Poduzetnički portal · Članak
12 Svi 2016
Suradnja Borova i Istraturista - startasice 'umagosice' za turiste
Izvor: www.tportal.hr · Autor: tportal.hr/Hina
Tvrtke Borovo iz Vukovara i Istraturist iz Umaga u srijedu su u Zagrebu objavile suradnju u promociji brenda tenisica Borova 'Startas' i Umaga kao turističke destinacije putem novodizajniranih startasica 'umagosica' koje će Istraturist od ovog ljeta ekskluzivno nuditi u svojim objektima
Predstavljajući tu suradnju, koja će u praksi zaživjeti za oko mjesec i pol dana kada će u umaške Istraturistove objekte stići i prva količina od 500 startasica-umagosica, voditeljica marketinga Borova Martina Tomljenović naglasila je da je to samo jedna od brojnih suradnji koje je Borovo s brendom 'Startas' sklopio u zadnje dvije-tri godine s ciljem jačanja proizvodnje u Vukovaru i održanja poslovanja.
'Dolaskom novog predsjednika Uprave Gordana Kolundžića u zadnje dvije godine u Borovu se napravilo mnogo, uveli smo i neke nove brendove, a što je i važnije nakupljena dugovanja, koja su u 2013. iznosila oko 180 milijuna kuna, u prošloj smo godini smanjili na 18 milijuna kuna, a ove godine nam je cilj da to svedemo na nulu', istaknula je Tomljenović.
Dodajući da je Borovo u državnom vlasništvu te da je iznimno važno za održavanje lokalnog gospodarstva u Borovu i Vukovaru, kazala je da u toj obućarskoj tvrtki radi ukupno nešto više od 700 djelatnika, od kojih je 440 u Vukovaru, a ostali u mreži poslovnica-trgovina.
'Suradnja s raznim brendovima i institucijama, poput Hrvatskog olimpijskog odbora, Ultra Europe festivala, modnim Hippy Gardenom te sada i s Istraturistom i drugima u 'Startas', espadrila i programu gumenih čizmi je nešto čime se Borovo može izdići i više nego do sada, jer ono što je tu bitno su 'limited' i eskluzivne kolekcije, koje se ne mogu kupiti bilo gdje nego su dostupne samo određenoj vrsti kupaca vezanih za te brendove, a njih nije malo', istaknuo je voditelj projekata u Borovu Damir Rupčić.
Naglasio je da su prošle godine u Borovu proizveli 80 tisuća pari startasica, a ove bi godine to mogli i znatno povećati, što će dijelom ovisiti i o realizaciji novih ideja vezanih za školsku obuću, o čemu za sada nije želio puno pričati, ali je poručio kako iz Umaga, pogotovo zbog ATP teniskog turnira u srpnju, očekuju veliku narudžbu.
'Ono što neki označavaju nedostatkom u Borovu, poput zastarjele proizvodnje i ručne izrade, upravo može biti konkurentska prednost, tim više što se u proizvodnji koriste samo prirodni materijali - kaučuk, tekstil i koža', kazao je Rupčić, dodajući da brend 'Startas' ove godine slavi 40 godina.
Kolekcija startas tenisica 'umagosica' u Istraturist dolazi u šest modela i u bojama brenda te jake hotelske umaške, istarske i hrvatske kompanije (plava, žuta, crvena, narančasta i zelena), a prodavat će se na pet punktova u njihovim objektima zajedno s ostalim brendiranim suvenirima i to po cijeni od 200 do 300 kuna, kazala je voditeljica destinacijskog marketinga Istraturista Jelica Panić.
'Vjerujemo da će umagosice 'planuti' i dosta zainteresirati naše goste, kojih ćemo ove godine sigurno imati više nego lani, jer je trenutni buking za ljeto, srpanj i kolovoz, za 30 posto viši nego u isto ovo vrijeme prošle godine', kazala je Panić.
