n

Za obnovu dva hotela u Gradcu više od 16 milijuna eura

20.09.2023.

Dalmatie Grupa u srijedu je najavila kako će krajem rujna početi obnova hotela Labinec, a iduće godine i hotela Laguna u najjužnijoj općini Splitsko-dalmatinske županije u Gradcu, u što će ukupno investirati više od 16 milijuna eura

Podobnik: Svoje ljude zbog dugotrajne korupcije gubimo, a strance baš ne volimo i to poskupljuje cijenu rada

15.09.2023.

Naši ljudi koji žive vani se čude kako su mnoge cijene proizvoda u nas puno veće nego na zapadu, a to onda možda znači da kod nas nema dovoljno konkurencije u trgovini jer da je ponuda veća od potražnje cijene bi padale. U trgovini kao da postoji kartel m

Zahvaljujući promišljenom razvoju turistička godina produžena, gosti troše više, i to ne samo na obali

14.09.2023.

Istru je, sukladno najnovijim i konsolidiranim podacima iz sustava eVisitor, od početka siječnja pa do kraja kolovoza posjetilo četiri milijuna gostiju, četiri posto više nego lani (indeks 104), te je realizirano 25 milijuna noćenja, odnosno dva posto viš

Tag cloud

  1. 2531 članka imaju tag turizam
  2. 2360 članka imaju tag hrvatska
  3. 1501 članka imaju tag svijet
  4. 1537 članka imaju tag izvoz
  5. 1804 članka imaju tag financije
  6. 1155 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  7. 1213 članka imaju tag trgovina
  8. 1251 članka imaju tag ict
  9. 1375 članka imaju tag poljoprivreda
  10. 1084 članka imaju tag investicije
  11. 1001 članka imaju tag zapošljavanje
  12. 1124 članka imaju tag industrija
  13. 818 članka imaju tag poduzetništvo
  14. 1115 članka imaju tag EU
  15. 934 članka imaju tag menadžment
  16. 719 članka imaju tag maloprodaja
  17. 535 članka imaju tag opg
  18. 507 članka imaju tag poticaji
  19. 458 članka imaju tag koronavirus
  20. 959 članka imaju tag kriza
  21. 656 članka imaju tag marketing
  22. 360 članka imaju tag potpore
  23. 485 članka imaju tag eu fondovi
  24. 594 članka imaju tag tehnologija
  25. 452 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 528 članka imaju tag krediti
  27. 471 članka imaju tag porezi
  28. 494 članka imaju tag obrazovanje
  29. 399 članka imaju tag osijek
  30. 461 članka imaju tag prehrambena industrija
  31. 444 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 391 članka imaju tag start up
  33. 416 članka imaju tag energetika
  34. 470 članka imaju tag dzs
  35. 444 članka imaju tag BDP
  36. 403 članka imaju tag hnb
  37. 415 članka imaju tag vlada
  38. 332 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 337 članka imaju tag agrokor