Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

09 Stu 2022

Iz gospićkog obrta na tržište izlazi zdravi čips od jabuka. Samo postupak sušenja traje oko 12 sati

Izvor: www.novilist.hr · Autor: Marin Smolčić  

Iz gospićkog obrta na tržište izlazi zdravi čips od jabuka. Samo postupak sušenja traje oko 12 sati

Granole s komadićima čipsa čekaju novu ambalažu, a onda će put trgovina zdrave hrane u Zagreb, Rijeku, Zadar i Šibenik

Kako je i bila najavila Nikolina Perša iz Mušaluka, njezin obrt Smočnica priprema se za novi asortiman granola koji će vrlo skoro plasirati na tržište. Zatekli smo je u Razvojnom centru Ličko-senjske županije gdje priprema novi sadržaj svojih granola – čips od jabuka.

Granole s komadićima čipsa čekaju novu ambalažu, a onda će put trgovina zdrave hrane u Zagreb, Rijeku, Zadar i Šibenik

GOSPIĆ – Kako je i bila najavila Nikolina Perša iz Mušaluka, njezin obrt Smočnica priprema se za novi asortiman granola koji će vrlo skoro plasirati na tržište. Zatekli smo je u Razvojnom centru Ličko-senjske županije gdje priprema novi sadržaj svojih granola – čips od jabuka.

– Kao i do sada, pri proizvodnji granola čvrsto se držimo ekoloških principa. Tako je i s čipsom od jabuka, potpuno ekološkim proizvodom koji će se uz bademe, cimet i još neke sastojke naći u novoj liniji granola. Jabuke se najprije temeljito operu, ogule i režu na tanke kriške. Postupak sušenja u čips traje oko 12 sati, a nakon toga jabučni čips će uskoro postati novi dodatak našim granolama. Sve ovo uz zadovoljavanje najviših ekoloških standarda.

Na ovaj način će se uz zob, jagode, čokoladu i kokos, u granolama uskoro naći i naše domaće jabuke koje nikada nismo tretirali zaštitnim sredstvima ili bilo kakvim drugim kemikalijama, napominje nam Nikolina.

Ekologija iznad svega

Priča o pripremi čipsa koji će završiti u granolama okončat će se ovoga tjedna još jednom većom serijom čipsa. Onom prvom kojoj smo novinarski svjedočili Nikolina je vrlo zadovoljna.

– U Razvojni centar smo na preradu dovezli oko 250 kilograma jabuka. Pri tome je bilo dosta otpada, iako su jabuke bile vrlo zdrave. To je u konačnici dalo nešto manje od 20 kilograma čipsa.

Slično ćemo raditi i ovoga tjedna, opet je za preradu u čips spremno oko 250 kilograma svježih, rukom ubranih domaćih sorti jabuka. Uvijek želim istaknuti kako ne želim za tu namjenu koristiti jabuke i ostale sastojke granola koje su tretirane bilo kakvim zaštitnim sredstvima. Važni su čisto tlo, svježi zrak, sunce i voda. Dakle, ekologija iznad svega.

Pčele na zimovanju

Nikolina nam otkriva da će se u novoj liniji granola naći četiri vrste žitarica, sjemenke suncokreta i lana, mljeveni bademi, cimet i naš domaći med s planinske paše, s planine Ljubovo.

– Zima samo što nije stigla u Liku pa smo ovih dana svoje pčele preselili na zimovanje i smjestili ih na potezu od Zadra prema Benkovcu, govori nam voditeljica obrta Smočnica, poduzetna Nikolina Perša.

Za novu liniju granola u kojima će se naći i komadići čipsa od jabuka, Nikolina čeka i novu ambalažu. Onda će granole u kojima ima i čipsa od domaćih, rukom ubranih jabuka, uskoro zasigurno očarati nove i prijašnje poklonike zdrave hrane, u trgovinama zdrave hrane u Zagrebu, Rijeci, Zadru i Šibeniku.


Komentari članka

Vezani članci

Denis Sušac: “Hrvatskoj nedostaje više ljudi s vjerom u sebe i u svoje snove”

19.09.2023.

“Prije 20 godina četvorica prijatelja krenula su iz potkrovlja obiteljske kuće da bismo danas narasli do tima s više od 160 ljudi. Uvjereni smo da kombinacija modernog pristupa i iskustva akumuliranog desetljećima može i dalje rezultirati novim uspjesima”

Najviše se može dobiti 4000 eura

13.09.2023.

Korisnici gradskih potpora mogu biti obrtnici, zadruge, mikropoduzetnici čiji prosječan broj radnika tijekom poslovne godine ne prelazi 10 i čiji godišnji promet ne premašuje dva milijuna. Također, potpore se mogu odobriti i malim poduzetnicima čiji prosj

Ana Hrgovčić, Biljke.Plants: Planiramo se pozicionirati kao lider u proizvodnji terarija na domaćoj sceni

29.08.2023.

Terariji, koncept pametne sadnje biljaka koje ne zahtijevaju veliko održavanje, idealan je poklon za svakog zaljubljenika u biljke, ali i za svakog početnika u ovom području, a upravo se u samom centru Zagreba, u Ilici, smjestio specijalizirani studio za

Najženstvenija tvrtka u državi: žene drže čak 90% direktorskih pozicija

15.08.2023.

KTC je kao velika kompanija o nečemu jedinstven u Hrvatskoj, a vjerojatno i šire. Naime, slobodno se može reći kako tu križevačku tvrtku vode žene.

Mladi osječki inženjeri u profesiji novog doba vidjeli šansu za svoj poslovni razvoj

07.08.2023.

Fokus Panere je na uštedi energenata i stvaranju uvjeta za zelenu tranziciju Sredinom srpnja istekle su dvije godine otkako je Gabriel John Šuper, tada kao nezaposleni prvostupnik, inženjer elektrotehnike, iskoristio poticajna sredstva Hrvatskog zavoda za

Tag cloud

  1. 2529 članka imaju tag turizam
  2. 2357 članka imaju tag hrvatska
  3. 1498 članka imaju tag svijet
  4. 1534 članka imaju tag izvoz
  5. 1799 članka imaju tag financije
  6. 1146 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  7. 1213 članka imaju tag trgovina
  8. 1248 članka imaju tag ict
  9. 1369 članka imaju tag poljoprivreda
  10. 1083 članka imaju tag investicije
  11. 1001 članka imaju tag zapošljavanje
  12. 1120 članka imaju tag industrija
  13. 817 članka imaju tag poduzetništvo
  14. 1112 članka imaju tag EU
  15. 933 članka imaju tag menadžment
  16. 719 članka imaju tag maloprodaja
  17. 534 članka imaju tag opg
  18. 507 članka imaju tag poticaji
  19. 458 članka imaju tag koronavirus
  20. 959 članka imaju tag kriza
  21. 655 članka imaju tag marketing
  22. 360 članka imaju tag potpore
  23. 485 članka imaju tag eu fondovi
  24. 592 članka imaju tag tehnologija
  25. 452 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 528 članka imaju tag krediti
  27. 468 članka imaju tag porezi
  28. 494 članka imaju tag obrazovanje
  29. 399 članka imaju tag osijek
  30. 461 članka imaju tag prehrambena industrija
  31. 444 članka imaju tag gospodarstvo
  32. 390 članka imaju tag start up
  33. 416 članka imaju tag energetika
  34. 470 članka imaju tag dzs
  35. 444 članka imaju tag BDP
  36. 403 članka imaju tag hnb
  37. 413 članka imaju tag vlada
  38. 332 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 337 članka imaju tag agrokor