Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

23 Ruj 2014

Ovo su TOP projekti hrvatskog kreativnog i inovativnog turizma u 2014. godini

Izvor: www.poslovni.hr · Autor: Poslovni.hr  

Ovo su TOP projekti hrvatskog kreativnog i inovativnog turizma u 2014. godini

Savez za energetiku Hrvatske, već petu godinu zaredom, putem javnog natječaja bira dobitnike prestižne godišnje nagrade za kreativne i inovativne programe u turizmu s naglaskom na održivi razvoj - CBTour. Obzirom na jubilarnu godinu provedbe projekta, nagrade će se dodijeliti u okviru završne svečanosti Saveza u mjesecu prosincu, a kada će se okupiti i gospodarstvenici i predstavnici 40 dobitnika nagrade od 2010.-2013. godine te predstavnici dobitnika nagrade za 2014. godinu. Tom prigodom Savez će predstaviti i višejezični vodič 'Doživite kreativnu i inovativnu Hrvatsku'.

Nakon provedenog javnog natječaja putem internetskih stranica www.CBTour.eu te analize prispjelih prijava, odabrani su TOP projekti hrvatskog kreativnog i inovativnog turizma u 2014. godini:

U kategoriji za najbolji ukupni program nagradu je dobila tvrtka Stella Mediterranea iz Klisa za projekt pod nazivom "Jučer - Danas - Sutra", dok je u kategorijama za najbolji program odgovornog turizma i najbolji team building program nagradu dobila tvrtka Ilirija d.d. iz Biograda na Moru za projekt pod nazivom "Arsenal: Revitaliziran spomenik baštine u funkciji organizacije poslovnih događaja".

U kategoriji za najbolji kreativni program nagradu je dobio Muzej krapinskih neandertalaca iz Krapine za projekt "XV. Ljetna geološka škola", a u kategorijama za najbolji marketinški program i za najboljeg menadžera nagradu je dobila tvrtka Tip Kreativa d.o.o. iz Zagreba odnosno gospođa Željka Kunštek, suvlasnica spomenutog poduzeća i glavna urednica magazina tipTravel, a za projekt pod nazivom "tipTravel magazine".

U kategoriji za najbolju uslugu nagradu je dobila zajednica prijavitelja i to tvrtke Katapult promocija d.o.o. i G.A.D. produkcija d.o.o. iz Zagreba te Turistička zajednica grada Zagreba iz Zagreba, a za projekt pod nazivom "Dvorišta", dok je u kategoriji za najbolji proizvod nagradu dobila Turistička zajednice grada Solina iz Solina za projekt pod nazivom "Poslovno turistički promotivni suvenir "Podložak za post-it notes - Solin hit destinacija 2014". Konačno, u kategoriji za najbolju tehnologiju nagradu je dobila tvrtka Lemax d.o.o. iz Šibenika za projekt pod nazivom "iTravel Sofware - rezervacijski sustav".

Odlukom predsjednika Saveza za energetiku Hrvatske posebna nagrada na temu ovogodišnjeg Svjetskog dana turizma "Turizam i razvoj zajednice" pripala je tvrtki Tip Kreativa d.o.o. iz Zagreba za projekt pod nazivom "tipTravel magazine", a radi izrazitih zasluga u promociji hrvatske turističke ponude na nacionalnom i posebno inozemnom tržištu.

Nagradu CBTour od 2010.-2013. godine dobilo je ukupno 40 hrvatskih turističkih subjekata, a dodjelom 5. po redu nagrade prethodno navedenim dobitnicima u mjesecu prosincu taj će broj iznositi 50. Dobitnici nagrada ostvarili su i pravo na petogodišnje korištenje i isticanje GREEN MARK-a - vodeće hrvatske oznake za izvrsnost u zelenom gospodarstvu.


Komentari članka

Vezani članci

Vrijeme kad se svaki apartman punio sam od sebe je prošlo. Matematika je neumoljiva

21.07.2026.

Trebamo li mjeriti broj noćenja ili samo prihode? Koliko ove godine stoji kuglica sladoleda, kao da je taj broj kristalna kugla za cijelu sezonu? Uništava li turizam lokalni način života i kako bismo točno trebali uzeti novac koji donosi, a da pritom ništ

Lov na tune u Medulinu privlači goste

20.07.2026.

U Medulinu, jednom od naših najposjećenijih turističkih odredišta, uz bogatu ljetnu ponudu, posebnu pozornost privlače atraktivne manifestacije kao što je Big Game Fishing, odnosno lov na tune.

Restorani na obali poluprazni. "To se vidi. Mislili smo da ovako možemo vječno"

19.07.2026.

U LIPNJU se po ugostiteljskim objektima jelo i pilo više nego prošle godine, pokazuju podaci Porezne uprave. Broj računa izdanih u kafićima i restoranima porastao je za 2,65 posto, a na hranu i piće potrošeno je čak 6,62 posto više. No, ugostitelji tvrde

Hrvatska je europski rekorder po sezonalnosti: U srpnju i kolovozu ostvaruje se više od polovice svih godišnjih noćenja

19.07.2026.

Iako je jačanje cjelogodišnjeg poslovanja jedan od najvažnijih ciljeva razvoja našeg turizma, Hrvatska u Europi drži neslavno prvo mjesto upravo po - sezonalnosti. Naime, novi podatci Eurostata pokazuju kako je u 2025. sezonalnost bila najnaglašenija upra

Hrvatska ima najbolje ocjene na Mediteranu, a gosti bježe

16.07.2026.

Analiza 1,6 milijuna recenzija otkriva da kruna počiva na blagim domaćim ocjenama, dok raste nezadovoljstvo cijenama i uslugom

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1513 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1581 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1359 članka imaju tag industrija
  12. 1262 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1088 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 694 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 372 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk