Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

03 Kol 2026

Krku posjetilo više od pola milijuna ljudi, najbrojniji domaći gosti

Izvor: vijesti.hrt.hr · Autor: T.V./Dnevnik/HRT  

Krku posjetilo više od pola milijuna ljudi, najbrojniji domaći gosti

Visoke temperature lakše se podnose uz rijeku Krku i jedan od njezinih najpopularnijih slapova Skradinski buk, koji je i danas privukao brojne posjetitelje. Nacionalni park Krka ove je godine do sada posjetilo više od pola milijuna ljudi.

Ravnateljica Nacionalnog parka Krka Nela Slavica rekla je da je riječ o omiljenoj cjelogodišnjoj destinaciji posjetitelja iz cijeloga svijeta. Posebno ih raduje rast broja dolazaka u predsezoni i posezoni, zbog čega ih pad od tri posto tijekom vršne sezone ne zabrinjava.

– Vjerujem da ćemo i ove godine ostvariti rezultate iz prethodnih godina, odnosno da će nas sigurno posjetiti više od milijun ljudi, rekla je Slavica.

Najbrojniji posjetitelji Nacionalnog parka Krka su Hrvati. Redovito se vraćaju i gosti iz susjednih europskih zemalja, a povećava se broj turista iz Velike Britanije i Sjedinjenih Američkih Država.

Upravljanje posjetiteljima podređeno je očuvanju bioraznolikosti kojoj prijete klimatske promjene i invazivne vrste. Glavne aktivnosti Uprave Nacionalnog parka trenutačno su usmjerene na petogodišnje projekte zaštite prirode.

Među njima su obnova mediteranskog mozaičnog krajolika, zaštita endemskih vrsta riba te selektivni izlov invazivnih vrsta, poput štuke.

– Najviše nas raduje posljednji projekt koji nam je odobren iz sredstava Europske unije, a riječ je o obnovi našeg prirodnog fenomena, sedrenih barijera i slapova, istaknula je Slavica.

Skradinski buk najdulja je europska sedrena barijera i posljednja na putu rijeke Krke od izvora do ušća.


Komentari članka

Vezani članci

Plitvice pune gostiju, ali izazov ostaje: kako ih zadržati dulje od jednog dana

03.08.2026.

Sezona je u punom jeku, a turističke destinacije bilježe pluseve i minuse. Nacionalni park Plitvička jezera nema problema s brojem posjetitelja, no izazov je goste zadržati što duže. Stoga lokalna zajednica, ali i uprava parka osmišljavaju nove turističke

Hrvatska dobiva nove terme: Imat će 10 bazena i povoljne cijene. Projekt je vrijedan 41,5 milijuna eura

29.07.2026.

Izgradnja geotermalnog sportsko- rekreacijskog parka Wellovar u bjelovarskom naselju Veliko Korenovo ušla je u završnu fazu, a otvorenje se planira za 29. rujna, na Dan grada Bjelovara i bjelovarskih branitelja, rečeno je u petak tijekom obilaska gradiliš

Zagorje čuva svoje najveće vinsko blago - i pretvara ga u turističku atrakciju

27.07.2026.

U Zagorju je otvoren vinski hotel s 11 soba, modernom kušaonicom, podrumom i prostorom za sastanke, a cijela je priča utemeljena na autohtonim vinskim sortama ove regije kojima je donedavno prijetilo izumiranje. Iza ovog važnog poduzetničkog pothvata, ali

Plitvička jezera proglašena drugom najljepšom hiking destinacijom na svijetu

07.07.2026.

Plitvička jezera ponovno su se našla u društvu najljepših svjetskih prirodnih destinacija. Prema istraživanju koje je objavio SportsShoes.com, Plitvice Lakes Trail zauzeo je drugo mjesto na ljestvici najljepših hiking ruta na svijetu, odmah iza francuskog

Elena je kao djevojčica imala san. Sada ga živi vodeći ranč od 25 konja, a ovo je njena priča - Uplift

16.06.2026.

Ranch Marconi danas je jedno od onih mjesta na kojima se turizam ne doživljava kao usluga, nego kao iskustvo. Smješten u prirodi nadomak Labina, ranč već godinama privlači ljubitelje konja, prirode i aktivnog odmora. Iza cijele priče stoji Elena Vlačić, m

Tag cloud

  1. 2892 članka imaju tag turizam
  2. 2729 članka imaju tag hrvatska
  3. 1518 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1820 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2010 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1363 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 704 članka imaju tag tehnologija
  16. 1186 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 544 članka imaju tag porezi
  21. 371 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 560 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 409 članka imaju tag potpore
  26. 524 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 461 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 454 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk