Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

15 Pro 2021

AYMO: Inovativan domaći softver za industriju nafte i plina

Izvor: lider.media · Autor: Jozo Knez  

AYMO: Inovativan domaći softver za industriju nafte i plina

Budući da je vrlo koristan oblik energije koji se naširoko koristi u kućnoj, industrijskoj i komercijalnoj primjeni, napori plinske industrije da osigura visoku kvalitetu i održavanje cjevovodnih mreža postaje sve veće.

Kvalitetno upravljanje cjevovodnim sustavom podrazumijeva siguran, pouzdan i isplativ transport fluida do krajnjih potrošača a zbog čestih popravaka i prekida u radu starijih cjevovoda, pouzdanost sustava vrlo je upitna, a njihovo održavanje tehnički vrlo zahtjevno.

Glavni izazovi s kojima se susreću midstream naftne i plinske kompanije, tj. operateri cjevovodnih sustava, su načini sveobuhvatnog rukovođenja integritetom cjevovoda.

Također, najiscrpnije inspekcije često vrlo skupe i da se zakazuju u rasponu od 2 do 9 godina. Ovako dugo vremensko razdoblje dovodi do nedostataka po pitanju dobivanja stvarnih podataka o stanju cjevovoda.

Operatori moraju obaviti ručne izračune i procjene kritičnih područja s najvećim rizikom od rasta korozije i degradacije cjevovoda, što je poprilično zahtjevan posao, kako vremenski, tako i financijski. Ipak, jedno inovativno rješenje uspjelo je promijeniti način rada naftne i plinske industrije i stvari preokrenuti u jednom sasvim novom, modernom i učinkovitom smjeru.

Polazišna točka u razvoju softvera bili su klijenti naftne i plinske industrije i koji traže rješenje za sveobuhvatni prikaz podatka s kojima svakodnevno rade.

AYMO je prilagođen web preglednicima i Cloud platformi te dostupan operaterima i tehničkom osoblju na globalnoj razini, omogućujući konfiguraciju bilo kojeg skupa podataka, bez obzira na dobavljača hardvera i izvođača snimanja. Sustav omogućuje pregled i pruža uvid u status svake cjevovodne linije, pravovremeno planiranje popravaka te simulaciju rasta korozije u budućnosti – kažu iz Async Labs-a

Ideja softverskog rješenja je da se očitani podaci lako unose u sustav te se tako prati stanje cjevovoda, provjerava jesu li potrebni popravci, gdje se pojavljuju nepravilnosti, greške i kako će se one ublažiti i riješiti. Proizvod je testiran u stvarnom okruženju i već je ostvario međunarodnu prepoznatljivost na sajmovima plinske i naftne industrije u Kazahstanu i Ujedinjenim Arapskim Emiratima te pohvale za inovativnost i korištenje modernih tehnologija i inženjeringa.


Komentari članka

Vezani članci

Kako je hrvatska tvrtka razvila multimilijunski sustav za američkog željezničkog diva

23.02.2026.

Što dobijete kada spojite visoka očekivanja Fortune 500 klijenta, softverski projekt koji utječe na milijarde dolara tereta i tim iz Hrvatske koji inzistira na svom načinu rada? Odgovor donosi Mario Žderić, tehnološki direktor DECODE-a.

Kreće projekt gradnje novog plinovoda vrijedan 35 milijuna eura

15.01.2025.

Objavom međunarodnog natječaja vrijednog 35 milijuna eura u oglasniku javne nabave Plinacro je započeo jedan od svojih najvažnijih energetskih projekata – izgradnju magistralnog plinovoda Kozarac-Sisak. Plinovod, duljine oko 21 kilometar, protezat će se k

Njihov softver pokreće viličare koji rade sami, prodaju ga i u Španjolskoj

07.08.2024.

Damjan Miklić, osnivač Romb Technologies kaže kako u hrvatskoj logistici danas postoji ogroman prostor za napredak po pitanju automatizacije.

Kriza u IT sektoru: Najgore prolaze digitalne agencije koje izvoze usluge, manje pogođene tvrtke s vlastitim proizvodima

21.11.2023.

Kriza u sektoru informacijskih i komunikacijskih tehnologija u Hrvatskoj predstavlja izazov, ali ne i dramatičan kolaps, jedan je od zaključaka nedavno održanoga panela Hrvatskih nezavisnih izvoznika softvera (udruge CISEx), a koji je pružio uvid u trenut

Uspjeh u 10 dana: Uložili 90 tisuća eura i osmislili jedinstven alat na tržištu, sad slijedi osvajanje tržišta

03.11.2023.

“Cilj nam je da budemo jako brzi jer je takvo i tržište. Jasno nam je da ćemo u budućnosti u ovom području, u kojem smo trenutačno pioniri, vjerojatno biti jedni od mnogih. Mi želimo biti ne samo prvi, već i najbolji na tržištu”, ističe Srzentić.

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1582 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1360 članka imaju tag industrija
  12. 1263 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1089 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 695 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 454 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk