Prijava Registracija

Poduzetnički portal · Članak

Veličina slova: a A

16 Svi 2012

Park Plaza Histria spremna za goste

Izvor: www.glasistre.hr · Autor: Barbara BAN  

Park Plaza Histria spremna za goste

Arenaturistov hotel Histria na pulskoj Verudeli u četvrtak će početi s probnim radom za djelatnike nakon nekoliko mjeseci intenzivnih radova kojima je, što se unutarnjeg prostora tiče, u potpunosti promijenio izgled.

- Prvi gosti u hotel dolaze u ponedjeljak, kaže nam direktor hotela Histria Tomislav Korošec. Goste Histrije, koja od ove godine nosi naziv Park Plaza Histria i četiri zvjezdice, dočekat će popuno nove sobe, hol s recepcijom, restoran, novi bar i kongresne dvorane. Jedino će otprilike do 15. lipnja u radovima ostati wellness centar s unutarnjim bazenom. Osim što je hotel sređen iznutra, te čak udovoljava i kriterijima za pet zvjezdica, sređuje se i hortikultura u njegovoj okolici - sadi se cvijeće, ukrasno grmlje, postavljaju se klupe... Također, već 26. svibnja prve će goste primiti i susjedno apartmansko naselje Punta Verudela, koja sada nosi naziv Park Plaza Verudela i također ima četiri zvjezdice. Radnici sređuju centralnu šoping ulicu, gdje su renovirane trgovine, a čiji su izlozi sada u potpunosti ostakljeni te će se u njima smjestiti poznati brendovi. Sređuju se i vanjski bazeni te veliki Kids Club, koji se nalazi u zoni ispod njih gdje su nekad bili smješteni skladišni prostori. Taj bi dio radova trebao biti gotov do početka lipnja. Da podsjetimo, Arenaturistova ulaganja u ovaj hotel te turističko naselje najveća su investicija u hrvatskom turizmu ove godine od oko 25 milijuna eura. U hotelu Histria obnovljene su i moderno opremljene 233 sobe i devet suitea, renoviran je kongresni centar s kongresnom dvoranom za 700 sudionika te još tri meeting sale za prijem od 20 do 80 sudionika. Sve su dvorane opremljene najsuvremenijom audio i video tehnologijom. U wellnes zoni, uz postojeći unutarnji bazen koji je renoviran, uređuju se svi prateći sadržaji koji uključuju saune, prostore za masaže i beauty tretmane, relax zone te moderno opremljen fitness studio. Vanjski dio hotela hortikulturno je preuređen, kao i plaža, sunčalište te yacht lounge bar restoran.

Dizajn interijera i arhitektonska rješenja povjerena su poznatom arhitektonskom studiju Scott Brownrigg iz Londona. Za obnovu turističkog naselja Verudela zaduženi su domaći arhitekti Studija 92 iz Labina. Ovisno o vrsti smještaja, ove godine gosti će na Verudeli izdvajati od 25 do 35 posto više novca.


Komentari članka

Vezani članci

Vrijeme kad se svaki apartman punio sam od sebe je prošlo. Matematika je neumoljiva

21.07.2026.

Trebamo li mjeriti broj noćenja ili samo prihode? Koliko ove godine stoji kuglica sladoleda, kao da je taj broj kristalna kugla za cijelu sezonu? Uništava li turizam lokalni način života i kako bismo točno trebali uzeti novac koji donosi, a da pritom ništ

Lov na tune u Medulinu privlači goste

20.07.2026.

U Medulinu, jednom od naših najposjećenijih turističkih odredišta, uz bogatu ljetnu ponudu, posebnu pozornost privlače atraktivne manifestacije kao što je Big Game Fishing, odnosno lov na tune.

Restorani na obali poluprazni. "To se vidi. Mislili smo da ovako možemo vječno"

19.07.2026.

U LIPNJU se po ugostiteljskim objektima jelo i pilo više nego prošle godine, pokazuju podaci Porezne uprave. Broj računa izdanih u kafićima i restoranima porastao je za 2,65 posto, a na hranu i piće potrošeno je čak 6,62 posto više. No, ugostitelji tvrde

Hrvatska je europski rekorder po sezonalnosti: U srpnju i kolovozu ostvaruje se više od polovice svih godišnjih noćenja

19.07.2026.

Iako je jačanje cjelogodišnjeg poslovanja jedan od najvažnijih ciljeva razvoja našeg turizma, Hrvatska u Europi drži neslavno prvo mjesto upravo po - sezonalnosti. Naime, novi podatci Eurostata pokazuju kako je u 2025. sezonalnost bila najnaglašenija upra

Hrvatska ima najbolje ocjene na Mediteranu, a gosti bježe

16.07.2026.

Analiza 1,6 milijuna recenzija otkriva da kruna počiva na blagim domaćim ocjenama, dok raste nezadovoljstvo cijenama i uslugom

Tag cloud

  1. 2886 članka imaju tag turizam
  2. 2728 članka imaju tag hrvatska
  3. 1514 članka imaju tag malo i srednje poduzetništvo
  4. 1818 članka imaju tag svijet
  5. 1405 članka imaju tag ict
  6. 1582 članka imaju tag poljoprivreda
  7. 2009 članka imaju tag financije
  8. 544 članka imaju tag krediti
  9. 1665 članka imaju tag izvoz
  10. 1323 članka imaju tag trgovina
  11. 1360 članka imaju tag industrija
  12. 1263 članka imaju tag investicije
  13. 1086 članka imaju tag zapošljavanje
  14. 1089 članka imaju tag menadžment
  15. 702 članka imaju tag tehnologija
  16. 1185 članka imaju tag EU
  17. 876 članka imaju tag poduzetništvo
  18. 695 članka imaju tag opg
  19. 463 članka imaju tag BDP
  20. 369 članka imaju tag kompanije
  21. 795 članka imaju tag maloprodaja
  22. 560 članka imaju tag poticaji
  23. 711 članka imaju tag marketing
  24. 409 članka imaju tag potpore
  25. 523 članka imaju tag hotelijerstvo
  26. 459 članka imaju tag start up
  27. 458 članka imaju tag koronavirus
  28. 373 članka imaju tag žensko poduzetništvo
  29. 541 članka imaju tag porezi
  30. 516 članka imaju tag eu fondovi
  31. 965 članka imaju tag kriza
  32. 496 članka imaju tag gospodarstvo
  33. 533 članka imaju tag obrazovanje
  34. 438 članka imaju tag osijek
  35. 498 članka imaju tag prehrambena industrija
  36. 515 članka imaju tag dzs
  37. 454 članka imaju tag energetika
  38. 419 članka imaju tag hnb
  39. 429 članka imaju tag vlada
  40. 347 članka imaju tag hgk