Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

21 Ruj 2020

Prvi će gosti u hostel stići do kraja listopada

Izvor: www.glas-slavonije.hr · Autor: Lidija Aničić  

Prvi će gosti u hostel stići do kraja listopada

Belišćanski hostel ima ukupno 28 ležaja i prateću infrastrukturu, a obišli su ga novinari i turoperatori

BELIŠĆE - Belišće je mali grad, snažan slavonski gospodarski centar velike industrijske tradicije, a posljednjih godina poznat i po uspješnoj realizaciji vrijednih razvojnih projekata, financiranih ponajviše novcem iz EU fondova i resornih državnih ministarstava i institucija - svojevrsna je osobna iskaznica grada papira i sporta. Tijekom posljednjih godina kroz brojne je projekte grad nastojao doskočiti svojim nedostatcima i pretvoriti ih u prednosti, kao što je bio slučaj i s upravo završenom gradnjom hostela, koji će već do kraja listopada biti spreman za prihvat prvih posjetitelja.

Najavljeno je to i prigodom nedavnog posjeta predstavnika turoperatora i medija Belišću i Općini Erdut u okviru EU projekta "Zelene staze Dunava i Drave", kada su im predstavljeni rastući potencijali grada i okolice.Projektom "Zelene staze Dunava i Drave", u kojemu su partneri Općina Erdut, Grad Belišće, Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje, Agencija za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Osječko-baranjske županije i Turistička zajednica grada Belišća, završena je i gradnja prvog hostela u Belišću s pripadajućom šetnicom odnosno ekološko-edukativnom stazom. Šetnica je izgrađena i uređena uz obalu Drave od hostela kod Kajak-kluba do odmorišta u Bistrincima, a predstavlja novu, atraktivnu turističku ponudu u gradu. Kako su priopćili iz gradske uprave, ukupna vrijednost projekta iznosi 17.224.331 kunu, od čega je potpora 11.114.350 kuna ili 84,43 posto od ukupnih prihvatljivih troškova, a projekt je financiran iz poziva Promicanje održivog razvoja prirodne baštine u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.

Projekt dodatno dobiva na važnosti kada se zna da se Belišće ne samo posljednjih godina nego i desetljeća bori s nedostatkom smještajnih kapaciteta za svoje goste – u samo deset objekata na raspolaganju je 50 ležaja, što je ozbiljna prepreka za prihvat turista, čiji broj neprestano raste. Tom se problemu nastojalo doskočiti smještajem u susjednom Valpovu ili pak u privatnom smještaju, no taj broj ležaja nije bio ni blizu potrebama grada koji se iz godine u godinu nastoji profilirati i kao privlačna turistička destinacija, sve poželjnija na karti kontinentalnog turizma ovog dijela Hrvatske.

Stoga će i novootvoreni hostel neposredno uz Kajak-klub Belišće biti od iznimnog značenja za razvoj turizma cijele Valpovštine, ali i šire jer se nalazi na samoj granici s turistički sve atraktivnijom Baranjom te će potvrditi mogućnosti koje se ovom kraju otvaraju u razvoju turizma utemeljenog na aktivnostima kao što su bicikliranje, veslanje, promatranje ptica, kampiranje.

Zamjenica gradonačelnika Belišća Ljerka Vučković, koja je bila jedan od glavnih kreatora dijela projekta “Zelene staze Dunava i Drave” koji se odnosi na Belišće, najavila je da će o detaljima funkcioniranja hostela biti više riječi prigodom njegova svečanog otvorenja.


Komentari članka

Vezani članci

Plitvička jezera proglašena drugom najljepšom hiking destinacijom na svijetu

07.07.2026.

Plitvička jezera ponovno su se našla u društvu najljepših svjetskih prirodnih destinacija. Prema istraživanju koje je objavio SportsShoes.com, Plitvice Lakes Trail zauzeo je drugo mjesto na ljestvici najljepših hiking ruta na svijetu, odmah iza francuskog

Elena je kao djevojčica imala san. Sada ga živi vodeći ranč od 25 konja, a ovo je njena priča - Uplift

16.06.2026.

Ranch Marconi danas je jedno od onih mjesta na kojima se turizam ne doživljava kao usluga, nego kao iskustvo. Smješten u prirodi nadomak Labina, ranč već godinama privlači ljubitelje konja, prirode i aktivnog odmora. Iza cijele priče stoji Elena Vlačić, m

Vinatlon privukao tisuće ljudi: Baranjska gastroenološka ’’rapsodija’’ opet oduševila

03.06.2026.

Proglašenjem najboljih vina i Šampiona Dunava u novootvorenom Interpretacijskom etno-centru u Karancu, najdužim vinskim stolom i koncertom Gorana Karana, započeo je 6. Vinatlon koji je organizirala Udruga vinogradara Baranje, uz potporu Općine Kneževi Vin

Projekt 'Šuma okusa' ističe gastronomsku ponudu Gorskog kotara

01.06.2026.

Turizam Gorskog kotara, uz prirodne ljepote, sve se više oslanja na gastronomsku ponudu. Projekt "Šuma okusa" spaja upravo ta dva goranska aduta, predstavljajući autohtone namirnice i specijalitete u njihovu prirodnom okružju. Ovaj put domaćin su bile Lok

Nakon 12 godina u bankarstvu, Maja se vratila na Velebit i posvetila se razvoju obiteljskog domaćinstva - Uplift

28.05.2026.

Radne navike Maja Božinović stekla je vrlo rano. Odrasla je u obitelji u kojoj se poduzetništvo živjelo svakodnevno i u kojoj su svi članovi, pa tako i djeca, sudjelovali u obiteljskom poslu. Budući da se njezina obitelj bavila turizmom i ugostiteljstvom,

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1582 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1360 članka imaju tag industrija
  12. 1263 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1089 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 695 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 454 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk