Poduzetnički portal · Članak
22 Tra 2025
U pogon uložili 10 mil. eura, trebaju radnike
Izvor: www.glas-slavonije.hr · Autor: Vladimir Grgurić
U cijelu Europu, a nešto i Kanadu, izvoze čak 97 posto svojih pekmeza i džemova. Godišnje prerađuju 15 tisuća tona voća
ĐURĐENOVAC
Tvornica za proizvodnju pekmeza i džemova Nutrifit Food u Đurđenovcu, koja se bavi otkupom i preradom voća te proizvodnjom raznih proizvoda od voća, nalazi se među pet najvećih proizvođača pekmeza i džemova u Europi. U proteklom razdoblju tvrtka je uložila 10 milijuna eura u novi pogon i novu halu, što uz dosadašnjih 100 zaposlenih donosi nova zapošljavanja.
- Riječ je o novom pogonu i novoj liniji, odnosno hladnjačama koje su nam bila neophodne te skladištu za gotove proizvode. Time smo završili prvi ciklus investicija, čime smo zasigurno jedan od najvećih proizvođača u zemljama regije, a među pet u Europi. Mislim da smo našli nekakav svoj cilj i imamo viziju svojih ulaganja na kojima intenzivno radimo. To konstantno donosi nova zapošljavanja, kod nas su oglasi za nova radna mjesta stalno otvoreni i još ćemo itekako trebati ljudi – kaže vlasnik tvrtke Luka Marjanović te naglašava kako 97 posto proizvoda izvoze, a godišnje prerađuju 15 tisuća tona voća.
- Izvozimo na tržište cijele Europe, nešto čak i u Kanadu, i na to smo posebno ponosni. S ovom novom linijom količina prerađenog voća zasigurno će biti još veća, a drago bi nam bilo da u Hrvatskoj možemo otkupiti puno više voća i da proizvodimo od naše domaće sirovine, ali zasad dosta otkupljujemo izvana – zaključio je Marjanović.
Moguće povezivanje s RDC-om
- Regionalni distributivni centar za voće i povrće naše županije ima kapacitet od 3200 tona za skladištenje voća i povrća, a najvećim dijelom su to jabuke, međutim, širi asortiman i kod njih dolaze drugi proizvodi, pa vjerujem da će se ove dvije institucije moći povezati. Time možemo zajedno puno učiniti u poticanju proizvođača da usmjeravaju svoju proizvodnju tamo gdje mogu isporučiti proizvod. Zaista možemo imati jedan zatvoren ekosustav, regija smo koja ima dovoljno poljoprivrednog zemljišta, dovoljno plodnog tla, koja može pružiti isporuku tog primarnog proizvoda koje je potrebno za preradu – kazala je Tramišak.
Tvornicu su obišli saborski zastupnici Nataša Tramišak i Goran Ivanović te zamjenik župana osječko-baranjskog Josip Miletić, uz općinskog načelnika Hrvoja Topalovića. Načelnik Topalović kazao je kako je Đurđenovac nadaleko poznat po drvnoj industriji te da je Nutrifit Food donio veliko osvježenje kako na tržištu tako i vezano za zapošljavanje.
- Ta tvrtka me oduševila, impresioniran sam ovim ulaganjima, izgledom tvrtke i njenim rezultatima, a posebno sam sretan što su sva ulaganja i ova tvrtka u Đurđenovcu i našoj županiji. Zahvaljujem vlasniku Luki Marjanoviću što nas je prepoznao kao odredište za tvrtku i odlučio investirati te ovdje osigurati radna mjesta za 100 ljudi, što je velika brojka, pozitivan i golem korak ka razvitku naše sredine i cijele županije – rekao je Topalović.
Prilika za voćare
Saborska zastupnica Nataša Tramišak pohvalila je rad tvrtke Nutrifit Food te naglasila posebnost njezina razvoja u samo nekoliko godina.
- Godine 2018. ta je tvrtka obnovila rad i u samo nekoliko godina došla na ovako visoku razinu, do jednog od pet najvećih u Europi u ovoj vrsti proizvodnje, to je doista impresivno i vrijedno svake pohvale. Posebno sam ponosna i sretna što su vlasnici odabrali Općinu Đurđenovac i našu županiju kao mjesto gdje žele poslovati. Naravno, ovdje je jako važna lokalna samouprava koja daje snažnu podršku razvoju gospodarstva i ove tvrtke, što će u budućnosti donijeti još jaču i ljepšu priču – rekla je Tramišak te istaknula važnost povezivanja poljoprivrednih proizvođača.
- Ovo je izuzetno dobar primjer kako ta povezanost može biti odlična, ali i ovdje smo čuli da ovakvi ozbiljni i veliki proizvođači još uvijek nemaju dovoljno proizvoda za preradu ne samo u Slavoniji nego i u Hrvatskoj. To je velik poziv i poticaj svima koji imaju potencijal i poljoprivredno zemljište da mogu se baviti voćarstvom, ohrabriti se i odlučiti, jer imaju gdje prodati svoj proizvod – zaključila je zastupnica Tramišak.
