Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

10 Stu 2025

Grand Park Rovinj prvi i jedini hrvatski hotel na prestižnoj listi 50 najboljih u svijetu

Izvor: www.novilist.hr · Autor: Alenka Juričić Bukarica  

Grand Park Rovinj prvi i jedini hrvatski hotel na prestižnoj listi 50 najboljih u svijetu

Luksuzni hrvatski hoteli nastavljaju osvajati prestižna svjetska priznanja. Tako je Grand Park Rovinj, dio Maistra Hospitality Group, prvi je i jedini hrvatski hotel uvršten među 50 najboljih hotela svijeta prema prestižnoj listi The World’s 50 Best Hotels 2025., čime je još jednom potvrdio status jednog od vodećih luksuznih hotela u regiji.

Na svjetski poznatoj listi „50 best” rovinjski Grand Park se našao na 48. mjestu kao jedan od novih ulaza na ovu top listu najboljih svjetskih hotela. Prema ovogodišnjoj listi, čini se da Azija prednjači po ponudi luksuznog hotelskog smještaja obzirom da je najbolji hotel u svijetu Rosewood Hong Kong.

Drugi na listi je Four Seasons Bangkok at Chao Phraya River, a i treći hotel Cappella također je u Bangkoku. Među prvih deset na svijetu boje Europe, pak, ove godine „brane” samo dva talijanska hotela – Passalacqua koja se nalazi na jezeru Como te Four Seasons u Firenzi.

Lista The World’s 50 Best Hotels temelji se na glasovima više od 800 neovisnih stručnjaka iz područja hotelijerstva i luksuznog turizma uključujući hotelijere, putopisce i profesionalce u ugostiteljstvu. Stručnjaci ocjenjuju hotele prema iskustvu boravka, kvaliteti usluge i ukupnom doživljaju.

Tomislav Popović, predsjednik Uprave Maistre, je komentirajući ulazak rovinjskog hotela na prestižnu listu kazao kako ovo priznanje predstavlja rezultat dugogodišnje predanosti izvrsnosti i vrhunskoj usluzi, ali i dodatni poticaj u daljnjem pozicioniranju Istre kao luksuzne destinacije na svjetskoj turističkoj karti, što će zasigurno privući još veći broj gostiju više platežne moći.

Dodajmo i kako restorani u okviru hotela imaju Michelinove zvjezdice te je restoran Cap Aureo pod vodstvom chefa Jeffreya Velle osvojio je svoju prvu Michelinovu zvjezdicu, dok je restoran Agli Amici Rovinj prvi u Hrvatskoj koji je dobio i drugu Michelinovu zvjezdicu.

U Istru je otišla još jedna prestižna nagrada. Meneghetti Wine Hotel & Winery je uvršten na listu dobitnika nagrade Readers’ Choice Awards 2025 britanskog Condé Nast Travellera kao jedini hotel iz Hrvatske.

Meneghetti je zauzeo 17. mjesto u kategoriji Rest of Europe s ocjenom 95,05 od 100 bodova. Ova prestižna priznanja temelje se na glasovima više od 182.500 putnika i čitatelja iz Velike Britanije, koji svake godine ocjenjuju omiljena hotelska iskustva diljem svijeta u jednom od najprestižnijih publikacija za putovanja na svijetu.


Komentari članka

Vezani članci

Kriza ne pogađa luksuzni turizam: Mlažnjaci i jahte puni i za 2027.

20.05.2026.

Dok ostatak turističkog sektora strepi zbog Bliskog istoka i cijena goriva, potražnja za luksuznim odmorima u Hrvatskoj i dalje raste

Panika u Vladi. Hoće li turistička sezona uspjeti spasiti proračun?

15.05.2026.

Vladajućima je bitno da ukupni promet u turizmu ne padne. Za dobit poduzeća manje ih je briga. Razlog je prilično jasan...

Pical Resort vrijedan 200 milijuna eura jača turizam Istre

13.05.2026.

Najveći turistički projekt u Hrvatskoj donosi 800 novih radnih mjesta i inovativne sadržaje za goste i lokalnu zajednicu

Apel ministra turizma cijelom sektoru: Snizite cijene ponuda za 10 do 20 posto

11.05.2026.

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina izjavio je u nedjelju da će se zbog poremećaja u prometu i putovanjima izazvanih ratom na Bliskom Istoku ovogodišnja turistička sezona biti specifična te je apelirao na cijeli turistički sektor da snizi cijene ponud

Split u znaku predsezone: Amerikanci, Britanci i Francuzi prednjače

11.05.2026.

Turistička je predsezona u punom jeku, Split je i prvih desetak dana svibnja, unatoč lošijem vremenu, pun turista, najviše je Amerikanaca, Britanaca i Francuza. Zbog neizvjesne globalne situacije, bilo kakve prognoze za špicu sezone krajnje su nezahvalne.

Tag cloud

  1. 2859 članka imaju tag turizam
  2. 2711 članka imaju tag hrvatska
  3. 1496 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1812 članka imaju tag svijet
  5. 1395 članka imaju tag ict
  6. 2004 članka imaju tag financije
  7. 1568 članka imaju tag poljoprivreda
  8. 541 članka imaju tag krediti
  9. 1657 članka imaju tag izvoz
  10. 1320 članka imaju tag trgovina
  11. 1343 članka imaju tag industrija
  12. 1250 članka imaju tag investicije
  13. 1080 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1078 članka imaju tag menadžment
  15. 694 članka imaju tag tehnologija
  16. 1184 članka imaju tag EU
  17. 870 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 462 članka imaju tag BDP
  19. 687 članka imaju tag opg
  20. 793 članka imaju tag maloprodaja
  21. 556 članka imaju tag poticaji
  22. 710 članka imaju tag marketing
  23. 407 članka imaju tag potpore
  24. 519 članka imaju tag hotelijerstvo
  25. 458 članka imaju tag koronavirus
  26. 516 članka imaju tag eu fondovi
  27. 965 članka imaju tag kriza
  28. 536 članka imaju tag porezi
  29. 359 članka imaju tag kompanije
  30. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  31. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  32. 529 članka imaju tag obrazovanje
  33. 438 članka imaju tag osijek
  34. 451 članka imaju tag start up
  35. 512 članka imaju tag dzs
  36. 453 članka imaju tag energetika
  37. 418 članka imaju tag hnb
  38. 427 članka imaju tag vlada
  39. 346 članka imaju tag hgk
  40. 362 članka imaju tag žensko poduzetništvo