Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

23 Pro 2016

Novi poslovi Viadukta u Splitu, Tehnike u Brelima

Izvor: www.tportal.hr · Autor: tportal.hr/Hina  

Novi poslovi Viadukta u Splitu, Tehnike u Brelima

Građevinske tvrtke Viadukt i Tehnika u četvrtak su objavile da su dobile nove poslove, Viadukt je potpisao okvirni sporazum za projekt izgradnje poslovno-stambenog objekta Lora-Split, a vrijednost radova je 35,4 milijuna eura bez PDV-a, a Tehnika je sklopila ugovor o rekonstrukciji i izgradnji kompleksa Hotel Berulia u Brelima

Viadukt je s naručiteljem, RD Industrijom iz Zagreba, potpisao okvirni sporazum vezan za projekt izgradnje poslovno-stambenog objekta Lora-Split. Vrijednost radova iznosi 35,43 milijuna eura, bez PDV-a, izvijestio je Viadukt putem Zagrebačke burze.

Tehnika je, također putem Burze, objavila da je sklopila ugovor o građenju - rekonstrukciji i izgradnji kompleksa Hotel Berulia, Brela, s naručiteljem, tvrtkom Hoteli Brela.

Projektom se planira arhitektonska i tehnička rekonstrukcija postojeće građevine Hotela Berulia u Brelima, izgradnja nove hotelske depandanse, izgradnja bazena uz depandansu i novog vanjskog hotelskog bazena. Projektom će se tako povećati broj smještajnih jedinica na 187 od čega 6 apartmana i 181 soba.

Početak gradnje je odmah nakon uvođenja u posao, a predvidivi rok izgradnje je pet mjeseci, navode iz Tehnike, iz koje ne iznose vrijednost radova.


Komentari članka

Vezani članci

Do koliko kvadrata ne treba građevinska dozvola?

11.05.2026.

Planirate proširenje kuće, postavljanje nadstrešnice ili gradnju pomoćnog objekta u dvorištu? Prije početka radova ključno je poznavati zakonske okvire kako biste izbjegli visoke kazne i rušenje. Hrvatsko zakonodavstvo jasno razlikuje zahvate koji se izvo

Kriza u Europi, rast u Vinkovcima: Toliko zadovoljni da ne primaju nove kupce

06.05.2026.

Pad narudžbi starih partnera nadoknadili novim tržištima, ali rast cijena sirovina i slabost EU građevine i dalje prijete maržama

Hrvatskoj nedostaje nekoliko desetaka tisuća građevinskih radnika, potražnja za majstorima i dalje premašuje ponudu

30.03.2026.

Energetska obnova zgrada i zaštita na radu središnje su teme 5. Susreta graditelja Hrvatske obrtničke komore, koji se u subotu održava u Bjelovaru uz sudjelovanje više od 200 sudionika, a gorući problem sektora i dalje je kroničan nedostatak radne snage.

Građevincima treba ponuditi veće plaće, stabilan posao, ali i bolje radne uvjete

09.03.2026.

Hrvatski građevinski sektor danas nudi radnicima koji su ranije odlazili u inozemstvo sve više prilika za povratak, no stručnjaci upozoravaju da uvjeti još uvijek nisu idealni. Povećanje plaća, poboljšani uvjeti rada, stabilnost zaposlenja i jasne mogućno

Ovo su promjene koje već od 1. siječnja donose Bačićevi zakoni

15.12.2025.

TRI KOLOKVIJALNO nazvana Bačićeva zakona, koje je u ponedjeljak donio Hrvatski sabor, na snagu stupaju s prvim danom nove 2026. godine. Građevinske dozvole trebale bi se brže izdavati, svi prostorni planovi moraju biti digitalizirani, vraća se institut ur

Tag cloud

  1. 2856 članka imaju tag turizam
  2. 2710 članka imaju tag hrvatska
  3. 1810 članka imaju tag svijet
  4. 1490 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 2004 članka imaju tag financije
  6. 1566 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1656 članka imaju tag izvoz
  8. 1393 članka imaju tag ict
  9. 1320 članka imaju tag trgovina
  10. 1340 članka imaju tag industrija
  11. 1249 članka imaju tag investicije
  12. 1080 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1078 članka imaju tag menadžment
  14. 1184 članka imaju tag EU
  15. 869 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 462 članka imaju tag BDP
  17. 687 članka imaju tag opg
  18. 541 članka imaju tag krediti
  19. 793 članka imaju tag maloprodaja
  20. 556 članka imaju tag poticaji
  21. 693 članka imaju tag tehnologija
  22. 710 članka imaju tag marketing
  23. 406 članka imaju tag potpore
  24. 518 članka imaju tag hotelijerstvo
  25. 458 članka imaju tag koronavirus
  26. 965 članka imaju tag kriza
  27. 516 članka imaju tag eu fondovi
  28. 536 članka imaju tag porezi
  29. 492 članka imaju tag gospodarstvo
  30. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  31. 438 članka imaju tag osijek
  32. 529 članka imaju tag obrazovanje
  33. 449 članka imaju tag start up
  34. 512 članka imaju tag dzs
  35. 453 članka imaju tag energetika
  36. 418 članka imaju tag hnb
  37. 426 članka imaju tag vlada
  38. 345 članka imaju tag hgk
  39. 362 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  40. 440 članka imaju tag banke