Predstavljanje te kolekcije startas tenisica u zagrebačkom prostoru Lauba je, uz novinare, okupilo i brojne osobe iz javnog, političkog, sportskog i glazbenog života, među kojima trenera Miroslava Ćiru Blaževića, bivšeg vaterpolista Dubravka Šimenca, koji je sada voditelj brenda 'Startas' u Borovu, kao i pomoćnike ministara unutarnjih poslova i gospodarstva te zamjenika ministra turizma Roberta Puletića.
'I osobno, ali i Ministarstvo turizma pohvaljuje i podržava ovakvu vrhunsku inicijativu, lijepo od Istraturista što je time pružio podršku Borovu, a očekujem i od ostalih naših tvrtki da slijede taj primjer i podrže naše Borovo i našu hrvatsku proizvodnju u Vukovaru', poručio je Pauletić.
Komentari članka
Vezani članci
Valamar bilježi rekordne rezultate i ubrzava investicije u Poreču
27.10.2025.Dobit porasla 28 posto, prihodi 10 posto, a hotel Pical s ulaganjima preko 200 milijuna eura postaje najveći turistički projekt u Hrvatskoj
Dubrovnik ostvario četiri milijuna noćenja dva dana ranije nego lani
24.10.2025.Dubrovnik je ostvario četiri milijuna noćenja 16. listopada što je dva dana ranije nego prošle godine, izvijestila je u petak Turistička zajednica grada Dubrovnika, oslanjajući se na podatke eVisitora.
Na Biograd Boat Showu 400 izlagača s oko 500 plovila
24.10.2025.Međunarodni nautički sajam Biograd Boat Show u Marini Kornati u Biogradu na Moru okupio je više od 400 izlagača s oko 500 novih plovila do 24 metra dužine.
Komercijalni smještaj s manje stranih i više domaćih noćenja
21.10.2025.U komercijalni smještaj u ovogodišnjem kolovozu došlo je 4,7 milijuna turista ili 0,5 posto više nego u prošlogodišnjem, dok je 26,7 milijuna noćenja za 1,7 posto manje, podaci su Državnog zavoda za statistiku (DZS), prema kojima su domaći turisti u tom m
Turistički rast Osječko-baranjske županije: Bit će srušen i lanjski rekord, brojke magične
16.10.2025.obzirom na brojke iz eVisitora Osječko-baranjska županija vodeća je hrvatska regija po turističkom rastu. Prema svemu sudeći, 2025. godina bit će rekordna, što je samo nastavak uspješnog niza koji je počeo pretprošle, a nastavio se prošle godine.
Tag cloud
- 2793 članka imaju tag turizam
- 2645 članka imaju tag hrvatska
- 1761 članka imaju tag svijet
- 1440 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1969 članka imaju tag financije
- 1540 članka imaju tag poljoprivreda
- 1633 članka imaju tag izvoz
- 1374 članka imaju tag ict
- 1305 članka imaju tag trgovina
- 1225 članka imaju tag investicije
- 1299 članka imaju tag industrija
- 1069 članka imaju tag zapošljavanje
- 1055 članka imaju tag menadžment
- 1168 članka imaju tag EU
- 859 članka imaju tag poduzetništvo
- 661 članka imaju tag opg
- 786 članka imaju tag maloprodaja
- 538 članka imaju tag poticaji
- 669 članka imaju tag tehnologija
- 703 članka imaju tag marketing
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 393 članka imaju tag potpore
- 504 članka imaju tag hotelijerstvo
- 965 članka imaju tag kriza
- 513 članka imaju tag eu fondovi
- 528 članka imaju tag porezi
- 483 članka imaju tag gospodarstvo
- 494 članka imaju tag prehrambena industrija
- 523 članka imaju tag obrazovanje
- 431 članka imaju tag osijek
- 539 članka imaju tag krediti
- 433 članka imaju tag start up
- 505 članka imaju tag dzs
- 448 članka imaju tag energetika
- 460 članka imaju tag BDP
- 414 članka imaju tag hnb
- 422 članka imaju tag vlada
- 341 članka imaju tag hgk
- 440 članka imaju tag banke
- 338 članka imaju tag agrokor
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
