Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

30 Ruj 2025

Naftalina: Od bankrota do milijunskog biznisa u tekstilnoj industriji

Izvor: lidermedia.hr · Autor: Roko Kalafatić  

Naftalina: Od bankrota do milijunskog biznisa u tekstilnoj industriji

U novoj epizodi Liderova podcasta, novinar i voditelj Roko Kalafatić ugostio je Josipu Maslać-Petričević, osnivačicu tekstilne tvrtke Naftalina, i njezinu kćer Mateu Pirić, direktoricu prodaje i marketinga u istoj kompaniji.

Naftalina je, naime, jedna od rijetkih tekstilnih tvrtki u Hrvatskoj koja je preživjela pad industrije i danas posluje s desecima velikih klijenata, od luksuznih hotela i banaka pa sve do kruzera na kojima njihovi zaposlenici šivaju i na licu mjesta. U razgovoru su otkrile kako se tvrtka prilagodila svim krizama, od rata i bankrota pa do pandemije, te zašto vjeruju da se tekstilna industrija u Hrvatskoj ipak može vratiti na velika vrata.

No, epizoda donosi i puno osobnijih tema. Što znači graditi biznis unutar obitelji, kako izgledaju nedjeljni ručkovi i prestaje li ikada razgovor o poslu, te na koji način balansiraju prijateljstvo, ljubav i profesionalni odnos. Josipa je otvoreno progovorila o svojim najtežim trenucima, ali i o tome što ju i danas gura naprijed, dok je Matea otkrila kakav je osjećaj naslijediti toliko snažnu i prepoznatljivu poduzetničku ostavštinu.

Razgovarali su i o inovacijama, budućnosti njihovog poslovanja i obiteljskoj tranziciji, ali i o posve novom iskoraku – širenju na nekretninski biznis.

Cijelu epizodu poslušajte na Spotifyju i YouTubeu, a najzanimljivije isječke pratite na našim društvenim mrežama.


Komentari članka

Vezani članci

Nikolina Finska radila na Angry Birdsu u Finskoj, a onda pokrenula startup u Hrvatskoj

21.07.2026.

Finska je jedna od najvećih gaming sila svijeta, ali Nikolina Finska odlučila ju je napustiti i svoj gaming startup graditi iz Hrvatske. Ispričala nam je zašto te koje to lekcije iz rada na Angry Birdsu i drugim projektima primjenjuje u svoj timu.

Osječko-baranjska županija osigurala besplatno izlaganje za poduzetnice na Jesenskom sajmu

20.07.2026.

U okviru Jesenskog sajma, koji se održava od 25. do 27. rujna 2026. godine u Gospodarskom centru Osječko-baranjske županije, bit će organizirana 13. izložba ženskog poduzetništva. Cilj ove manifestacije je kreiranje novih poslovnih prilika za subjekte u v

Svi su joj govorili da ode u Zagreb, ali Kristina Baro ostala je u Osijeku i izgradila uspješnu tvrtku

10.07.2026.

Kristina Baro iza sebe ima stotine uspješno organiziranih događanja. The Code Agency surađuje s brojnim hrvatskim tvrtkama i organizira korporativne evente, promocije proizvoda, različite poslovne manifestacije i štošta drugo. Agencija danas pokriva cijel

Emilija Vrapčenjak - Od riblje kosti na barbikama do vlastitog frizerskog salona

21.06.2026.

Sve je počelo od malih nogu. Kao djevojčica voljela sam se "sređivati", igrati se maminom šminkom, gumicama i kopčama za kosu i jadnim malim barbikama kojima sam htjela mijenjati imidž. Već tada sam obožavala gledati časopise, kako sve žene imaju lijepe f

Elena je kao djevojčica imala san. Sada ga živi vodeći ranč od 25 konja, a ovo je njena priča - Uplift

16.06.2026.

Ranch Marconi danas je jedno od onih mjesta na kojima se turizam ne doživljava kao usluga, nego kao iskustvo. Smješten u prirodi nadomak Labina, ranč već godinama privlači ljubitelje konja, prirode i aktivnog odmora. Iza cijele priče stoji Elena Vlačić, m

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1513 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1581 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1359 članka imaju tag industrija
  12. 1262 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1088 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 694 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 372 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 453 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk