Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

23 Pro 2024

Vindijini najuspješniji proizvođači kozjeg mlijeka isporučili preko 100 tisuća litara u 2024.

Izvor: www.agroklub.com · Autor: Karolina Rastija  

Vindijini najuspješniji proizvođači kozjeg mlijeka isporučili preko 100 tisuća litara u 2024.

Vindija d.d. obilježila je 40 godina kozarstva i suradnje s proizvođačima kozjeg mlijeka.

"Kao lider prehrambene industrije, posvećeni smo osnaživanju domaće proizvodnje kroz povećanje otkupa kozjeg mlijeka, unaprjeđenje partnerskih odnosa s proizvođačima te zajedničko lobiranje za projekte ključne za održivost i razvoj ovog sektora", rekao je tom prigodom Nenad Klepač, predsjednik Uprave Vindije.

Dodao je kako vjeruju da će znanje, inovacije i suradnja osigurati dugoročnu otpornost i konkurentnost te da će ova tvrtka i dalje ulagati u kozarstvo, jačati ovu važnu granu hrvatskog mljekarstva i ostati predvodnik u razvoju najkvalitetnijih prehrambenih rješenja.

Nagrađeni najuspješniji proizvođači
U svom su priopćenju istaknuli kako su u znak priznanja za izvrsnost dodijeljene nagrade za 10 najuspješnijih proizvođača koji su tijekom 2024. godine isporučili više od 100.000 litara najkvalitetnijeg kozjeg mlijeka, a među nagrađenima su: Matija Poljan (Turčin), Valentino Cmrk (Breznički Hum), Tomislav Zlatar (Mali Bukovec), Ervin Živko (Trnovec Bartolovečki), Denis Petermanec (Mursko Središće), OPG Matija Balaž (Mursko Središće), Luka Vukoić, OPG Alpina Agro (Orehovec), Damir Matijašec (Ludbreg), Domagoj Zlatar, obrt Zlatni kompas (Gola), Marina Marciuš - Eko Farma Marciuš (Nedelišće).

"Održiva i kvalitetna proizvodnja kozjeg mlijeka rezultat je predanog rada svih naših kooperanata i stručne podrške djelatnika iz Sektora za otkup mlijeka", naglasio je Krunoslav Ladić, koordinator Sektora za otkup mlijeka Vindije.

Ističu kako danas ova tvrtka sudjeluje s udjelom od gotovo 90 posto u ukupno otkupljenim količinama kozjeg mlijeka u Republici Hrvatskoj, a njezini proizvodi prepoznati su i nagrađeni na svjetskim ocjenjivanjima.

"I u budućnosti ostajemo predani razvoju kozarstva kroz povećanje otkupa mlijeka, jačanje suradnje s proizvođačima te lobiranje za projekte ključne za održivost i dugoročnu otpornost sektora", poručili su.


Komentari članka

Vezani članci

Gdje je Vindija četiri godine nakon smrti Dragutina Drka

11.02.2026.

Spiritus movens Vindije u toj je tvrtki proveo gotovo 60 godina, od čega 56 godina kao glavni menadžer i 30 godina kao vlasnik

Koze protiv jastrebova: Nova metoda zaštite kokoši nesilica u slobodnom uzgoju

28.08.2025.

Kretanje, glasanje i stalna prisutnost koza među kokošima učinkovito remete lovačku strategiju grabljivica. Rezultat je smanjenje gubitaka s prosječnih deset na manje od jedan posto

Dario Geto: Kako koze, sir i predanost obiteljskom radu mijenjaju život na selu

31.03.2025.

Dario Geto iz Luga jedan je od rijetkih uzgajivača koza i proizvođača sira i mlijeka na području Baranje. Sve je počelo davno kada je njegov otac radi mlijeka nabavio prvu kozu jer je Dario bolovao od bronhitisa.

Kvalitetne jarice istarske koze ponovo se zadržavaju u uzgoju

04.03.2025.

Uzgoj istarske koze, autohtone i iznimno vrijedne pasmine, ove će godine dobiti novi zamah zahvaljujući strateškim odlukama uzgajivača i podršci ključnih institucija. Uzgajivači istarske koze održali su u Edukacijsko gastronomskom centru Istre na Gortanov

Varaždinskim poduzetnicima jako porasla dobit

12.12.2024.

Varaždinski poduzetnici prošle godine su ostvarili ukupne prihode u iznosu od 2.7 milijardi eura, što je pet posto više u odnosu na 2022. godinu, dok su im ukupni rashodi iznosili 2.5 milijardi eura, uz rast od 3.7 posto.

Tag cloud

  1. 2880 članka imaju tag turizam
  2. 1511 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  3. 2724 članka imaju tag hrvatska
  4. 1816 članka imaju tag svijet
  5. 1403 članka imaju tag ict
  6. 1579 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2008 članka imaju tag financije
  8. 543 članka imaju tag krediti
  9. 1664 članka imaju tag izvoz
  10. 1322 članka imaju tag trgovina
  11. 1355 članka imaju tag industrija
  12. 1260 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1086 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 874 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 694 članka imaju tag opg
  19. 462 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 794 članka imaju tag maloprodaja
  22. 559 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 458 članka imaju tag koronavirus
  27. 457 članka imaju tag start up
  28. 541 članka imaju tag porezi
  29. 370 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 495 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  35. 437 članka imaju tag osijek
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 429 članka imaju tag vlada
  39. 418 članka imaju tag hnb
  40. 347 članka imaju tag hgk