Komentari članka
Vezani članci
Podravska tvrtka gradi novi pogon i planira nova zapošljavanja
23.07.2026.Riječ je o tvrtki Dergez iz Podravskih Sesveta kod Đurđevca koja se bavi maloprodajom i pekarstvom. Imaju lanac od 26 trgovina u Podravini te pogon s pekarskim proizvodima.
Končar otvorio novi laboratorij vrijedan više od 20 milijuna eura
16.07.2026.Riječ je o najsuvremenijem tehnološkom objektu za velike električne strojeve i pogone u Bedekovčini kakvih ima svega nekoliko u Europi
Franck planira gradnju novog proizvodno-skladišnog pogona
16.07.2026.Nakon akvizicije tvornice u BiH kompanija najavljuje novu investiciju, ubrzava digitalizaciju, uvodi AI i nastavlja ulaganja iz vlastitih sredstava
U VSŽ-u kreću u spas proizvodnje jabuka - milijun eura potpora i hladnjača koja će promijeniti tržište
15.07.2026.U Vukovarsko-srijemskoj županiji posljednjih deset godina bilježi se konstantno smanjenje površina pod nasadima jabuke - 2015. godine pod jabukom je bilo 468 hektara, a u 2025. godini gotovo 120 hektara manje. Kako bi pomogla proizvođačima jabuke, Županij
JGL pokreće najveći investicijski ciklus u svojoj povijesti
09.07.2026.Predsjednica Uprave Eva Usmiani Capobianco kaže da će ulaganje od 139 milijuna eura povećati proizvodne kapacitete i ubrzati međunarodnu ekspanziju
Tag cloud
- 2886 članka imaju tag turizam
- 2728 članka imaju tag hrvatska
- 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
- 1818 članka imaju tag svijet
- 1405 članka imaju tag ict
- 1582 članka imaju tag poljoprivreda
- 2009 članka imaju tag financije
- 544 članka imaju tag krediti
- 1665 članka imaju tag izvoz
- 1323 članka imaju tag trgovina
- 1360 članka imaju tag industrija
- 1263 članka imaju tag investicije
- 1086 članka imaju tag zapošljavanje
- 1089 članka imaju tag menadžment
- 702 članka imaju tag tehnologija
- 1185 članka imaju tag EU
- 876 članka imaju tag poduzetništvo
- 695 članka imaju tag opg
- 463 članka imaju tag BDP
- 369 članka imaju tag kompanije
- 795 članka imaju tag maloprodaja
- 560 članka imaju tag poticaji
- 711 članka imaju tag marketing
- 409 članka imaju tag potpore
- 523 članka imaju tag hotelijerstvo
- 459 članka imaju tag start up
- 458 članka imaju tag koronavirus
- 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
- 541 članka imaju tag porezi
- 516 članka imaju tag eu fondovi
- 965 članka imaju tag kriza
- 496 članka imaju tag gospodarstvo
- 533 članka imaju tag obrazovanje
- 438 članka imaju tag osijek
- 498 članka imaju tag prehrambena industrija
- 515 članka imaju tag dzs
- 454 članka imaju tag energetika
- 419 članka imaju tag hnb
- 429 članka imaju tag vlada
- 347 članka imaju tag hgk
Tečajna lista
| Valuta | Kupovni | Srednji | Prodajni |
|---|---|---|---|
| EUR | 7,50 | 7,53 | 7,55 |
| USD | 7,23 | 7,25 | 7,28 |
| GBP | 8,81 | 8,84 | 8,86 |
| CHF | 7,23 | 7,25 | 7,27 |
| CAD | 5,56 | 5,57 | 5,59 |
Dionice
Rast Pad Promet| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| DDJH-R-A | 51,00 | +2,27 |
| HUPZ-R-A | 1.087,99 | +1,86 |
| JDPL-R-A | 78,98 | +1,69 |
| DLKV-R-A | 125,50 | +1,13 |
| LKRI-R-A | 100,05 | +1,09 |
| Ticker | Zadnja | Promjena |
|---|---|---|
| TNPL-R-A | 638,00 | -7,38 |
| ISTT-R-A | 184,99 | -4,64 |
| ZVZD-R-A | 2.600,00 | -3,70 |
| BLJE-R-A | 84,10 | -3,69 |
| LANO-R-A | 9,01 | -3,33 |
| Ticker | Zadnja | Promet |
|---|---|---|
| INA-R-A | 3.800,00 | 1.121,33 |
| ADRS-P-A | 213,50 | 1.067,50 |
| HT-R-A | 241,99 | 407,22 |
| ADPL-R-A | 99,85 | 225,82 |
| IGH-R-A | 740,00 | 97,14 |
