Poduzetnički portal · Članak
24 Ou 2022
‘Naša MFC trgovina najučinkovitija je u JI Europi, potpuno smo usredotočeni na rast’
Izvor: www.poslovni.hr · Autor: Sergej Novosel Vučković
Nakon što je Teo Širola doveo ovu globalnu, porijekom španjolsku platformu za dostavu u Hrvatsku proljeća 2019., Glovo se u nas više nego dobro primio, aplikacija je skinuta više od 1,2 milijuna puta na mobilne uređaje potrošača, koji je koriste u 27 gradova, od Pule do Osijeka, od Splita do Zagreba.
Njegovim odlaskom lanjske jeseni Glovo je bio u potrazi za novim generalnim menadžerom, koji će nastaviti uspješnim putem, ali ga, poželjno je, i krčiti dalje, otvarajući nova lokalna tržišta. Od početka godine u tim se ‘cipelama’ našla Ester Weingartner, koja u Glovu radi dvije godine, a dotad je bila u Significu i A1 Hrvatska.
Povezivanje svih sa svime
Mladoj menadžerici ovo je prvi istup za hrvatske medije, priznaje da je imala Širolinu podršku u procesu rasta poslovanja, ali i da je voditi jednog od tržišnih lidera vrlo izazovno. Poručuje kako ovdje imaju jake konkurente (prije svega Wolt i Bolt Food, op.a.).
”I oni rade dobar posao i zahvalni smo što nas svakodnevno tjeraju da se usavršavamo i rastemo. Na rast smo potpuno usredotočeni, to se tiče otvaranja novih gradova i suradnju s novim partnerima kako bismo u potpunosti ispunili svoju misiju povezivanja svih sa svime u njihovim gradovima”, kaže Weingartner.
Napominje da Glovo danas u Hrvatskoj ima suradnju s više od 2500 restorana i trgovina mješovitom robom, iz kojih obroke dostavlja više od 2000 kurira.
Kao što je poznato, oni zapravo rade za njihove partnere, tvrtke za kurirske usluge i svoje radno vrijeme u smislu rasporeda i trajanja mogu birati pa o tome ovisi i zarada prosječnoga “glovera”. A primijetili smo da ih je na ulicama, primjerice Zagreba, sve više stranih.
”Da, naši partneri prijavljuju nedostatak domaće radne snage te su zbog velike potražnje za kurirskim uslugama i priljeva državljana trećih zemalja zapošljavali strane radnike. Vidimo da naši restorani i maloprodajni partneri imaju slične probleme, a pogođeni su i drugi sektori”, upozorava čelnica Glova u Hrvatskoj.
Voda i sladoled ‘bestselleri’
Glovo je lani svoj temeljni biznis dostave na zahtjev (ne samo jela iz restorana već i koječega drugoga, iz trgovina, što im je također ‘forte’), nadogradio i uspostavom svojevrsnoga dark storea.
Riječ je o onome što nazivaju Glovo Express, odnosno, prema definiciji Glova, Micro Fullfilment Centar (MFC), a to je skladišni prostor s robom širokom potrošnje koja se naručuje preko aplikacije i šalje što brže moguće do naručioca. Bili su prvi s takvom uslugom u RH, zasad je jedini MFC u Zagrebu. I ide jako dobro:
”Možemo reći da je naša MFC trgovina s najboljim učinkom u jugoistočnoj Europi. Glovo je uložio puno vremena u određivanju pravog pristupa i brigu o korisnicima, posebno potrebi za flaširanom vodom i sladoledom, što su nam trenutačno i najprodavaniji artikli”, kaže Weingartner, najavivši velike planove širenje ove usluge po Hrvatskoj, u gradovima gdje Glovo već jest.
Dostava preko platforme mnogima je praktična bila u pandemiji, a u Glovu vjeruju da će i s njenim jenjanjem takav trend ostati. No, cijene su porasle?
”Prateći inflatorne trendove za ključne robe, npr. široke potrošnje, poljoprivredne proizvode, naftu i plin, cijene su jednostavno morale biti povećane kako bi se i dalje osiguralo kvalitetno pružanje usluga koje naši partneri pružaju putem platforme”, odgovara generalna menadžerica Glova Hrvatska Ester Weingartner.
Komentari članka
Vezani članci
Preuzimanje Pauze.hr - korak prema duopolu Glova i Wolta u dostavi
27.05.2026.Platforme za dostavu hrane rastu od pandemije. Dok Hrvati sve više 'kuhaju' telefonom, mediji su sve više zatrpani kulinarskim sadržajima
Zadovoljstvo poštanskim uslugama u padu: Slanje paketa sve češće preko paketomata
02.12.2025.Prosječna ocjena zadovoljstva hrvatskih građana poštanskim uslugama svih davatelja u Hrvatskoj iznosi 3,7 i u laganom je padu uz veći udio nezadovoljnih u odnosu na zadovoljne korisnike, pokazalo je istraživanje koje je naručila Hrvatska regulatorna agenc
Zahvaljujući poduzetništvu, svaki dan možemo uživati u blagodatima razvijenog društva
06.05.2025.Selmir Vrabac od 2024. godine vlasnik je i direktor MBE poslovnice u Sarajevu, ali i vlasnik MBE franšiznih prava za cijelu BiH. Nakon više od dvadeset godina u svijetu poduzetništva, i dalje sebe opisuje kao inženjera, privremeno raspoređenog na menadžer
Klikni za domaće! Od polja do stola hrana stiže u manje od 24 sata
25.02.2025.Pokušavaju kupovanje domaće hrane učiniti jednostavnim kao na web-shopovima velikih trgovačkih lanaca. No ekipa iz Plodovi.hr većinu proizvoda prikuplja na dan dostave kupcima, dakle, svježi su. Osamdeset posto od cijene ide proizvođačima
Hrvatski građani tijekom 2024. godine najviše naručivali burgere, pizze i – cvijeće
20.12.2024.Glovo, višekategorijska platforma koja korisnicima omogućuje pristup raznim vrstama proizvoda i jela na zahtjev, objavila je analizu ključnih trendova i rezultata za 2024. godinu, koja otkriva snažan rast u svim poslovnim kategorijama, zanimljive navike k
Tag cloud
- 2886 članka imaju tag turizam
- 2728 članka imaju tag hrvatska
- 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1818 članka imaju tag svijet
- 1405 članka imaju tag ict
- 1582 članka imaju tag poljoprivreda
- 2009 članka imaju tag financije
- 544 članka imaju tag krediti
- 1665 članka imaju tag izvoz
- 1323 članka imaju tag trgovina
- 1360 članka imaju tag industrija
- 1263 članka imaju tag investicije
- 1086 članka imaju tag zapošljavanje
- 1089 članka imaju tag menadžment
- 702 članka imaju tag tehnologija
- 1185 članka imaju tag EU
- 876 članka imaju tag poduzetništvo
- 695 članka imaju tag opg
- 463 članka imaju tag BDP
- 369 članka imaju tag kompanije
- 795 članka imaju tag maloprodaja
- 560 članka imaju tag poticaji
- 711 članka imaju tag marketing
- 409 članka imaju tag potpore
- 523 članka imaju tag hotelijerstvo
- 459 članka imaju tag start up
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 541 članka imaju tag porezi
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 965 članka imaju tag kriza
- 496 članka imaju tag gospodarstvo
- 533 članka imaju tag obrazovanje
- 438 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 515 članka imaju tag dzs
- 454 članka imaju tag energetika
- 419 članka imaju tag hnb
- 429 članka imaju tag vlada
- 347 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
