Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

22 Svi 2019

Poduprt potražnjom zračnih luka iz cijelog svijeta Delt papir ulazi u novu investiciju

Izvor: lider.media · Autor: Vedran Harča  

Poduprt potražnjom zračnih luka iz cijelog svijeta Delt papir ulazi u novu investiciju

Kruno Kišak i Alen Krajačić prodali su distributersku tvrtku Tardi jer su željeli nešto proizvoditi. Sada proizvode, a sve više i pod vlastitim brendom Tubeless uspješno izvoze, upravo onaj asortiman profesionalne higijene koji su nekad uvozili

U zračnim lukama u Münchenu, Genevi ili Zürichu tisuće ljudi svakodnevno u nekom trenutku upotrijebi proizvode zagrebačke kompanije Delt papir. Njezin brend Tubeless, koji, između ostalog, uključuje salvete, papirnate ručnike, toaletni papir, sanitarne držače i osvježivače prostora, danas se može pronaći diljem Europe pa čak i na Bliskom istoku (Izrael, Jordan…) ili Arapskom poluotoku (Kuvajt, Katar, Ujedinjeni Arapski Emirati…).

Umrežavanje držača papira
Delt papir je na hrvatskom tržištu već petnaestak godina poznat po svom brendu papirnatih potrepština Ola’la, a brend Tubeless, razvijen za profesionalnu higijenu i ponajprije za izvozna tržišta, na tržištu je ozbiljnije prisutan unatrag nekih godinu i pol. Danas prihodi od prodaje na izvoznim tržištima čine 40 posto ukupnih prihoda, a ambicije su da izvozu bude namijenjeno 80 posto proizvodnje. Jedan od važnih elemenata izvoznog uspjeha Tubelessa jest to što je Delt papir uspio napraviti da na jednom kvadratnom metru prostora ima četrdeset posto više papira nego njegova konkurencija. To pakete čini kompaktnijima i omogućava transport čak i do udaljenijih tržišta kao što su Arapski poluotok ili Bliski istok.

Kako im upiti od zračnih luka stižu neprestano, upravo su tako u pregovorima sa zračnom lukom u Bukureštu, Kruno Kišak i Alen Krajačić, suvlasnici i direktori Delt papira, odlučili su se za novi investicijski ciklus, koji će biti fokusiran isključivo na izvoz.

– Investicija je teška oko petnaest milijuna kuna, i njome ćemo podići proizvodne kapacitete za brend Tubeless. Praktički imamo već potpisane ugovore s nekoliko velikih europskih distributera za plasman proizvoda Tubeless, a s obzirom na to da je riječ o ozbiljnom porastu prometa bez novih proizvodnih kapaciteta ne bismo ga mogli ostvariti. Linija bi trebala stići do početka iduće godine. Drugi razlog zbog kojeg smo se odlučili na ulaganja je što su neki uređaji kojima se koristimo pomalo zastarjeli pa ćemo ih zamijeniti onima većeg proizvodnoga kapaciteta i bolje tehnologije. U našem poslu moramo se prilagođavati gotovo u svakom kvartalu, točnije kad god nam se otvori tržište neke zemlje. Zato smo bili prisiljeni ići u novi investicijski ciklus – govore nam Kišak i Krajačić.

Uz to, u planu je izrada IoT (internet of things) rješenja čiji je cilj umrežiti sve držače papirnatih ručnika, sapuna i toaletnog papira kod velikih korisnika, poput zračnih luka, te u svakom trenutku imati informaciju na tabletu ili pametnom telefonu kada je neki od tih držača djelomično ili potpuno prazan. Zahvaljujući tom rješenju servisno osoblje imat će na vrijeme informaciju kada zamijeniti punjenje, a kupcima omogućuje praćenje potrošnje u realnom vremenu.


Komentari članka

Vezani članci

Hrvatska dobila najvećeg proizvođača higijenskog papira u regiji

10.08.2026.

Adix Paper nastao je spajanjem Cup Upa i DELT Papira, izvozi diljem Europe, a proizvodi su i na gotovo svim njemačkim aerodromima

Mlinar ulaže 12 milijuna eura u tvornicu bureka i udvostručuje kapacitet

31.07.2026.

Investicija u Osijeku omogućit će veći izvoz i prati snažan rast potražnje, nakon nedavne dokapitalizacije od 80 milijuna eura.

Zagorje čuva svoje najveće vinsko blago - i pretvara ga u turističku atrakciju

27.07.2026.

U Zagorju je otvoren vinski hotel s 11 soba, modernom kušaonicom, podrumom i prostorom za sastanke, a cijela je priča utemeljena na autohtonim vinskim sortama ove regije kojima je donedavno prijetilo izumiranje. Iza ovog važnog poduzetničkog pothvata, ali

Podravska tvrtka gradi novi pogon i planira nova zapošljavanja

23.07.2026.

Riječ je o tvrtki Dergez iz Podravskih Sesveta kod Đurđevca koja se bavi maloprodajom i pekarstvom. Imaju lanac od 26 trgovina u Podravini te pogon s pekarskim proizvodima.

Hrvatski Shoutem dobio milijun dolara od NHL zvijezde i kreće u preuzimanje američkog konkurenta

22.07.2026.

Shoutem, hrvatsko-američka platforma za izradu mobilnih aplikacija, ulazi u novu fazu rasta. Nakon vlasničke transakcije, nove investicije i planiranog preuzimanja američkog konkurenta, tvrtka još snažnije okreće fokus prema SAD-u, ali razvoj proizvoda i

Tag cloud

  1. 2896 članka imaju tag turizam
  2. 2734 članka imaju tag hrvatska
  3. 1519 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1822 članka imaju tag svijet
  5. 1406 članka imaju tag ict
  6. 1584 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2011 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1364 članka imaju tag industrija
  12. 1265 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1090 članka imaju tag menadžment
  15. 704 članka imaju tag tehnologija
  16. 1188 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 698 članka imaju tag opg
  19. 464 članka imaju tag BDP
  20. 545 članka imaju tag porezi
  21. 372 članka imaju tag kompanije
  22. 795 članka imaju tag maloprodaja
  23. 561 članka imaju tag poticaji
  24. 711 članka imaju tag marketing
  25. 410 članka imaju tag potpore
  26. 525 članka imaju tag hotelijerstvo
  27. 430 članka imaju tag vlada
  28. 461 članka imaju tag start up
  29. 458 članka imaju tag koronavirus
  30. 374 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  31. 516 članka imaju tag eu fondovi
  32. 966 članka imaju tag kriza
  33. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  34. 533 članka imaju tag obrazovanje
  35. 438 članka imaju tag osijek
  36. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  37. 515 članka imaju tag dzs
  38. 456 članka imaju tag energetika
  39. 419 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk