Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

27 Srp 2009

Odmor na Jadranu plaćaju 7000 eura na dan

Izvor: www.vjesnik.hr · Autor: Ljubica Ivićev-Balen  

Odmor na Jadranu plaćaju 7000 eura na dan

Je li idealan odmor uz osobnog batlera, kuhara, sobarice, privatnu plažu i, dakako, bazen te udovoljavanje gotovo svim mogućim željama? Za neke jest. Cijena je pritom »prava sitnica« - 7000 eura po danu. Takve usluge nudi dubrovački hotel »Excelsior« koji se nalazi u sustavu Jadranskih luksuznih hotela. Trenutačno je to najskuplji i najluksuzniji smještaj u ponudi na Jadranu koji ima razinu svjetskih standarda po usluzi i cijenama.

Za »Excelsiorom« nimalo ne zaostaje još jedna dubrovačka vila - »Šeherezada« u kojoj jednodnevni boravak stoji nešto manje od 7000 eura. Ruski magnat Viktor Vekselberg bio je iznajmio »Šeherezadu« na punih šest mjeseci, za što je platio milijun i pol eura. Iako je to namjeravao učiniti i sljedeće godine, uprava vile odbila ga je uz obrazloženje da bi im time kapaciteti bili predugo zauzeti. Vila ima 12 soba koje su popunjene svaki treći dan u godini, pa bi eventualno zakupljivanje na nekoliko mjeseci moglo odbiti druge zainteresirane goste.

Budući da zainteresiranih bogatih gostiju svake godine ima sve više, takvih luksuznih vila na Jadranu nema dovoljno da bi se zadovoljila potražnja. Stoga je i Uprava Jadranskih luksuznih hotela odlučila da će svaki njihov hotel s pet zvjezdica imati i svoju vilu za posebne i zahtjevne goste.

Na splitskom području visoki luksuzni smještaj nudi jedino hotel »Le Meridien« u Podstrani kod Splita, gdje, primjerice, predsjednički apartman stoji 2000 eura na dan. Na šibenskom području nema luksuznih vila i hotela, kao ni na biogradskom i zadarskom. Jedini koji se može svrstati među luksuznije je novi hotel »Bastion« u središtu Zadra na gradskim zidinama s pogledom na luku.

Cijena sobe u punoj sezoni viša je od 300 eura po danu, dok je inače stotinjak eura, a apartman oko 200. Gosti su posebno zadovoljni hotelskim spa-centrom i vrhunskom gastronomskom ponudom. Iako se najavljivalo da će grupacija Jadranski luksuzni hoteli suvlasnika Gorana Štroka graditi luksuzni hotel s pet zvjezdica u prostoru nekadašnje tvornice Maraske na atraktivnoj lokaciji, zasad su odustali od te namjere, no definitivno je da će nekadašnja tvornica postati jedan od najluksuznijih hotela u Zadru.

Od zadarskog područja do Opatije nema luksuznijih hotela za goste dubokoga džepa. Obiteljski hotel »Mozart« s pet zvjezdica u Opatiji, osim luksuznih soba, ima i predsjednički apartman po cijeni od 600 eura za dan, a posebnost hotela je jelovnik organski zdrave hrane.

Od 750 do 3290 eura

Zasad se najluksuzniji odmor može provesti i u predsjedničkim apartmanima najboljih hotela s pet zvjezdica. Cijene noćenja u takvim apartmanima su od, primjerice, 750 eura do 3290 eura u dubrovačkim hotelima »Argentina« i »Excelsior«, dok je cijena sobe u »Excelsioru« 540 eura na dan.

U sobama pjenušac i posebna kozmetika

Dnevni smještaj u hotelima s četiri ili pet zvjezdica na cijelom Jadranu stoji od 80 do 300 eura, a najviše cijene uvijek drže Dubrovnik i Hvar. Hotel »Excelsior« i njegove vile nisu jedini koji nude luksuzni i, dakako, skupi smještaj. Boravak u raskošnom apartmanu »Palacea«, u kojem odsjedaju i svjetski državnici, stoji na dan 3000 eura, u što je uključen i pjenušac pri dolasku, limuzina, doručak u sobi, ali i posebna kozmetika u kupaonicama.

Ni »Bellevue« ne zaostaje za »Palaceom«, kako u luksuzu, tako i u cijeni - dan stoji 2200 eura. Odmah iza njih je hotel »Hilton« koji nudi standardiziranu svjetsku vrhunsku uslugu kao u bilo kojem hotelu iz tog lanca, a noćenje stoji 1105 eura, u što je uključen prijevoz, usluge u sobi, kokteli, novine... U hotelu »Argentina« nemaju predsjedničke apartmane nego apartmane od šezdesetak metara četvornih koji stoje 750 eura na dan. U vili »Orsula« apartmani također stoje 750 eura za dan, dok su sobe 450 eura.


Komentari članka

Vezani članci

Dubrovnik ostvario četiri milijuna noćenja dva dana ranije nego lani

24.10.2025.

Dubrovnik je ostvario četiri milijuna noćenja 16. listopada što je dva dana ranije nego prošle godine, izvijestila je u petak Turistička zajednica grada Dubrovnika, oslanjajući se na podatke eVisitora.

Sedma umjetnost kao ​pokretač gospodarstva, samo od “Igre prijestolja” Hrvatska je zaradila oko 180 milijuna eura

25.08.2025.

Serije i filmovi "Igra prijestolja", "Hotel Portofino", "Mamma Mia", "Star Wars - posljednji jedi"... imaju dvije zajedničke stvari. Prvo, svi su svjetski poznati hitovi koji su rušili rekorde gledanosti, i drugo, svi su - ako ne u cijelosti, onda barem d

Podivljalo taksi tržište u Splitu, jedna dozvola na 30 vozila, Šuta: Ovako više ne ide

11.07.2025.

Dok Split još sanira posljedice razornog nevremena, gradske vlasti paralelno pokušavaju staviti pod kontrolu i stanje na ulicama, ali ovaj put u taksi sektoru

Naši vjerni gosti sve manje ljetuju na Jadranu, okrenuli su se drugoj zemlji

15.05.2025.

Češki turisti više ne dolaze u Hrvatsku samo zbog mora, sve ih više privlače planinarenje i biciklizam izvan sezone. Ljeto i dalje ostaje najprometnije razdoblje, no neke češke agencije ove godine bilježe manji interes za Hrvatsku nego prošle godine.

Dubrovački poduzetnici ostvarili 107.8 milijuna eura neto dobiti

04.02.2025.

Prema broju obrađenih godišnjih financijskih izvještaja, u Dubrovniku je u 2023. godini poslovalo 2.447 poduzetnika sa 11.807 zaposlenih, što je u odnosu na 2022. godinu povećanje broja zaposlenih za 828 ili 7.5 posto.

Tag cloud

  1. 2793 članka imaju tag turizam
  2. 2645 članka imaju tag hrvatska
  3. 1761 članka imaju tag svijet
  4. 1440 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  5. 1969 članka imaju tag financije
  6. 1540 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 1633 članka imaju tag izvoz
  8. 1374 članka imaju tag ict
  9. 1305 članka imaju tag trgovina
  10. 1225 članka imaju tag investicije
  11. 1299 članka imaju tag industrija
  12. 1069 članka imaju tag zapošljavanje
  13. 1055 članka imaju tag menadžment
  14. 1168 članka imaju tag EU
  15. 859 članka imaju tag poduzetništvo
  16. 661 članka imaju tag opg
  17. 786 članka imaju tag maloprodaja
  18. 538 članka imaju tag poticaji
  19. 669 članka imaju tag tehnologija
  20. 703 članka imaju tag marketing
  21. 458 članka imaju tag koronavirus
  22. 393 članka imaju tag potpore
  23. 504 članka imaju tag hotelijerstvo
  24. 965 članka imaju tag kriza
  25. 513 članka imaju tag eu fondovi
  26. 528 članka imaju tag porezi
  27. 483 članka imaju tag gospodarstvo
  28. 494 članka imaju tag prehrambena industrija
  29. 523 članka imaju tag obrazovanje
  30. 431 članka imaju tag osijek
  31. 539 članka imaju tag krediti
  32. 433 članka imaju tag start up
  33. 505 članka imaju tag dzs
  34. 448 članka imaju tag energetika
  35. 460 članka imaju tag BDP
  36. 414 članka imaju tag hnb
  37. 422 članka imaju tag vlada
  38. 341 članka imaju tag hgk
  39. 440 članka imaju tag banke
  40. 338 članka imaju tag agrokor