Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

13 Svi 2011

Vlada obnavlja strateške robne zalihe pšenice

Izvor: www.bankamagazine.hr · Autor: Hina / Bankamagazin  

Vlada obnavlja strateške robne zalihe pšenice

Obnavljanjem pšenice iz strateških robnih zaliha djelomice bi se ublažile posljedice uvoza pšenice po visokim cijenama, stabilizirala bi se cijena mlinarskih i pekarskih proizvoda.

Vlada RH na današnjoj je sjednici donijela Odluku o obnavljanju strateških robnih zaliha pšenice, izvijestio je Vladin Ured za odnose s javnošću. Ravnateljstvo za robne zalihe u proteklom je razdoblju zaprimilo zahtjeve za obnavljanjem pšenice državnih robnih zaliha i to isključivo od pravnih subjekata koji se bave mlinarskom proizvodnjom, a ujedno su i skladištari državnih robnih zaliha: Mlin i pekare iz Siska, Granolio iz. Zagreba, PP Orahovica, Silosi VTC iz Virovitice i Papuk iz Našica. Svoje zahtjeve za obnavljanjem obrazlažu nedostatnim količinama te stoga visokim cijenama pšenice na domaćem i stranom tržištu, što je uzrokovano smanjenim prinosima u žetvi 2010. Obnavljanjem pšenice iz strateških robnih zaliha djelomice bi se ublažile posljedice uvoza pšenice po visokim cijenama, stabilizirala bi se cijena mlinarskih i pekarskih proizvoda, što bi se pozitivno odrazilo na očuvanje standarda građana. Vlada je donijela i Odluku o promjeni granice pomorskog dobra radi izgradnje državne ceste D-404. Državna cesta D-404 je izgrađena i od vitalne važnosti je za grad Rijeku i luku Rijeka, pa je stoga nužno da se što hitnije provede tehnički pregled kako bi se dobila uporabna dozvola i ta cesta pustila u promet.

Donesen je i Zaključak u vezi sa sklapanjem izvansudske nagodbe između Republike Hrvatske i Bechetela International rješavanju svih sudskih postupaka koji se vode oko eksploatacije mineralnih sirovina, mirnim putem.


Komentari članka

Vezani članci

Za iznimno osjetljive sektore u poljoprivredi gotovo 15 milijuna eura

22.05.2026.

Vlada je na sjednici u četvrtak donijela Program državne potpore za iznimno osjetljive sektore u poljoprivredi za 2026. godinu, vrijedan 14,96 milijuna eura.

Panika u Vladi. Hoće li turistička sezona uspjeti spasiti proračun?

15.05.2026.

Vladajućima je bitno da ukupni promet u turizmu ne padne. Za dobit poduzeća manje ih je briga. Razlog je prilično jasan...

Što Hrvatskoj donosi članstvo u OECD-u: viši standard, ali i zahtjevne reforme

05.02.2026.

Što nam donosi članstvo u Organizaciji za ekonomsku suradnju i razvoj? Hoće li ulazak u zajednicu 38 najrazvijenijih država svijeta poboljšati životni standard hrvatskih građana? Može li proces hrvatskog ulaska u OECD biti gotov ove godine? Koje se reform

Hrvatska na korak do ulaska u OECD - što još treba napraviti?

30.01.2026.

OECD ima trenutačno 38 članica i svojevrsni je klub razvijenih zemalja, uključuje većinu naprednih ekonomija, a članstvo je znak stabilnog gospodarskog okružja. Od 25 zadanih područja, od pravosuđa i borbe protiv korupcije do smanjenja birokracije i bolje

Jačaju mlinski sektor, predstavljen program potpora za preradbene kapacitete

29.01.2026.

Dugoročni cilj je što veće količine pšenice i drugih žitarica prerađivati u županijskim mlinovima, pretvarati u brašno, a potom i u tjesteninu te druge pekarske proizvode, čulo se u Osječko-baranjskoj županiji na sastanku s predstavnicima sektora mlinske

Tag cloud

  1. 2861 članka imaju tag turizam
  2. 2712 članka imaju tag hrvatska
  3. 1499 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1812 članka imaju tag svijet
  5. 1397 članka imaju tag ict
  6. 2004 članka imaju tag financije
  7. 1570 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1658 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1343 članka imaju tag industrija
  12. 1250 članka imaju tag investicije
  13. 1080 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1079 članka imaju tag menadžment
  15. 695 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 871 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 462 članka imaju tag BDP
  19. 687 članka imaju tag opg
  20. 793 članka imaju tag maloprodaja
  21. 556 članka imaju tag poticaji
  22. 710 članka imaju tag marketing
  23. 408 članka imaju tag potpore
  24. 519 članka imaju tag hotelijerstvo
  25. 458 članka imaju tag koronavirus
  26. 361 članka imaju tag kompanije
  27. 516 članka imaju tag eu fondovi
  28. 965 članka imaju tag kriza
  29. 536 članka imaju tag porezi
  30. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  31. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  32. 438 članka imaju tag osijek
  33. 529 članka imaju tag obrazovanje
  34. 452 članka imaju tag start up
  35. 513 članka imaju tag dzs
  36. 453 članka imaju tag energetika
  37. 418 članka imaju tag hnb
  38. 428 članka imaju tag vlada
  39. 346 članka imaju tag hgk
  40. 364 članka imaju tag žensko poduzetništvo